Medycyna ma wiele wymiarów i skupia się na leczeniu i upiększaniu różnych części naszego ciała. Wiliam Szekspir powiedział: „Nie było jeszcze filozofa, który by spokojnie znosił ból zębów”, dlatego też zawód stomatologa czy chirurga szczękowo-twarzowego jest tak ważny dla komfortu życia człowieka.
Studia medyczne wymają dużego zaangażowania. Musisz być przygotowany/a na nieustanne dokształcanie się i godziny spędzane w bibliotece, a także wielogodzinną praktykę w szpitalach i gabinetach stomatologicznych. W zawodzie lekarza czy stomatologa błędy redukuje się do minimum, a najlepiej ich unikać, dlatego tak ważne jest poważne podejście do sprawy. Jeśli masz predyspozycje manualne i poczucie walki o zdrowie i życie drugiego człowieka, wybierz kierunek lekarsko-dentystyczny we Wrocławiu.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym we Wrocławiu realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Kierunek lekarsko-dentystyczny pozwala skupić się stricte na stomatologii bądź chirurgii szczękowo-twarzowej, protetyce czy epidemiologii. Studia tego typu możesz realizować w najpopularniejszych uczelniach medycznych w Polsce. Wykaz uczelni we Wrocławiu, które mają w swojej ofercie studia medyczne, znajdziesz poniżej. Możesz spodziewać się najlepszych specjalistów, którzy przekazują wiedzę w zakresie medycyny i stomatologii.
W siatce zajęć znajduje się szereg najważniejszych przedmiotów powiązanych z biologią, chemią czy po prostu anatomią i fizjologią człowieka. Studenci zdobywają wiedzę między innymi z:
-
histologii
-
embriologii
-
fizjologii
-
patomorfologii
-
geriatrii
-
pediatrii
Zawód stomatologa i pokrewnych dziedzin związanych z uzębieniem wymaga poczucia estetyki i zdolności manualnych, które kształtowane są w trakcie zajęć praktycznych, laboratoryjnych i praktyk zawodowych.