Infotronika - Kraków

Infotronika - Kraków

Studia na kierunku infotronika w Krakowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Infotronika stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
forma: stacjonarne

22.02.2024

Infotronika – studia Kraków - 2024 | woj. małopolskie

Studia na kierunku infotronika to studia magisterskie, których program kształcenia trwa 1,5 roku (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra inżyniera.  Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Infotronika - Kraków
Studia na kierunku infotronika w Krakowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)

Opis kierunku

W trakcie studiów na kierunku infotronika studenci uczestniczą w zajęciach, których tematyka obejmuje zakres mechatroniki oraz informatyki. Uczą się, w jaki sposób projektować, konstruować, prototypować i eksploatować systemy zawierające elementy elektryczne, elektroniczne czy mechaniczne z wykorzystywaniem narzędzi informatycznych. Absolwenci kierunku potrafią tworzyć algorytmy sterowania oraz opracowywać komputerowe modele 3D.

Studia na kierunku infotronika przygotowują absolwentów do pracy w innowacyjnych firmach oraz przedsiębiorstwach o wysokim stopniu automatyzacji oraz robotyzacji. Specjaliści z tej dziedziny pracują także w firmach projektowych, instytucjach badawczych.

Wymagania rekrutacyjne

Kierunki studiów w Krakowie, do których należy infotronika, adresowane są dla absolwentów dowolnych kierunków studiów technicznych inżynierskich. Program kształcenia przeznaczony jest w szczególności dla absolwentów kierunku elektronicznego, informatycznego, elektronicznego i telekomunikacyjnego, automatyki i robotyki, energetyki i inżynierii środowiska, mechatroniki, mechaniki i budowy maszyn czy inżynierii chemicznej.

Rekrutacja na studia w Krakowie na kierunku infotronika, przeznaczona jest również dla absolwentów studiów licencjackich na kierunku informatyka lub edukacja techniczno-informatyczna.

Kandydaci, którzy mają tytuł zawodowy licencjata lub magistra, powinni uzyskać akceptację, która potwierdza zgodność na poziomie minimum 60% między rezultatami uczenia się na studiach w dotychczasowym toku kształcenia, a efektami uczenia się, które określają studia I stopnia na jednym z kierunków prowadzonych przez Uczelnię. Dotyczy to m.in. kierunku elektrotechnika, elektrotechnika i automatyka, informatyka, informatyka w inżynieria komputerowa. Efekty te weryfikuje Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna.

Rekrutacja polega na sporządzeniu listy rankingowej kandydatów na podstawie wartości wskaźnika, który jest wyliczany, uwzględniając wynik testu sprawdzającego efekty kształcenia lub na podstawie średniej z przebiegu studiów.

Test sprawdzający efekty nauki to test jednokrotnego wyboru w formie pisemnej. Składa się z 50 pytań obejmujących zagadnienia z zakresu zasadniczych elementów teorii sygnału, transmisji sygnałów elektrycznych analogowych i cyfrowych czy zagadnienia programowania w języku C++.

 *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFOTRONIKA?

Studia na kierunku infotronika łączą zagadnienia z zakresu mechatroniki i informatyki. W ramach zajęć poruszane są tematy związane z projektowaniem, konstrukcją, prototypowaniem oraz użytkowaniem systemów składających się z elementów o różnej naturze, przy intensywnym zastosowaniu środków informatycznych. Dodatkowo słuchacze poznają także programy komputerowe, które wspomagają prace inżynierskie.

Program kształcenia został skonstruowany tak, aby dostarczał interdyscyplinarną wiedzę. Obejmuje m.in. przedmioty z zakresu informatyki, elementów sztucznej inteligencji, robotyki, sterowania systemami mechatronicznymi, szybkiego prototypowania i druku 3D czy zarządzania procesami przemysłowymi i ich monitorowania. Łącznie siatka zajęć to 965 godzin dydaktycznych.

62% z nich odbywa się w nowoczesnych laboratoriach sprzętowych oraz laboratoriach komputerowych, gdzie studenci mają do dyspozycji najnowocześniejsze oprogramowanie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku infotronika możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia magisterskie.

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Uczelnie w Krakowie na kierunku infotronika, kształcą absolwentów, którzy wyróżniają się rozbudowaną wiedzą z zakresu analizowania i syntezowania złożonych technicznie systemów składających się z układów oraz modułów integracji funkcjonalnej.

Absolwent zna nowoczesne środki oraz narzędzia informatyczne obejmujące programy komputerowe do wspierania prac inżynierskich pod kątem programowania, konstruowania czy prototypowania systemów technicznych.

Po ukończeniu kształcenia słuchacze znają konstrukcję robotów, komputerowych i mikroprocesorowych układów sterowania, potrafią tworzyć algorytmy chodu. Wiedzą również, jakie są rodzaje, konstrukcje i zastosowanie sensorów dotyku, zbliżenia, siły, detekcji przeszkód i śledzenia linii.

Absolwenci potrafią obsługiwać i programować różne typy drukarek 3D, projektować i drukować 3D złożone mechanizmy. Wykazują się znajomością właściwości różnych rodzajów filamentów oraz typów zrobotyzowanych linii produkcyjnych. Wiedzą, w jaki sposób konfigurować systemy sterowania oraz nadzoru, posługiwać się oprogramowaniem Digital Factory.

Absolwent potrafi także programować obrabiarki sterowane numerycznie, prototypować algorytmy sterowania, automatyzować frezowanie schematów, ilustracji czy znaków firmowych. Po ukończeniu kształcenia na tym kierunku zna metody projektowania i konstruowania w systemach CAD, CAM, opracowywania modeli komputerowych 3D.

Uczelnie w Krakowie - kierunek infotronika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORONIKA?

Studia na kierunku infotronika trwają 1,5 roku (studia magisterskie).

Infotronika w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFOTRONIKA

Absolwenci są przygotowani do podjęcia pracy w innowacyjnych przedsiębiorstwach z wysokim stopniem komputeryzacji, automatyzacji oraz robotyzacji. Studia kształcą absolwentów, którzy wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami unikatowymi z punktu widzenia rynku inżynierskiego.

Specjaliści po tym kierunku studiów mogą zajmować się systemami o wysokim stopniu integracji funkcjonalnej oraz technologicznej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku infotronika

  • nowoczesne, rozwijające się gałęzie gospodarki światowej,
  • sektor przemysłowy,
  • firmy projektowe,
  • przedsiębiorstwa odpowiedzialne za wprowadzanie technologicznych innowacji,
  • instytucje badawcze.

Studia na kierunku infotronika dzięki multidyscyplinarności kształcenia oraz wysokiemu poziomowi wiedzy i umiejętnościom przekazywanym studentom sprawiają, że absolwent zyska możliwość swobodnego poruszania się na rynku pracy.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Infotronika Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Infotronika Kraków studia stacjonarne

Infotronika w Krakowie

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Krakowie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia