Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Lublin

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Lublin

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Mechanika i budowa maszyn stopień: (II)
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

03.08.2023

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Lublin 2023 | woj. lubelskie

Mechanika i budowa maszyn w Lublinie to studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Lublin
Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Opis kierunku

Mechanika i budowa maszyn to kierunek studiów, na którym studenci zyskują wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie wytwarzania i eksploatacji maszyn. W programie studiów znajdują się przedmioty dotyczące grafiki, automatyki i nauki o materiałach. W trakcie nauki studenci mogą zaznajomić się ze specyfiką maszyn przemysłowych czy silników samochodowych, a także zdobyć wiedzę marketingową i handlową wykorzystywaną w branży mechanicznej.

Po studiach z mechaniki i budowy maszyn można znaleźć zatrudnienie na stanowisku konstruktora układów mechanicznych, specjalisty utrzymania ruchu czy po prostu mechanika. Absolwenci tego kierunku zdobytą wiedzę mogą wykorzystać w branżach takich jak: biomechanika, sprzęt medyczny, mechatronika.
 

Uczelnie
W Lublinie mechanikę i budowę maszyn (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn

Uczelnie w Lublinie ustanawiają własne regulaminy odnoszące się do kwalifikacji kandydatów, dlatego zazwyczaj nieco się one różnią w zależności od wybranej placówki edukacyjnej. Jednak podczas rekrutacji na studia drugiego stopnia, warunkiem koniecznym do spełnienia jest ukończenie poprzedniego etapu kształcenia na studiach wyższych na pokrewnym kierunku.

Kluczowa może okazać się ocena z dyplomu zwłaszcza wtedy, kiedy liczba chętnych będzie przewyższała liczbę dostępnych miejsc.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

 

Żyjemy w świecie zmechanizowanym. Praca wykonywana za pomocą ludzkich mięśni w bardzo wielu przypadkach została zastąpiona systemami elektronicznymi. Ogromna oszczędność energii i czasu, dzięki zastosowania pralek, zmywarek, czy komputerów nie byłaby możliwa, gdyby nie praca absolwentów studiów technicznych. Mechanika i budowa maszyn drugiego stopnia to jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji edukacyjnych dzisiejszych czasów, dlatego chętnych do jej podjęcia nie brakuje.

Przed przystąpieniem do rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku mechanika i budowa maszyn drugiego stopnia upewnij się, że posiadasz dyplom potwierdzający ukończenie studiów pierwszego stopnia na kierunku zbieżnym, ponieważ jest to warunek konieczny do spełnienia, aby zyskać szansę na zdobycie tytułu magistra. Nauka na drugim stopniu tych technicznych studiów przeznaczona jest dla osób zafascynowanych matematyką, fizyką oraz światem najnowocześniejszych technologii. Jeżeli ponadto wyróżnia cię analityczny umysł i chęć związania przyszłości z szerokim przemysłem maszynowym, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na mechanikę i budowę maszyn w Lublinie!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

  • Studia II stopnia

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Inżynierskie kierunki studiów w Lublinie opierają znaczną większość założeń programowych na przedmiotach ścisłych, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że mechanika i budowa maszyn ma charakter praktyczny. Liczne zajęcia warsztatowe udoskonalą wyniesione z poprzedniego etapu kształcenia kompetencje i umożliwią zdobycie nowych. Wybór jednej z kilku specjalności pozwoli ci na ukierunkowanie dalszej edukacji na najbardziej odpowiedni dla ciebie tor, dzięki czemu unikniesz obowiązku przyswajania informacji, które nie interesują cię nadzwyczaj bardzo.

Uczelnie w Lublinie - kierunek mechanika i budowa maszyn:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Lubelska Akademia WSEI (Wydział Transportu i Informatyki) więcej
Politechnika Lubelska (Wydział Mechaniczny POLLUB) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia II stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie?

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Lublinie, trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia techniczne drugiego stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn wyróżniają się półtorarocznym przebiegiem. Po ukończeniu trzech semestrów, obfitujących w intensywne zgłębianie treści programowych, absolwenci przystępują do pracy magisterskiej, która prawdopodobnie poszerzy ich szanse na zadowalającą karierę nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

Mechanika i budowa maszyn w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

Jedną z głównych kwestii wyjaśniających popularność takich kierunków, jak mechanika i budowa maszyn, jest niewątpliwie pragmatyzm, zobrazowany w postaci szerokich możliwości zawodowych. Dziś to właśnie inżynierowie cieszą się największym zainteresowaniem na współczesnym, międzynarodowym rynku pracy. Po ukończeniu mechaniki i budowy maszyn możesz pracować w przedsiębiorstwach:

  • transportowych
  • motoryzacyjnych
  • logistycznych
  • informatycznych
  • maszynowych

 

A nawet w ośrodkach badawczych i laboratoriach, zajmujących się testowaniem wytrzymałości i zastosowania materiałów. Jak sam widzisz, możliwości jest bardzo wiele.

Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) w Lublinie?

Kierunek mechanik i budowa maszyn (studia II stopnia) - uczelnie w Lublinie

  • Politechnika Lubelska

 

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Lublinie

komentarze (0)