Każda osoba, która kończy studia, zastanawia się, jak będzie wyglądać jej przyszła kariera zawodowa. Absolwenci informatyki i ekonometrii nie powinni mieć żadnych lęków i obaw związanych z zatrudnieniem w przyszłości. Dzieje się tak dlatego, że abiturienci tego kierunku to wciąż jedna z najlepiej opłacanych grup zawodowych. Każda z osób, kończących studia, może ubiegać się o stabilną pracę w szeroko rozumianej branży IT. Na ekspertów czeka praca na stanowiskach związanych ściśle z informatycznym wykształceniem. Ukończenie studiów na kierunku informatyka i ekonometria gwarantuje pracę w różnego rodzaju przedsiębiorstwach informatycznych.
Warto wykorzystać potencjał swojego wykształcenia i połączyć umiejętności informatyczne z pracą w środowisku finansowym. Czeka na ciebie praca w:
-
bankach;
-
biurach doradztwa finansowego i podatkowego;
-
biurach analiz finansowych;
-
instytucjach nadzoru finansowego i podatkowego;
-
urzędach itd.
Możesz też pracować dla prywatnych przedsiębiorstw o różnym profilu działalności. Międzynarodowy profil wykształcenia sprawi, że twoja kariera rozwijać się będzie mogła także poza granicami terytorialnymi Polski.
Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Informatyka i ekonometria?
Będąc absolwentem kierunku studiów Informatyka i ekonometria będziesz świetnie przygotowany do podjęcia zatrudnienia w wielu firmach. Absolwenci najczęściej decydują się na pracę m.in. w bankach, urzędach, instytucjach nadzoru finansowego i podatkowego, biurach analiz finansowych, a także w biurach podatkowych i doradztwa finansowego. Niektórzy z absolwentów decydują się również na otworzenie własnej działalności gospodarczej, dzięki czemu mogą pracować na własny rachunek. Pracują oni najczęściej na takich stanowiskach jak m.in. programista oraz informatyk. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?
Programista
Absolwenci Informatyki i ekonometrii mogą podjąć zatrudnienie m.in. jako programiści. Programiści pracując np. w biurach analiz finansowych, odpowiadają m.in. za pracę nad oprogramowaniem, a także za analizę ewentualnych błędów, które mogą się pojawiać. Programiści mogą również tworzyć aplikacje, które będą wykorzystywane np. w instytucjach finansowych. Mediana zarobków programisty wynosi około 8780 zł brutto miesięcznie.
Informatyk
Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka i ekonometria jako absolwent możesz pracować na stanowisku informatyka np. w bankach lub instytucjach nadzoru finansowego. Informatyk w takim miejscu zajmuje się m.in. czuwaniem nad prawidłowym działaniem sieci, a także systemów oraz wszystkich urządzeń w przedsiębiorstwie. Może on się również zajmować np. tworzeniem baz danych. Mediana zarobków informatyka wynosi 5900 zł brutto miesięcznie.
*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.