Inżynieria biomedyczna to kierunek interdyscyplinarny, a więc przyszli studenci powinni spodziewać się zetknięcia z obszernym materiałem programowym. Głównym celem powstania tych studiów jest wyposażenie studentów w kompetencję z zakresu zastosowania informatyki i inżynierii w medycynie, biologii i dziedzinach pokrewnych.
Wybierając inżynierię biomedyczną w Krakowie, wybierasz wysoką jakość kształcenia. Jako przyszły absolwent zgłębisz podstawy telemedycyny, poznasz najważniejsze zagadnienia z obszaru elektroniki, elektrotechniki oraz biomechaniki, a podczas warsztatowych zajęć praktycznych nauczysz się obsługi specjalistycznych narzędzi informatycznych i inżynierskich, które z powodzeniem zastosujesz podczas praktyki zawodowej w przyszłości.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku inżynieria biomedyczna możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria biomedyczna w Krakowie składają się z siedmiu semestrów, co w praktyce oznacza, że studenci będą uczyć się przez trzy i pół roku. Po upływie tego czasu, pod warunkiem terminowego zaliczenia wszystkich egzaminów, otrzymają dyplom z tytułem inżyniera.
Następnie absolwenci mogą kontynuować zdobywanie cennych, interdyscyplinarnych kompetencji podczas nauki na studiach magisterskich drugiego stopnia. Potrwają one półtora roku i poszerzą twoje zawodowe możliwości.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Inżynieria biomedyczna jest kierunkiem skrojonym na miarę osób o wszechstronnych zainteresowaniach, dotyczących przede wszystkim dziedzin technicznych, inżynierskich oraz medycznych.
Studenci uczą się eksplorowania i właściwej interpretacji danych biomedycznych, poznają podstawy telemedycyny oraz uczą się cyfrowego przetwarzania sygnałów.
Przyszli absolwenci inżynierii biomedycznej stają się profesjonalistami, którzy opanowali metody uczenia maszynowego oraz rozwiązywania problemów związanych z dużymi zbiorami danych.
Jak sam widzisz, zakres materiału poruszanego na kierunku inżynieria biomedyczna jest imponujący. Dzięki temu staniesz się cennym pracownikiem współczesnego rynku pracy.