Uniwersytet Gdański

Wydział Oceanografii i Geografii UG

Al. Marszałka Piłsudskiego 46,

81-378 Gdynia

tel.: 58 523 66 17

fax. 58 523 55 35

e-mail: dziekanatwoig@ug.edu.pl

http://oig.ug.edu.pl/

Wydział Oceanografii i Geografii UG

Uniwersytet Gdański

Al. Marszałka Piłsudskiego 46,

81-378 Gdynia

tel.: 58 523 66 17

fax. 58 523 55 35

e-mail: dziekanatwoig@ug.edu.pl

http://oig.ug.edu.pl/

– Rekrutacja 2019 –

Nowości w programach studiów na kierunkach dofinansowanych w ramach projektu

„ProUG – Program Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego”,

finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego,

Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (EFS POWER)

 

Co zyskają studenci?

  • rozwiną kompetencje zawodowe, miękkie i językowe

  • poznają najnowsze trendy w prowadzonych badaniach w swojej dziedzinie

  • doświadczą innowacyjnych metod nauczania

  • przećwiczą rozwiązywanie Case Studies w interdyscyplinarnych grupach

  • odbędą płatne staże zawodowe

Oferta dla studentów kierunku Oceanografia: studia licencjackie (cykl kształcenia 2019-2022) oraz uzupełniające studia magisterskie MSU (cykl kształcenia 2019-2021)

  • Nowe przedmioty obowiązkowe, zajęcia warsztatowe i laboratoryjne realizowane w pełnym wymiarze na nowoczesnym statku naukowo-badawczym r/v Oceanograf:

    • „Podstawy interdyscyplinarnych badań Morza Bałtyckiego” w wymiarze 20 godzin, zaplanowane na 2 semestr studiów licencjackich,

    • „Zaawansowane metody interdyscyplinarnych badań Morza Bałtyckiego” w wymiarze 20 godzin, zaplanowane już na I roku studiów magisterskich (2 semestr).

Ww. przedmioty realizowane będą w oparciu o specjalnie przygotowane skrypty dla studentów, które pozwolą na skuteczną naukę oraz sprawny przebieg projektów badawczych realizowanych na statku.

Dodatkowo każdy student uczestniczący w tych zajęciach przejdzie również certyfikowane przeszkolenie w zakresie indywidualnych technik ratunkowych (ITR). Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne dla studentów i zostanie sfinansowane z projektu!

  • Nowy przedmiot obowiązkowy w języku angielskim wspólny dla licencjatu oraz MSU „Recent findings in ocean research” w wymiarze 30 godzin. Ten wykład konwersatoryjny prowadzony będzie przez wykładowców z zagranicy! Dzięki kontaktowi z najlepszymi oceanografami na świecie studenci poznają najnowsze trendy w badaniach oceanów, co pomoże zaplanować ich ścieżki kariery zawodowej. Pierwsze zajęcia już w semestrze letnim RA 2019/2020!

  • Nowy przedmiot „do wyboru”, pn. „Innowacje w oceanografii – spojrzenie w przyszłość”, to wykład konwersatoryjny w wymiarze 20 godzin, również wspólny dla studiów I i II stopnia. Do poprowadzenia tego wykładu zaproszeni zostaną praktycy i przedstawiciele pracodawców. Zachęcamy do wybrania spotkań w ramach tych zajęć – będzie to unikalna możliwość spotkania z oceanografami pracującymi w zawodzie w kraju! Pierwsze zajęcia już w semestrze letnim RA 2019/2020!

  • Możliwość uczestniczenia w dodatkowych interdyscyplinarnych warsztatach/zadaniach praktycznych opartych na technikach Case Study Solving. Warsztaty powadzone będą w oparciu o 18 Case Studies bazujących na rzeczywistych przypadkach przez pracodawców oraz pracowników naukowych Wydziału. Studenci Oceanografii rozwiązujący Case Studies wraz ze studentami Gospodarki przestrzennej będą objęci superwizją przez prowadzących.

  • Płatne staże zawodowe – 20 studentów studiów licencjackich weźmie udział w stażach i otrzyma stypendium, zwrot za dojazdy, dofinansowanie do zakwaterowania i ubezpieczenie na czas stażu.

Oferta dla studentów kierunku Gospodarka przestrzenna: studia licencjackie (cykl kształcenia 2019-2022) oraz uzupełniające studia magisterskie MSU (cykl kształcenia 2019-2021)

  • Nowy przedmiot obowiązkowy w języku angielskim wspólny dla licencjatu oraz MSU „Recent findings in urban socio-economic development” w wymiarze 30 godzin. Ten wykład konwersatoryjny prowadzony będzie przez wykładowców z zagranicy! Dzięki kontaktowi z najlepszymi specjalistami z dziedziny zarządzania przestrzenią na świecie studenci poznają najnowsze trendy co pomoże zaplanować ich ścieżki kariery zawodowej. Pierwsze zajęcia już w semestrze letnim RA 2019/2020!

  • Nowy przedmiot „do wyboru”, pn. „Innowacyjna gospodarka przestrzenna – spojrzenie w przyszłość”, to wykład konwersatoryjny w wymiarze 20 godzin, również wspólny dla studiów I i II stopnia. Do poprowadzenia tego wykładu zaproszeni zostaną praktycy i przedstawiciele pracodawców. Zachęcamy do wybrania spotkań w ramach tych zajęć – będzie to unikalna możliwość spotkania z planistami, menedżerami i specjalistami pracującymi w zawodzie w kraju! Pierwsze zajęcia już w semestrze letnim RA 2019/2020!

  • Możliwość uczestniczenia w dodatkowych interdyscyplinarnych warsztatach/zadaniach praktycznych opartych na technikach Case Study Solving. Warsztaty powadzone będą w oparciu o 18 Case Studies bazujących na rzeczywistych przypadkach przez pracodawców oraz pracowników naukowych Wydziału. Studenci Gospodarki przestrzennej rozwiązujący Case Studies wraz ze studentami Oceanografii będą objęci superwizją przez prowadzących.?

  • Płatne staże zawodowe – 30 studentów studiów licencjackich weźmie udział w stażach i otrzyma stypendium, zwrot za dojazdy, dofinansowanie do zakwaterowania i ubezpieczenie na czas stażu.

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (12)

Jarek Ocena odpowiedz

Podobnie jak w ubiegłym roku znowu duże zainteresowanie studiowaniem na Oceanografii. Do tej pory zarejestrowało się około 200 osób (limit miejsc 100), a próg punktowy to 87 punktów

Eta Ocena odpowiedz

Same pozytywne opinie. To chyba jakiś żart. Studiowała oceanografię. Szkoda czasu.

Szymon Ocena odpowiedz

Studia na Uniwersytecie Gdańskim to interesująca przygoda. Zwłaszcza, gdy studiuje się tak ciekawy i wyjątkowy kierunek jakim jest Oceanografia. Polecam wszystkim. Studia nie muszą być nudne i pozbawione frajdy

Marcin Ocena odpowiedz

Studiuję na Uniwersytecie Gdańskim na drugim roku i jestem z tych studiów zadowolony. UG to ważna i bardzo dobra uczelnia.

Bartek Ocena odpowiedz

Warto studiować na Uniwersytecie Gdańskim, ponieważ można zdobyć tutaj wysokiej jakości wykształcenie, a poza tym studiuje się w pięknym mieście.

Patrycja Ocena odpowiedz

Studia na Uniwersytecie Gdańskim są wyjątkowe. Oferują zdobycie wiedzy nowoczesnej, innowacyjnej i co najważniejsze, praktycznej. UG jest uczelnią, którą powinny wybierać osoby, które myślą o ciekawej pracy i realizacji ambitnych planów

Paweł Ocena odpowiedz

Studia powinny dawać satysfakcję, inaczej stają się tylko męczącym obowiązkiem. Studia na Uniwersytecie Gdańskim to nie tylko gwarancja dobrego wykształcenia, ale także nauka w dobrym towarzystwie na ciekawych zajęciach.

Tomek Ocena odpowiedz

Uniwersytet Gdański to ważna uczelnia, która znana jest nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Dobrze się tutaj studiuje, ponieważ plan wypełniają ciekawe zajęcia i nie ma żadnych zbędnych wykładów.

Hubert Ocena odpowiedz

Geografia zawsze była moim ulubionym przedmiotem w szkole, a potem stała się ogromną pasją. Co zrozumiałe, chciałem rozwijać swoje zainteresowania w najlepszym do tego miejscu. Dlatego wybrałem studia na Uniwersytecie Gdańskim.

Marcin Ocena odpowiedz

Uniwersytet Gdański to świetna i znacząca uczelnia, która umożliwia kształcenie w różnorodnych dyscyplinach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Kamil Ocena odpowiedz

bardzo miła atmosfera i super wykładowcy

Student Ocena odpowiedz

Studia ciekawe, interesujące, obejmujące szeroką wiedzę.