Stosunki międzynarodowe - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Stosunki międzynarodowe - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Stosunki międzynarodowe stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku stosunki międzynarodowe

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni

Stosunki międzynarodowe stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku stosunki międzynarodowe

28.06.2024

Stosunki międzynarodowe studia 2024 – Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) | woj. pomorskie

Stosunki międzynarodowe w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 6 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu między innymi dyplomaty. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu polityki zagranicznej czy komunikacji międzykulturowej.

Stosunki międzynarodowe - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Stosunki międzynarodowe to interdyscyplinarny kierunek studiów, na którym zgłębisz wiedzę z prawa, ekonomii czy geografii. W programie nauczania znajdują się takie przedmioty jak społeczeństwa i kultury Europy, komunikacja międzykulturowa czy polityka zagraniczna. Studia na stosunkach międzynarodowych kładą duży nacisk na umiejętności językowe studentów, dzięki czemu absolwenci posługują się angielskim na poziomie zaawansowanym.

Osoby, które ukończyły ten kierunek potrafią prognozować trendy światowej polityki i tworzyć kampanie wyborcze lub inne działania polityczne, co jest przepustką do podjęcia pracy w organizacjach bezpieczeństwa państwa czy w polityce. Absolwenci stosunków międzynarodowych posiadają uniwersalne umiejętności, które pozwolą znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Gdańsku | Gdyni | Sopocie rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Stosunki międzynarodowe Gdańsk | Gdynia | Sopot - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na stosunkach międzynarodowych w Trójmieście w 2024 r. zaczynają się od 6036 zł za pierwszy rok studiów.

Gdzie studiować kierunek stosunki międzynarodowe w Trójmieście

W Trójmieście stosunki międzynarodowe możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku stosunki międynarodowe, w roku akademickim 2024/2025, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnym. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na AMW oraz uczelni niepublicznej. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 6036 zł.

 

Kierunek stosunki międzynarodowe - uczelnie w Trójmieście:

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek stosunki międzynarodowe w Trójmieście

W procesie rekrutacji na studia w Trójmieście na kierunku stosunki międzynarodowe w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie. stosunki międzynarodowe Trójmiasto - przedmioty maturalne

Rekrutacja na uczelnie publiczne w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Oznacza to, że kandydaci do państwowych szkół wyższych powinni wykazać się wysokimi wynikami egzaminów maturalnych.

Studenci stosunków międzynarodowych muszą rozumieć społeczne, historyczne i geograficzne uwarunkowania danego kraju. Dlatego kandydaci na ten kierunek powinni na liście przedmiotów maturalnych uwzględnić m.in. geografię, historię czy wiedzę o społeczeństwie. Dobrze też, by przyszli studenci potrafili komunikować się w języku obcym.

Uczelnie niepubliczne w Trójmieście przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek stosunki międzynarodowe:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni (Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Przyszli specjaliści stosunków międzynarodowych zdobywają interdyscyplinarną wiedzę z zakresu m.in. nauk społecznych i humanistycznych. W programie kierunku znajdują się liczne przedmioty poświęcone np.: polityce, ekonomii, historii, filozofii czy socjologii.

W trakcie zajęć studenci poznają charakterystykę zarówno polskiej, jak i międzynarodowej struktury politycznej, a także zapoznają się z najważniejszymi instytucjami decyzyjnymi w Unii Europejskiej. Stosunki międzynarodowe kierowane są w szczególności do tych osób, które pragną zdobyć wiedzę dotyczącą zjawisk i procesów zachodzących w środowisku międzynarodowych.

Przedmiotami, które najprawdopodobniej napotkasz na drodze swojej przygody z tym kierunkiem, będą:

  • Komunikacja międzykulturowa
  • Społeczeństwa i kultury Europy
  • Polityka zagraniczna
  • Systemy polityczne państw Unii Europejskiej
  • Instytucje i procesy decyzyjne w Unii Europejskiej

 

Nabywane umiejętności

Przyszli specjaliści stosunków międzynarodowych uczą się m.in. utrzymywania relacji handlowych w biznesie międzynarodowym, organizowania kampanii wyborczych, analizowania aktualnych problemów gospodarczych oraz stosowania przepisów unijnych z korzyścią dla podmiotu gospodarczego. Studenci tego kierunku zdobywają umiejętności oraz wiedzę umożliwiającą im prognozowanie różnorodnych zjawisk i procesów w środowisku międzynarodowym.

Studenci kierunku stosunki międzynarodowe zyskują gruntowną wiedzę z zakresu m.in.: nauk społecznych, nauk o polityce i administracji czy nauk o bezpieczeństwie. Uczestnicy zajęć teoretycznych poznają podstawowe pojęcia, teorie i metody wyjaśniające złożoność stosunków międzynarodowych, a także analizują czynniki kształtujące stosunki międzynarodowe w wymiarze globalnym i regionalnym.

Absolwenci stosunków międzynarodowych rozumieją cywilizacyjne uwarunkowania procesów gospodarczych i społeczno-politycznych w różnych regionach świata. Ponadto specjaliści tej dziedziny dostrzegają rolę oraz znaczenie dyplomacji czy narzędzi politycznych w funkcjonowaniu państwa i systemu międzynarodowego, a także dostrzegają istotne związki pomiędzy zjawiskami politycznymi, gospodarczymi oraz kulturowo-cywilizacyjnymi w wymiarze lokalnym i globalnym.

Stosunki międzynarodowe kładą duży nacisk na zdolności językowe studentów – absolwenci tego kierunku posługują się językiem angielskim na poziomie zaawansowanym i pracują w grupie, realizując zadania zgodnie z pełnioną rolą społeczną i zawodową. Studenci w trakcie zajęć stosują sprawdzone metody badawcze i rozwiązują proste problemy o charakterze politycznym lub międzynarodowym.

Absolwenci stosunków międzynarodowych sporządzają różne formy opracowań dotyczących polityki państw i stosunków międzynarodowych. Specjaliści tej dziedziny planują i realizują m.in. kampanie wyborcze lub inne działania polityczne. Studenci potrafią prowadzić dyskusje oraz debaty publiczne.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na stosunkach międzynarodowych w Trójmieście

Współczesne studia ze stosunków międzynarodowych charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście: dyplomacjabezpieczeństwo międzynarodowebiznes międzynarodowy, prawno-polityczne relacje międzynarodowe.. 

Sprawdź specjalności na stosunkach międzynarodowych w Trójmieście

 

Po jakim profilu na kierunek stosunki międzynarodowe w Trójmieście

Na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście najlepiej odnajdą się absolwenci szkół średnich o profilu humanistycznym. Profil humanistyczny dostarcza podstawowych umiejętności i wiedzy potrzebnych do zrozumienia zagadnień związanych z polityką, historią oraz społeczeństwem, które są kluczowe w ramach studiów na tym kierunku.

W procesie rekrutacyjnym na kierunek stosunki międzynarodowe w Trójmieście liczą się przede wszystkim wyniki maturalne z takich przedmiotów jak historia, język obcy nowożytny oraz geografia lub wiedza o społeczeństwie. Każda uczelnia może mieć nieco inne wymagania, dlatego warto sprawdzić szczegółowe kryteria rekrutacyjne na stronie internetowej wybranej szkoły wyższej.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście są trudne

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście mogą być wymagające, ale stopień trudności zależy od indywidualnych predyspozycji i zaangażowania studenta. Program studiów jest zróżnicowany i obejmuje szeroki zakres tematów, od polityki międzynarodowej, przez prawo międzynarodowe, po ekonomię, historię i kulturę. Ta interdyscyplinarność wymaga od studentów zdolności do nauki różnych dyscyplin oraz umiejętności łączenia wiedzy z różnych obszarów.

Studenci muszą być gotowi na intensywne studiowanie materiałów teoretycznych, uczestnictwo w seminariach, wykładach oraz zajęciach praktycznych. Wymaga to dobrej organizacji czasu i systematyczności. Niektóre przedmioty, takie jak teoria stosunków międzynarodowych, mogą być szczególnie trudne ze względu na złożoność teorii.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na stosunkach międzynarodowych w Trójmieście

Na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście jednym z najtrudniejszych przedmiotów jest często teoria stosunków międzynarodowych. Przedmiot ten wymaga zrozumienia skomplikowanych teorii i koncepcji, które opisują funkcjonowanie systemu międzynarodowego, interakcje między państwami oraz rolę organizacji międzynarodowych.

Innym trudnym przedmiotem może być prawo międzynarodowe. Studenci muszą przyswoić szczegółową wiedzę na temat różnych gałęzi prawa międzynarodowego, takich jak prawo traktatów, prawo konfliktów zbrojnych, prawo międzynarodowe ochrony praw człowieka czy prawo morza. Ekonomia międzynarodowa również może stanowić wyzwanie dla studentów stosunków międzynarodowych. Przedmiot ten wymaga zrozumienia skomplikowanych mechanizmów gospodarczych, takich jak handel międzynarodowy, międzynarodowe finanse, globalizacja gospodarki czy polityka ekonomiczna państw.

 

Czy studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście to studia z przyszłością

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście można uznać za studia z przyszłością. Globalizacja, rozwój technologii, dynamiczne zmiany polityczne i gospodarcze na świecie sprawiają, że zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny rośnie. Absolwenci kierunku stosunki międzynarodowe mają szerokie możliwości zatrudnienia w różnych sektorach, takich jak administracja publiczna, organizacje międzynarodowe, dyplomacja, media, korporacje międzynarodowe czy organizacje pozarządowe.

Przyszłość zawodowa absolwentów stosunków międzynarodowych jest obiecująca ze względu na rosnące znaczenie współpracy międzynarodowej i globalnych wyzwań, takich jak zmiany klimatyczne, migracje, bezpieczeństwo międzynarodowe, handel globalny czy rozwój technologiczny. Specjaliści z zakresu stosunków międzynarodowych są potrzebni do analizy i rozwiązywania tych problemów, tworzenia polityk, strategii oraz realizacji projektów międzynarodowych.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na stosunkach międzynarodowych w Trójmieście

Dostanie się na studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście może być wyzwaniem, w zależności od prestiżu uczelni, liczby miejsc oraz wyników uzyskanych na maturze. Proces rekrutacyjny jest zazwyczaj konkurencyjny, a sukces zależy od starannego przygotowania i wysokich wyników z przedmiotów maturalnych. Najczęściej brane pod uwagę przedmioty to historia, język obcy nowożytny oraz geografia lub wiedza o społeczeństwie

Wysokie wyniki z matury są kluczowe w procesie rekrutacyjnym. Im lepsze oceny uzyska kandydat, tym większe ma szanse na dostanie się na wybrany kierunek. Dlatego warto skupić się na przedmiotach kluczowych dla rekrutacji. Dodatkowym atutem w procesie rekrutacyjnym mogą być osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście jest matematyka

Na studiach na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście matematyka nie jest głównym przedmiotem ani kluczowym elementem programu nauczania. Kierunek ten skupia się przede wszystkim na nauce o stosunkach międzynarodowych, polityce międzynarodowej, prawie międzynarodowym, ekonomii globalnej, dyplomacji oraz innych dziedzinach związanych z międzynarodowymi relacjami politycznymi, gospodarczymi i kulturowymi.

Matematyka nie jest więc integralną częścią przedmiotów obowiązkowych na kierunku stosunki międzynarodowe. Studenci tego kierunku nie będą mieć zajęć z matematyki w takim zakresie. Znaczna część programu nauczania skupia się na analizie politycznej, ekonomicznej i społecznej rzeczywistości międzynarodowej, a także na rozwijaniu umiejętności analitycznych, krytycznego myślenia oraz interpretacji złożonych zjawisk globalnych.

Ile trwają studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście

Ile trwają studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście

Program studiów na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście organizowany jest w tylko ramach studiów I stopnia (licencjackich).

Sprawdź

Stosunki międzynarodowe w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po stosunkach międzynarodowych

Absolwenci stosunków międzynarodowych w Trójmieście przygotowani są do praktycznego działania zarówno w sektorze publicznym, jak prywatnym czy pozarządowym. Specjaliści tej dziedziny potrafią dostosować się do warunków pracy oraz wykorzystywać zdobytą w czasie studiów na rzecz instytucji publicznych lub podmiotów gospodarczych działających w wymiarze międzynarodowym. Eksperci mogą szukać rozwoju także w polityce lub biznesie.

Przykładowe miejsca zatrudnienia dla absolwentów kierunku stosunki międzynarodowe:

  • Służba dyplomatyczna (po zdaniu wymaganych egzaminów państwowych)
  • Administracja i organy Unii Europejskiej
  • Administracja rządowa lub samorządowa (stanowiska związane z koordynacją współpracy międzynarodowej)
  • Publiczne lub prywatne ośrodki badawczo-analityczne zajmujące się sprawami międzynarodowymi.
  • Publiczne lub prywatne agencje informacyjne
  • Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w skali międzynarodowej
  • Organizacje pozarządowe działające w skali międzynarodowej
  • Polityka

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po stosunkach międzynarodowych w Trójmieście

Znalezienie pracy po ukończeniu kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście zależy od specjalizacji, doświadczenia zawodowego oraz umiejętności miękkich absolwenta. Trójmiasto oferuje wiele możliwości zatrudnienia, szczególnie w sektorach takich jak biznes międzynarodowy, organizacje pozarządowe, administracja publiczna oraz media.

Absolwenci stosunków międzynarodowych mogą liczyć na zatrudnienie w firmach zajmujących się handlem międzynarodowym, gdzie znajomość rynków zagranicznych i umiejętności negocjacyjne są kluczowe. Praca w działach eksportu, importu, logistyki czy marketingu międzynarodowego może być atrakcyjną ścieżką kariery. Organizacje pozarządowe (NGO) czy administracja publiczna również oferują szerokie możliwości zatrudnienia

 

Ile zarabia się po stosunkach międzynarodowych

Po ukończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu absolwenci kierunku studiów Stosunki międzynarodowe mogą szukać pierwszej pracy, która będzie związana z ich studiami. Mogą oni podjąć pracę np. w firmach lub instytucjach, które są związane z firmami zagranicznymi i utrzymują z nimi kontakt na poziomie biznesowym. Absolwenci mogą pracować na takich stanowiskach jak m.in. dyplomata, dziennikarz lub specjalista do spraw handlu zagranicznego. Za co odpowiadają i ile zarabiają miesięcznie?

 

Dyplomata

Dyplomata może podjąć zatrudnienie w instytucjach w kraju, a także za granicą. Do głównych obowiązków dyplomaty możemy zaliczyć reprezentowanie interesów swojego państwa na arenie międzynarodowej. Jeśli dyplomata pracuje w placówce na terenie innego państwa, to odpowiada za pomoc i ochronę rodaków na terenie danego kraju, a także kontakt z lokalnymi władzami. W przypadku, kiedy dyplomata pracuje we własnym kraju, może zajmować się interesami i spotkaniami z dyplomatami innych państw. Mediana zarobków dyplomaty wynosi około 5520 zł brutto miesięcznie.

 

Dziennikarz

Absolwenci Stosunków międzynarodowych mogą pracować również jako dziennikarze, którzy zajmują się działem politycznym i aktualnymi wydarzeniami na świecie. Obowiązki dziennikarza mogą być różne i są one uzależnione od mediów, w których pracuje. Pracując w telewizji, może przygotowywać materiały i reportaże, które będą opierały się na dźwięku i obrazie, natomiast pracując w radiu, dziennikarz będzie bazować na samym dźwięku. Jednak do głównych obowiązków dziennikarza możemy zaliczyć przygotowywanie reportaży, wywiadów i serwisów informacyjnych. Mediana zarobków Dziennikarza wynosi około 5290 zł brutto miesięcznie.

 

Specjalista do spraw handlu zagranicznego

Specjalista do spraw handlu zagranicznego może znaleźć zatrudnienie w działach firm odpowiedzialnych za handel międzynarodowy i kontakt z zagranicznymi firmami i kontrahentami. Czym zajmuje się na co dzień? Odpowiada on za utrzymywanie kontaktu z dotychczasowymi klientami oraz pozyskiwanie nowych. Przedstawia oferty kontrahentom, negocjuje oraz przygotowuje umowy i niezbędne dokumenty, które mogą okazać się niezbędne np. na granicy przy kontroli celnej. Mediana zarobków specjalisty do spraw handlu zagranicznego wynosi około 6030 zł brutto miesięcznie.

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Jak wygląda rekrutacja na stosunki międzynarodowe w Trójmieście

Stosunki międzynarodowe - rekrutacja na uczelniach w Trójmieście

sprawdź rekrutacja na studia w Trójmieście

 

Jakie przedmioty liczą się na stosunki międzynarodowe w Trójmieście

Rekrutacja na kierunek stosunki międzynarodowe w Trójmieście opiera się na wynikach egzaminów maturalnych. Kluczowe przedmioty, które są brane pod uwagę przy przyjęciu na ten kierunek, to najczęściej: historia, język obcy nowożytny oraz geografia lub wiedza o społeczeństwie.

Historia jest jednym z najważniejszych przedmiotów dla kandydatów na stosunki międzynarodowe. Dobra znajomość historii, zwłaszcza nowożytnej i współczesnej, jest kluczowa dla zrozumienia kontekstu międzynarodowych wydarzeń i polityki. Znajomość języków obcych, szczególnie angielskiego, jest niezwykle ważna na tych studiach. Biegłość w języku obcym jest kluczowa. Kandydaci muszą również dokonać wyboru geografii lun wiedzy o społeczeństwie.

 

Limity miejsc

Limity miejsc ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie. Jak dostać się na kierunek stosunki międzynarodowe w Trójmieście?

Aby dostać się na stosunki międzynarodowe w Trójmieście, należy w terminie zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym i aplikować na wybrany kierunek studiów. Kandydaci wybierani są na podstawie listy rankingowej osób, która układana jest na podstawie konkursu świadectw.

Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na stosunki międzynarodowe w Trójmieście to: geografia, historia, język obcy oraz wiedza o społeczeństwie.

Limity miejsc na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście:  

  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni: 

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci, którzy chcą studiować stosunki międzynarodowe w Trójmieście po zarejestrowaniu się w systemie i dokonaniu opłat rekrutacyjnych czekają na dzień ogłoszenia wyników. Może to potrwać nawet kilka tygodni – dzień opublikowania listy zakwalifikowanych jest ustalany indywidualnie przez poszczególnych uczelniach. Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni ustaliła termin do 31 sierpnia.  

Kandydaci na stosunki międzynarodowe w Trójmieście informację o wynikach będą mogli znaleźć w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).  

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Trójmieście:  

  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni: lipiec 2024  

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?  

Rekrutacja na stosunki międzynarodowe w Trójmieście opiera się na dwóch etapach. W pierwszym etapie kandydaci na stosunki międzynarodowe muszą zarejestrować się w systemie, a następnie po zakwalifikowaniu się na studia muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

W jaki sposób złożyć dokumenty w Trójmieście? Uczelnie zazwyczaj decydują się na to, aby dokumenty były składane osobiście przez kandydata do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Mogą oni również wysłać dokumenty pocztą tradycyjną lub elektroniczną – w tym przypadku brana pod uwagę jest data nadania listu.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kandydaci po dostaniu się na stosunki międzynarodowe muszą jeszcze złożyć komplet dokumentów. Uczelnie w Trójmieście zazwyczaj rozpoczynają przyjmowanie dokumentów dopiero po ogłoszeniu listy rankingowej osób zakwalifikowanych.

Kandydaci na złożenie kompletu dokumentów mają około kilku dni, a daty uzależnione są od poszczególnych uczelni.   

Co, kiedy kandydat nie zdąży dostarczyć dokumentów? W takiej sytuacji ryzyko skreślenia z listy studentów, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie. Dlatego zdecydowanie warto być uważnym.

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Trójmieście:  

  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni: od czerwca do sierpnia 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni. 

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Ile kosztują studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście

Studia stacjonarne na kierunku stosunki międzynarodowe w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Trójmieście? Cena w 2024 roku za pierwszy rok studiów wynosi około 6036 zł

Stosunki międzynarodowe studia w Trójmieście - ceny 2024:  

  • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku: od 6036 zł 

Sprawdź

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni. 

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku stosunki międzynarodowe w Gdańsku | gdyni | sopocie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Stosunki międzynarodowe w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Popularne kierunki humanistyczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Pokaż wszystkie

Jakie opinie mają studia na kierunku Stosunki międzynarodowe w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Wybór miejsca podjęcia studiów jest niemal tak samo ważny, jak decyzja w kwestii kierunku swojej przyszłej edukacji. Aby podjąć jak najbardziej świadomą decyzję, warto zgłębić opinie studentów wybranego kierunku.

Małgorzata, studentka pierwszego roku Stosunków międzynarodowych w Trójmieście, mówi:

„Nie ukrywam, że przez długi czas nie wiedziałam, na jaki kierunek studiów się zdecydować. Ponieważ od zawsze lubiłam ludzi i poznawanie nowych kultury, ostatecznie postanowiłam pójść w stronę Stosunków międzynarodowych. Za miejsce studiów obrałam Trójmiasto, bo tutaj mam wiele możliwości rozwoju.”

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia