Przedsiębiorczość i finanse to kierunek, który doskonale wpisuje się w oczekiwania współczesnego rynku pracy. Studenci mają okazję zdobyć rzetelne wykształcenie, które odnosi się również do umiejętnego uruchamiania i prowadzenia działalności gospodarczej.
Kompleksowo opracowany kierunek umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie prawa, podatków, księgowości, negocjacji, technik pracy menedżera, marketingu, spraw kadrowo-płacowych.
W trakcie realizowanych zajęć wykwalifikowane grono akademickie zwraca uwagę przede wszystkim na zagadnienia finansowe, podstawy przedsiębiorcze, strategiczny wymiar ich funkcjonowania oraz nowoczesne metody i techniki zarządzania.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Przedsiębiorczość i finanse możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Kierunek przedsiębiorczość i finanse możesz studiować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata (sześć semestrów). Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.
Stacjonarna forma kształcenia to studia dzienne, które odbywają się od poniedziałku do piątku. Na uczelniach publicznych zajęcia w tym trybie realizowane są bezpłatnie w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne mogą być prowadzone zaocznie, to znaczy, że zajęcia odbywają się w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, lub wieczorowo, gdzie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku nawet przez cały dzień.
Nim zdecydujesz się na studia niestacjonarne, sprawdź, w jakiej formie są one realizowane. Studia niestacjonarne są płatne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Kierunek przedsiębiorczość i finanse konstruowany jest interdyscyplinarnie, co sprawia, że studenci mają szansę zdobyć wszechstronne wykształcenie. Zdobywają rzetelną wiedzę z takich dziedzin jak zarządzanie, finanse, prawo, podatki, księgowość, negocjacje, techniki pracy menedżera, marketing, sprawy kadrowo-płacowe.
Studenci uczą się planować i uruchamiać własną firmę i zarządzać nią. Są przygotowywani do zajmowania się kwestiami kadrowymi, rachunkowością, obsługą klienta, e-biznesem. Nabywają kompetencje, które umożliwiają zarządzanie działami, zespołami zadaniowymi lub projektowymi, a nawet całymi organizacjami.
Nauczysz się także kreatywnie i innowacyjnie rozwiązywać problemy różnego rodzaju zarówno samodzielnie, jak i zespołowo. Studenci zdobywają bardzo ważne umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne.