Psychologia studia niestacjonarne Rzeszów

Psychologia studia niestacjonarne Rzeszów

Psychologia studia niestacjonarne Rzeszów

Studia niestacjonarne w Rzeszowie

psychologia

Odkryj psychologię w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Psychologia - studia niestacjonarne Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku psychologia w Rzeszowie to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Psychologia studia niestacjonarne Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek psychologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Ile kosztują studia na kierunku Psychologia w Rzeszowie

Każdy student kierunków niestacjonarnych musi liczyć się z obowiązkiem uiszczania regularnych opłat za czesne. W praktyce oznacza to, że wraz z rozpoczęciem psychologii w trybie zaocznym, będziesz opłacał każdy semestr lub rok swojej edukacji, w zależności od formy i liczby rat, na jaką się zdecydujesz. Szczegóły obejmujące kwestie opłat znajdziesz na stronie internetowej danej uczelni.

Pamiętaj, że wysokość opłat najpewniej będzie się różnić, zależnie od regulaminu placówki edukacyjnej, dlatego zgłębienie kosztów studiowania na jednej uczelni nie wystarczy, aby być dobrze przygotowanym do rozpoczęcia kształcenia na innej.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Psychologia w Rzeszowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Progi

Gdzie studiować na kierunku psychologia (niestacjonarne) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia (niestacjonarne) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Jak wyglądają studia niestacjonarne na kierunku Psychologia w Rzeszowie

1. Dla kogo te studia

Natura ludzka stanowi przedmiot zainteresowania wielu osób, niekoniecznie związanych z psychologią. Wielu z nich co prawda rozważa rozpoczęcie kształcenia na tym kierunku, jednak nie każdy posiada odpowiednie predyspozycje, które są ogromnym atutem na tak specyficznych studiach. Zastanawiasz się, jak wygląda sylwetka idealnego kandydata na psychologię?

Główną rolę odgrywa empatia – bez niej nie będziesz w stanie zrozumieć drugiego człowieka, a właśnie zrozumienie i dogłębne wczucie się w psychikę danego człowieka jest kluczem do wdrożenia odpowiednich działań, zmierzających do poprawy jego funkcjonowania. Umiejętność wysłuchania, analityczny umysł i wyciąganie mądrych, adekwatnych wniosków to kolejne cechy, które dobrze byłoby posiadać, aplikując na psychologię w Rzeszowie. Jeżeli twoja sylwetka pokrywa się z tą uznawaną za idealną w perspektywie rozpoczęcia kariery psychologicznej, bez wahania powinieneś rozpocząć ten kierunek!

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia w Rzeszowie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach niepublicznych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym zazwyczaj są odpłatne.

 

3. Czego się nauczysz na studiach

Program kształcenia na studiach psychologicznych zawiera w sobie kilka szerokich, interdyscyplinarnych zagadnień z pogranicza takich nauk, jak między innymi biologia, filozofia, statystyka, logika oraz socjologia. Jako kandydat na studia z pewnością zmierzysz się z wieloma przedmiotami, których głównym celem jest poszerzenie twoich horyzontów i wzbogacenie kompetencji humanistycznych oraz społecznych. Siatka studiów najczęściej składa się z takich przedmiotów, jak:

 • historia myśli psychologicznej,
 • podstawy filozofii,
 • psychologia kliniczna,
 • doradztwo zawodowe,
 • psychologia stresu,
 • interwencja kryzysowa,
 • diagnoza psychologiczna.

Przebieg studiów psychologicznych przebiega według odgórnie ustalonych procedur, dzięki którym przyszli absolwenci uzyskują pełen komplet kompetencji, bez których podjęcie pracy w zawodzie, a zatem wzięcie odpowiedzialności za ludzkie zdrowie psychiczne i życie, byłoby niemożliwe.

Wiedza i umiejętności zdobywane podczas psychologii stacjonarnej i niestacjonarnej są bardzo podobne i zapewniają równie wszechstronne i dobrze ugruntowane wykształcenie, jednak różnica odnosząca się do organizacyjnych kwestii kształcenia jest bardzo wyraźna. Studia niestacjonarne cechują się weekendowym przebiegiem. Oznacza to, że jako student zobowiążesz się do uczęszczania w zjazdach, które odbywają się zazwyczaj co kilka tygodni, w zależności od harmonogramu danej uczelni oraz rozkładu świąd i dni ustawowo wolnych od pracy.

Pamiętaj, że kształcenie na studiach niestacjonarnych posiada wiele zalet, jednak wymaga od kandydatów maksymalnego zaangażowania i ambicji – nie każdy jest zdolny do zachowania długotrwałego skupienia, dlatego całodzienne zajęcia i wykłady mogą okazać się dla niektórych nieco męczące. Przemyśl dobrze swoją przyszłą decyzję.

 

4. Program studiów

Kluczowa dla każdego psychologa powinna być zdolność do doskonałego rozumienia swoich klientów oraz umiejętność pozytywnego wpływania na ich myśli, co przyczyni się do poprawienia komfortu ich funkcjonowania społecznego. Na początku swojej edukacji prawdopodobnie zapoznasz się z interdyscyplinarnymi treściami teoretycznymi, które wprowadzą cię w specyfikę psychologii.

Tym samym poznasz podstawy filozofii, na gruncie której powstało wiele ważnych założeń psychologicznych, zgłębisz elementy logiki, rozwijającej umiejętności logicznego myślenia, natomiast historia myśli psychologicznej pozwoli ci na zaznajomienie się z głównymi nurtami psychologicznymi, które przeprowadzą cię przez całokształt edukacji. Następnie wybierzesz konkretną specjalność, która wprowadzi cię w najbardziej interesujące aspekty tego niezwykle ciekawego kierunku.

Ile trwają studia niestacjonarne na kierunku Psychologia w Rzeszowie

Studia na kierunku psychologia w Rzeszowie trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Psychologia jest typowym przedstawicielem kierunków jednolitych magisterskich, które wyróżniają się pięcioletnim cyklem kształcenia, który nie zostaje podzielony na dwa komplementarne etapy. W związku z tym jako przyszły student powinieneś przygotować się na dziesięć semestrów nauki, które ukończą się wraz z obroną pracy dyplomowej. 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Psychologia w Rzeszowie

Wymagania rekrutacyjne, ustalane przez uczelnie w Rzeszowie, są uzależnione od konkretnego kierunku. Osoby marzące o rozpoczęciu psychologii w dowolnym trybie, powinny pamiętać o tym, że według wielu statystyk jest to najchętniej podejmowany kierunek społeczny. Dlatego chcąc studiować niestacjonarnie, do procesu rekrutacyjnego powinieneś podejść tak samo poważnie, jak w przypadku zgłaszania kandydatury na studia dzienne.

 

W procesie rekrutacji na kierunek psychologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

Zajrzyj na stronę internetową wybranej uczelni, aby przekonać się o aktualnie obowiązujących procedurach.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Psychologia w Rzeszowie

Specyfika, jaką posiadają niektóre kierunki studiów w Rzeszowie, powinny skłonić potencjalnych kandydatów do refleksji na temat tego, czy aby na pewno jest to kierunek dla nich. Jest to spowodowane ogromną odpowiedzialnością za pacjenta, jaka spoczywa na każdym psychologu.

Stawianie trafnych diagnoz, przeprowadzanie klientów przez proces terapeutyczny, a nawet dobór odpowiednich testów do badania konkretnych przypadłości jest nie lada wyzwaniem. Dlatego zanim aplikujesz, zastanów się, czy:

 • Wśród przyjaciół pełnisz rolę doradcy, umiejącego wysłuchać każdego problemu?
 • Lubisz rozmawiać z ludźmi oraz wczuwać się w sytuację życiową każdego z nich?
 • Empatia to twoje drugie imię, dlatego zrozumienie powagi osobistych problemów jest dla ciebie łatwością?
 • Zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest wysoka jakość opieki psychologicznej?

 

Trzykrotna odpowiedź twierdząca powinna zaprowadzić cię prosto na stronę internetową wybranej uczelni, która oferuje studia psychologiczne. Prawdopodobnie jesteś kandydatem o odpowiednich predyspozycjach, zgodnych z charakterem kształcenia. Zapoznaj się z procedurą aplikacyjną, dzięki której zyskasz szansę na studiowanie psychologii już w październiku.

 

Zapisy na studia

Aby zgłosić swoją kandydaturę na studia, a tym samym dać sobie szansę na możliwość ich rozpoczęcia, należy stworzyć profil kandydata za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej każdej z uczelni.

Uzupełniając puste miejsca o konieczne dane pamiętaj o rzetelności – błędne podanie jakiejkolwiek informacji prawdopodobnie będzie się wiązało z wykluczeniem twojej kandydatury, a zatem uniemożliwieniem podjęcia studiów w najbliższym czasie.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Psychologia w Rzeszowie

Główną motywacją do podjęcia danego kierunku studiów dla wielu przyszłych kandydatów jest kwestia samego zatrudnienia oraz szans na rozwijanie swoich kompetencji, a tym samym wspinanie się po szczeblach kariery. Studia psychologiczne są gwarantem otrzymania wszechstronnego wykształcenia, które nie tylko znajdzie zastosowanie w codziennym życiu, ale również otworzy przyszłościowe furtki zawodowe.

Przyszli psychologowie, którzy szczególnym zainteresowaniem obdarzają kwestie związane z doradztwem zawodowych i coachingiem, będą mogli znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach, gdzie staną przed zadaniem skutecznego motywowania pracowników do osiągania coraz lepszych wyników.

Inną opcją jest praca w placówkach doradczych, oświatowych takich jak szkoły, a także własnym gabinecie, skupiającym się na rozwiewaniu wątpliwości klientów co do ich przyszłości.

Miłośnicy zagadnień neurobiologicznych, którzy przyczyn ludzkich zachowań i emocji doszukują się głównie w genetyce, będą mogli zasilić ośrodki badawczo-rozwojowe, szpitale i kliniki diagnostyczne, w których rozpoznaje się uszkodzenia poszczególnych obszarów mózgu. Jako psycholog będziesz mógł zatrudnić się również w więziennictwie, zakładach karnych i poprawczych, domach pomocy społecznej, domach dziecka, ośrodkach resocjalizacyjnych, sądownictwie, mass mediach, czy czasopismach naukowych.

Jak sam widzisz, umiejętności i wiedza, których nabycie jest gwarantowane przez studia w Rzeszowie na kierunku psychologia, uczynią z ciebie bardzo atrakcyjnego pracownika, który będzie miał szansę na zdobycie zatrudnienia zgodnego z osobistymi predyspozycjami i dodatkowo przynoszącego satysfakcjonujące zarobki.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne na kierunku Psychologia w Rzeszowie

Zapoznając się z opiniami studentów lub absolwentów danego kierunku można wyrobić sobie zdanie na temat edukacji i przygotować się na czekające ewentualności. Jeżeli coraz poważniej myślisz o psychologii w Rzeszowie, z pewnością zainteresujesz się tym, co mówią starsi koledzy.

Dominika, absolwenci psychologii w Rzeszowie, mówi:

„Obecnie pracuję we własnym gabinecie psychologicznym. Zajmuję się głównie diagnozą. Moja przygoda z psychologią była ciekawym etapem życia, który dał mi szerokie doświadczenie i szansę na dobrą pracę. Jeśli interesują cię tajniki ludzkiej psychiki, to spróbuj swojego szczęścia na tym kierunku!”

Kierunki psychologiczne i społeczne w Rzeszowie

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w Rzeszowie

Komentarze (0)