Baltic region studies - Szczecin

Baltic region studies - Szczecin

Studia na kierunku baltic region studies w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Baltic region studies stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

30.03.2024

Baltic region studies - studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku baltic region studies to studia licencjackie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Baltic region studies - Szczecin
Studia na kierunku baltic region studies w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku baltic region studies w Szczecinie rozpocznie się 22 maja 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | Baltic region studies Szczecin - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kierunku baltic region studies skupiają się na przekazaniu uczestnikom wiedzy w zakresie uwarunkowań obszarów Morza Bałtyckiego oraz krajów leżących w jego otoczeniu. Celem tego kształcenia jest zrozumienie różnych aspektów społecznych, kulturowych, politycznych, ekonomicznych i środowiskowych obejmujących region bałtycki. Studenci zapoznają się m.in. z historią krajów bałtyckich, a także badają związki kulturalne i polityczne regionu. Program kształcenia obejmuje też zagadnienia związane z literaturą i sztuką krajów bałtyckich, uwzględniając tradycje narodowe oraz współczesne.  

 

Praca po studiach

Absolwenci mogą pracować w roli specjalistów do spraw stosunków międzynarodowych w organizacjach pozarządowych, ambasadach czy konsulatach. Podejmą zatrudnienie również jako analitycy polityczni w firmach doradczych, think tankach czy instytucjach badawczych. Dostarczą analiz i prognoz dotyczących polityki, bezpieczeństwa czy stosunków międzynarodowych w regionie bałtyckim. Mogą rozpocząć również karierę w służbie dyplomatycznej lub administracji publicznej, reprezentując interesy kraju w stosunkach międzynarodowych.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Rekrutacja na studia w Szczecinie na ten kierunek ma formę konkursu świadectw maturalnych i uwzględnia takie przedmioty, jak np. język angielski, historia, filozofia, geografia, historia sztuki. Dodatkowo kandydaci muszą przedstawić dokument potwierdzający ich znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej średniozaawansowanym B2, ponieważ kształcenie prowadzone jest w języku angielskim.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku baltic region studies?

Kierunki studiów w Szczecinie wychodzą naprzeciw potrzebom rynku pracy na specjalistów, którzy wykazują się wiedzą na temat krajów znajdujących się w rejonie Morza Bałtyckiego – ich społeczno-gospodarczych, politycznych i kulturowych aspektów.

Program kształcenia obejmuje zagadnienia związane z gospodarką, handlem, finansami, innowacjami i rozwojem biznesu w krajach bałtyckich oraz ich powiązaniami z gospodarkami światowymi.

Studenci poznają także wyzwania środowiskowe regionu bałtyckiego, w tym problemu zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego, ochrony przyrody, rolnictwa ekologicznego i problematyki zrównoważonego rozwoju.

Mają również możliwość badania struktury politycznej, systemów, procesów integracji europejskiej czy relacji międzynarodowych państw bałtyckich i ich sąsiadów.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku baltic region studies możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia licencjackie.

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci mają obszerną wiedzę na temat historii, geografii, kultury, polityki i ekonomii regionu bałtyckiego. Analizują złożone problemy w tym zakresie i proponują skuteczne metody ich rozwiązania.

Program kształcenia, jaki oferują studia w Szczecinie w ramach tego kierunku, rozwija umiejętności współpracy i komunikacji w interdyscyplinarnych zespołach. Jest to bardzo ważne w analizie i rozwiązywaniu problemów regionalnych.

Absolwent ma również umiejętności planowania, realizowania i analizowania badań naukowych dotyczących regionu bałtyckiego. Umożliwia mu to generowanie nowych wniosków. Korzysta przy tym z różnorodnych narzędzi i technik badawczych – analiza danych, badania terenowe, wywiady i obserwacje, co umożliwia skuteczne prowadzenie analiz w regionie.

Uczelnie w Szczecinie - kierunek baltic region studies:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Szczeciński (Wydział Humanistyczny) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku baltic region studies?

Studia na kierunku baltic region studies trwają 3 lata (studia licencjackie). 

Baltic region studies w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

Jaka praca po studiach na kierunku baltic region studies

Absolwenci mogą pracować jako konsultanci do spraw rozwoju regionalnego w agencjach i firmach doradczych. Znajdą zatrudnienie także w organizacjach pozarządowych i instytucjach badawczych, zajmując się monitorowaniem, ocenianiem i zarządzaniem zasobami naturalnymi czy ekosystemami Morza Bałtyckiego.

Mogą także rozwinąć własną działalność gospodarczą w branży turystycznej, handlowej, usługowej lub kulturalnej, wykorzystując potencjał regionu bałtyckiego. Dzięki zdobytej wiedzy znajdą zatrudnienie także w instytucjach edukacyjnych, fundacjach czy organizacjach i będą odpowiadać za organizowanie programów wymiany czy staży w krajach bałtyckich.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku baltic region studies

  • specjalista do spraw edukacji,
  • przedsiębiorca na rynku bałtyckim,
  • dziennikarz specjalizujący się w tematyce bałtyckiej,
  • specjalista do spraw ochrony środowiska,
  • badacz naukowy,
  • specjalista do spraw marketingu regionalnego,
  • konsultant rozwoju regionalnego,
  • urzędnik służby zagranicznej,
  • analityk polityczny,
  • specjalista do spraw stosunków międzynarodowych.

Uczelnie w Szczecinie przygotowały więc kierunek baltic region studies, jako odpowiedź na zróżnicowane wyzwania oraz możliwości, jakie stawia region bałtycki. Program studiów oferuje interdyscyplinarny i kompleksowy sposób postrzegania regionu, uwzględniając jego różnorodność kulturową czy społeczną.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Baltic region studies Szczecin studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Baltic region studies Szczecin studia stacjonarne

Baltic region studies w Szczecinie

Popularne kierunki humanistyczne niestacjonarne w Szczecinie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia