Kognitywistyka - Warszawa

Kognitywistyka - Warszawa

Kognitywistyka - Warszawa

Studia w Warszawie

kognitywistyka

Odkryj kognitywistykę w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Kognitywistyka studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Kognitywistyka w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Kognitywistyka jest interdyscyplinarną nauką. Studia w Warszawie na kierunku o tej samej nazwie zostały stworzone z myślą o wszystkich osobach, które chciałyby z bliska przyjrzeć się działaniu zmysłów, mózgu i umysłu. Studenci uczestniczą w zajęciach, dzięki którym zdobędą wiedzę z pogranicza psychologii, neurobiologii czy filozofii. W siatce programowej nie może zabraknąć również zajęć poświęconych tajnikom języka czy komunikacji.

Studenci oprócz bogatej wiedzy teoretycznej otrzymają również szereg kompetencji miękkich, dzięki którym będą mogli zająć się prowadzeniem pogłębionych analiz ludzkiego umysłu. Wysnute wnioski mogą znajdować rozmaite zastosowanie. Kognitywiści znajdą bowiem zatrudnienie między innymi jako specjaliści do spraw public relations.

 

czytaj dalej wszystko o Kognitywistyka - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek kognitywistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Kognitywistyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kognitywistyka w Warszawie?

Przedmioty, dzięki którym dostaniesz szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych, to: biologia, chemia, fizyka i astronomia, filozofia, historia, czy informatyka. Dodatkowym atutem będzie także twoja doskonała znajomość dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

Te wymogi rekrutacyjne pokazują, że studia na kierunku kognitywistyka mają prawdziwie interdyscyplinarny charakter. Możesz wybrać te przedmioty, które sprawiają ci najmniej trudności. Pamiętaj, że na studia dostają się przede wszystkim te osoby, które część z wybranych przez siebie przedmiotów zdają na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kognitywistyka w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOGNITYWISTYKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOGNITYWISTYKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOGNITYWISTYKA?

Na pewno nie raz zastanawiałeś się nad tym, dlaczego zapach określonych perfum przywołuje u ciebie szczególne wspomnienia z dzieciństwa. Każdy z nas doświadczył też zapewne przywidzeń, czyli pewnego rodzaju złudzeń poznawczych. Zwyczajne zjawiska, które mogą się przytrafić każdemu. Czy pomyślałeś jednak, jak wygląda wtedy praca twojego mózgu? Tymi zagadnieniami zajmuje się właśnie kognitywistyka. To interdyscyplinarna dziedzina naukowa, która łączy w sobie obszary z psychologii, neurobiologii, antropologii, czy nawet językoznawstwa.

W najprostszym rozumieniu kognitywistyka zajmuje się obserwacją działania naszych zmysłów oraz monitorowaniem pracy mózgu. Studia na tym kierunku mogą być niezwykłym doświadczeniem intelektualnym dla osób, których zainteresowania psychologią sięgają także dalej i skupiają się właśnie na funkcjonowaniu mózgu. Jeśli twoje zainteresowania oscylują zatem wokół tej tematyki, a biologia jest jednym z twoich ulubionych przedmiotów szkolnych, to kierunki studiów takie jak kognitywistyka czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku kognitywistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku kognitywistyka w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie na kierunku kognitywistyka rozpoczniesz na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

W siatce dydaktycznej studiów kognitywistycznych znajdzie się wiele interdyscyplinarnych przedmiotów, które wprowadzają studentów w tajniki tej dyscypliny naukowej. Możesz się spodziewać zajęć, pośród których znajdą się przykładowo:

 • psychologia eksperymentalna
 • wstęp do filozofii
 • psychologia procesów poznawczych
 • lingwistyka

 

Musisz mieć także świadomość, że podczas wszystkich lat kształcenia czeka cię nauka przedmiotów ścisłych – będzie to na pewno matematyka i statystyka.

Ile trwają studia na kierunku kognitywistyka w Warszawie?

Studia na kierunku Kognitywistyka w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU KOGNITYWISTYKA?

Uczelnie w Warszawie starają się zapewnić swoim studentom takie wykształcenie, dzięki któremu będą oni mogli liczyć na stabilną pracę. Dziś ważne jest również to, by pozwalała ona na pełną realizację umiejętności pozyskanych w trakcie lat nauki. Studia na kierunku kognitywistyka mają charakter interdyscyplinarny – łączą w sobie wiele różnych dziedzin, co pozwala w przyszłości na znalezienie pracy w różnorodnych sektorach zawodowych.

Jako kognitywista możesz realizować się jako:

 • analityk
 • autor stron internetowych
 • architekt informacji
 • pracownik działu HR

 

W swojej pracy zajmować się będziesz przykładowo projektowaniem intuicyjnych produktów, analizą danych lingwistycznych, czy projektowaniem badań jakościowych i ilościowych. Studia w Warszawie na kierunku kognitywistyka przygotują cię także do pracy na stanowisku metodyka nauczania języków obcych.

Gdzie studiować na kierunku kognitywistyka w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kognitywistyka w Warszawie

 • Uniwersytet Warszawski

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Kognitywistyka w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

KOGNITYWISTYKA - ważne informacje

kognitywistyka studia

studia humanistyczne w Warszawie

studia humanistyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki humanistyczne w Warszawie

bioetyka
slawistyka
sociology
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)