Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychologia w zarządzaniu to propozycja kształcenia, stanowiąca odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowanych specjalistów, potrafiących zarządzać, inspirować oraz wspierać pracowników. Jak łatwo się domyślić, Psychologia w zarządzaniu umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru psychologii i zarządzania, co oznacza, że największy nacisk kładziony jest na naukę efektywnego zarządzania ludźmi, kierowania zespołami, rozpoznawania i rozwiązywania konfliktów, a także budowania zaangażowania pracowników oraz przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu.
Studenci Psychologii w zarządzaniu poruszają się po zagadnieniach: nowoczesnych metod i technik rozwoju zawodowego, prowadzenia negocjacji, podejmowania decyzji i działania w sytuacjach kryzysowych, zarządzania kulturą w organizacji, zarządzania strategicznego czy zarządzania procesami. Nabywają umiejętności w zakresie: przeprowadzania procesu rekrutacyjnego, budowania i zarządzania zespołami, budowania i utrzymywania relacji z klientem, planowania i wdrażania zmian czy prowadzenia negocjacji biznesowych.
Z pozyskanym wykształceniem absolwenci Psychologii w zarządzaniu przygotowani są do pracy na specjalistycznych i kierowniczych stanowiskach związanych z zarządzaniem ludźmi. Obowiązki zawodowe mogą wykonywać jako: konsultanci do spraw zarządzania zmianą, specjaliści do spraw zarządzania zasobami ludzkimi, konsultanci do spraw rozwoju organizacji, trenerzy biznesowi, specjaliści do spraw kultury organizacyjnej.