Dla kogo są studia na kierunku zarządzanie
Amerykański przedsiębiorca Jean Paul Getty stwierdził: „Zarządzanie jest to sztuka kierowania ludzką aktywnością”. Zarządzanie jako dziedzina nauki zajmuje się planowaniem i organizowaniem, a przede wszystkim podejmowaniem decyzji, kontrolowaniem, kierowaniem ludźmi i nadzorowaniem ich pracy. Etap zarządzania nigdy się nie kończy, ponieważ, jak zauważył Martin Parker, system ciągle się dezorganizuje.
Idealni kandydaci na studia zarządzanie nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów ścisłych. Kandydaci powinni wykazywać predyspozycje kierownicze i umiejętność współpracy w zespole. Jeśli odznaczasz się zorganizowaniem i masz w zanadrzu wiele pomysłów na realizację różnego rodzaju działań, kierunek zarządzanie we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku zarządzanie możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku zarządzanie we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Kierunek zarządzanie we Wrocławiu możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które realizowane są w trakcie zajęć od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni we Wrocławiu. Zajęcia w trybie dziennym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych i przedmiotach rozwijających predyspozycje kierownicze. W zależności od wybranej uczelni w siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:
-
mikroekonomia,
-
podstawy zarządzania,
-
finanse przedsiębiorstw,
-
wizerunek medialny firmy – instytucji,
-
instrumentarium zarządzania,
-
badania i analizy rynku,
-
zachowania organizacyjne,
-
metody ilościowe w zarządzaniu,
-
gra biznesowa,
-
analiza ekonomiczna,
-
zarządzanie kosztami i wynikami,
-
naliczanie i rozliczanie wynagrodzeń
-
i wiele innych.
W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład: kierowanie zespołami, zarządzanie kryzysowe, zarządzanie projektami, zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem, zarządzanie w biznesie. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.
Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które opiera się na naukach o zarządzaniu i naukach odnoszących się do prawidłowości i problemów funkcjonowania różnego rodzaju organizacji. Studenci rozwijają umiejętności, które pozwalają na rozpoznawanie, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacjami. Rozwijają także predyspozycje językowe, a przede wszystkim kierownicze i organizacyjne.
Jakie są ceny studiów na kierunku zarządzanie we Wrocławiu
Studia niestacjonarne są studiami płatnymi. Ceny semestralne i roczne są zróżnicowane w zależności od realizowanego kierunku studiów i indywidualnie ustalane przez uczelnie we Wrocławiu. Czesne za rok studiów z zakresu zarządzania możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.
Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu.
Zarządzanie we Wrocławiu - ceny:
-
Uniwersytet Dolnośląski DSW – od 5988 zł
-
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu – od 4000 zł
-
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – 6800 zł
-
Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu – od 6564 zł
-
Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych – od 5950 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku zarządzanie (zaoczne) we Wrocławiu
Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie (zaoczne) we Wrocławiu:
czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu
Limity miejsc
Kandydaci na studia przyjmowani są w oparciu o limit miejsc na poszczególnych kierunkach. Przyszli studenci objęci zostają postępowaniem kwalifikacyjnym, w ramach którego tworzona jest lista rankingowa – w przypadku, gdy na dany kierunek aplikuje zbyt wielu chętnych, rekrutacja może być przeprowadzona na podstawie zasad zbliżonych do tych, które obowiązują podczas rekrutowania kandydatów na studia stacjonarne.
*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Wyniki postępowania kwalifikacyjnego kandydaci poznają dzięki systemom rekrutacyjnym stosowanym przez poszczególne szkoły wyższe – najważniejsze informacje umieszczane są w prywatnych profilach kandydatów, dzięki czemu mogą oni poznać ostateczną decyzję uczelni o ich przyjęciu na wybrane kierunki studiów, a także dowiedzieć się, na czym polegają następne etapy rekrutacji.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:
-
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – 30 września 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Dokumenty rekrutacyjne najczęściej dostarczane są przez kandydatów osobiście, bezpośrednio do siedziby danej uczelni. Niektóre szkoły wyższe przeprowadzają jednak rekrutację w całości w formie elektronicznej. Czasem kandydaci mogą wysłać niezbędne pliki za pomocą poczty tradycyjnej lub przekazać je za pośrednictwem upoważnionych do tego notarialnie osób trzecich.
Preferowana forma doręczenia dokumentów rekrutacyjnych może różnić się w zależności od indywidualnej decyzji danej uczelni, dlatego warto wcześniej zapoznać się z zasadami rekrutacji, które obowiązują w wybranej przez nas uczelni.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne w terminie ustalonym przez daną szkołę wyższą – najczęściej etap ten rozpoczyna się niedługo po opublikowaniu wyników postępowania kwalifikacyjnego. Przyszli studenci na dopełnienie formalności mają zazwyczaj tylko kilka dni, a spóźnienie lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji jest zazwyczaj równoznaczne z rezygnacją ze studiów.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:
-
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – od 11 lipca do 30 września 2024
* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.