Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Administracja samorządowa to propozycja kształcenia, dzięki której studenci mogą pozyskać solidne przygotowanie do pełnienia obowiązku urzędnika służby publicznej. W toku nauki zaznajamiają się między innymi z: zasadami prowadzenia postępowania administracyjnego, zasadami dostępu do informacji publicznej, zasadami pozyskiwania i wykorzystywania funduszy unijnych czy zasadami gospodarowania nieruchomościami. Ponadto, poruszają się po zagadnieniach zarządzania strategicznego, zarządzania zasobami administracji oraz technik przygotowywania dokumentów administracyjnych.
Studenci Administracji samorządowej zdobywają jasno określoną wiedzę i uczą się jak wykorzystywać ją w praktycznym w działaniu. Zdobywane kompetencje dotyczą w szczególności publiczno- prawnych form i procedur działania administracji samorządowej, sądowej kontroli administracji, prawa finansowego oraz procedur stosowanych w administracji samorządowej. Jak w takim razie można wykorzystać je na polu zawodowym?
Absolwenci tej ścieżki kształcenia mogą dość swobodnie poruszać się po rynku zatrudnienia. Mogą pracować w instytucjach rządowych i samorządowych, sądach, fundacjach, jak również w małych i średnich przedsiębiorstwach. Ponadto, mogą rozpocząć karierę zawodową w jednostkach organizacyjnych, zajmujących się zaspokajaniem zbiorowych potrzeb wspólnoty, między innymi w zakresie ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i zasobów naturalnych, gospodarki wodnej czy ochrony zdrowia.