Dla kogo są studia na kierunku psychologia
Albert Camus stwierdził: „Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, żeby być silniejszym niż warunki czasu i życia”. Obecny świat może doprowadzać do frustracji, dlatego tak wiele osób potrzebuje teraz rozmowy, która zaprowadzi do zakorzenionych problemów rozwojowych i natury psychicznej. Psychologia zajmuje się psychiką człowieka, weryfikuje jego zachowanie i funkcjonowanie w środowisku.
Idealni kandydaci na studia psychologiczne i społeczne nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów humanistyczno-społecznych. Kandydaci powinni interesować się psychologią, prawem czy naukami społecznymi. Jeśli jesteś osobą komunikatywną i potrafisz pracować w grupie, kierunek psychologia we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia jednolite magisterskie
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku psychologia we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Studia psychologiczne i społeczne we Wrocławiu możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia realizowane są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni we Wrocławiu. Tryb dzienny studiów skupia się na edukacji, która spotkania przewiduje od poniedziałku do piątku.
Program kształcenia opiera się na naukach humanistyczno-społecznych. W zależności od wybranej uczelni w siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:
-
psychologia społeczna,
-
psychologiczne i ekonomiczne podstawy przedsiębiorczości,
-
wprowadzenie do psychologii rodziny,
-
wprowadzenie do diagnozy psychologicznej,
-
statystyka z metodologią,
-
neuropsychologia,
-
podstawy pomocy psychologicznej i psychoterapii,
-
i wiele innych.
W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji takich jak na przykład: psychologia biznesu i organizacji, psychologia kliniczna i wychowawcza dzieci i młodzieży, psychologia kliniczna i zdrowia, psychologia sądowa. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu, ponieważ są one zmienne i zależą od potrzeb studentów, a także współczesnego rynku pracy.
Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które pozwoli szczegółowo zgłębiać treści psychologiczne, a także zapewni wiedzę z zakresu nauk społecznych. Studenci kształcą się w zakresie psychologii sądowej, wychowawczej, klinicznej, psychopatologii dzieci i młodzieży, psychologii zarządzania i społecznej. Zdobywane umiejętności pozwalają poprawnie się komunikować, a także pracować w grupie.
Jakie są ceny studiów na kierunku psychologia we Wrocławiu
Należy pamiętać, że studia niestacjonarne są studiami płatnymi. Podobnie jest w przypadku kierunku psychologia we Wrocławiu. Warto zaznaczyć, że ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie we Wrocławiu.
Czesne za rok studiów możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych. Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu. Studia stacjonarne w zależności od wybranej uczelni są płatne lub bezpłatne.
Psychologia we Wrocławiu - ceny:
-
Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" (filia we Wrocławiu) – 4900 zł
-
Uniwersytet Dolnośląski DSW – od 5988 zł
-
Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu - od 8004 zł
-
Uniwersytet Wrocławski – 9500 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku psychologia (niestacjonarne) we Wrocławiu
Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia (niestacjonarne) we Wrocławiu:
czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu
Limity miejsc
Kandydaci na uczelnie przyjmowani są w ramach limitu miejsc oraz na podstawie wyników postępowania kwalifikacyjnego – na uczelnie dostaje się ograniczona liczba kandydatów.
Limity miejsc na kierunku psychologia we Wrocławiu:
-
Uniwersytet Wrocławski: 220
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Wyniki postępowania kwalifikacyjnego kandydaci poznają dzięki systemom rekrutacyjnym stosowanym przez poszczególne szkoły wyższe – najważniejsze informacje umieszczane są w prywatnych profilach kandydatów, dzięki czemu mogą oni poznać ostateczną decyzję uczelni o ich przyjęciu na wybrane kierunki studiów, a także dowiedzieć się, na czym polegają następne etapy rekrutacji.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:
-
Uniwersytet Wrocławski – 17 lipca 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Znaczna większość uczelni w Krakowie przyjmuje dokumenty rekrutacyjne, które zostały dostarczone przez kandydatów osobiście do siedziby wskazanej przez daną szkołę wyższą. Czasem kandydaci mogą wyznaczyć pełnomocnika, który w ich imieniu przekaże kompletną dokumentację (wzór z upoważnieniem zazwyczaj znaleźć można na stronie uczelni). Niektóre szkoły wyższe umożliwiają kandydatom przesłanie wymaganych dokumentów za pomocą poczty tradycyjnej.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Kandydaci, którzy pomyślnie przeszli postępowanie kwalifikacyjne, mogą składać dokumenty rekrutacyjne w terminie określonym przez daną szkołę wyższą. Do siedziby uczelni należy dostarczyć osobiście kompletną dokumentację – spóźnienie lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób, które dostały się na studia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:
-
Uniwersytet Wrocławski – 23-24 lipca 2024
* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.