Cyberbezpieczeństwo to nowoczesny kierunek studiów, który kształci specjalistów najbardziej potrzebnych na rynku pracy. Studia informatyczne we Wrocławiu w ramach cyberbezpieczeństwa przekazują wiedzę z zakresu informatyki i telekomunikacji, prawa, a przede wszystkim bezpieczeństwa systemów operacyjnych, sieci komputerowych i telekomunikacyjnych oraz bezpieczeństwa przetwarzanych i przechowanych danych w centrach danych.
Kandydaci na tego typu studia powinni interesować się informatyką i odnajdować się w nowych technologiach. Przyszli studenci muszą wykazywać chęć do pracy w grupie. Jeśli w przyszłości pragniesz zajmować się bezpieczeństwem w sieci i dążyć do rozwoju informatyki przy wyeliminowaniu z niej wszelkich zagrożeń dla człowieka i sprzętu, którego używa, wybierz kierunek cyberbezpieczeństwo we Wrocławiu.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia na kierunku cyberbezpieczeństwo we Wrocławiu realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Cyberbezpieczeństwo to bardzo ważna dziedzina nauki, która obejmuje swoim zainteresowaniem bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych i telekomunikacyjnych oraz ochronę danych. Uczelnie we Wrocławiu oferują kształcenie w tym zakresie w ramach studiów lub specjalizacji. Placówki edukacyjne, które mają w swojej ofercie cyberbezpieczeństwo, znajdziesz w dziale poniżej. Wrocławskie uczelnie dbają o dobór wykwalifikowanej kadry akademickiej, która w najwyższym stopniu służy wiedzą i doświadczeniem.
Siatka zajęć wypełniona jest takimi przedmiotami jak na przykład:
-
algebra liniowa z geometrią analityczną
-
zaawansowana kombinatoryka
-
programowanie obiektowe
-
podstawy bezpieczeństwa
-
elektryczność i magnetyzm
-
elektromagnetyczne bezpieczeństwo systemów i sieci
Program kształcenia składa się z przedmiotów obowiązkowych, obieralnych, a także specjalnościowych, dostosowanych do specjalizacji, które studenci mogą realizować (na przykład bezpieczeństwo sieci teleinformatycznych lub bezpieczeństwo w energetyce).