Ekonomia - Lublin

Ekonomia - Lublin

Studia na kierunku ekonomia w Lublinie możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Lubelska Akademia WSEI

Lubelska Akademia WSEI

Ekonomia stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

Ekonomia stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Ekonomia w Lublinie - uczelnie niepubliczne


Ekonomia studia - uczelnie niepubliczne (prywatne) w Lublinie

Ekonomia studia w Lublinie - ceny uczelnie niepubliczne (prywatne) 2023/2024:

  • Lubelska Akademia WSEI: od 3610 zł

23.08.2024

Ekonomia studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Ekonomia w Lublinie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 12 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu między innymi analityka biznesowego czy doradcy finansowego. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu metod statystycznych, rachunkowości czy gospodarki regionalnej.

Ekonomia - Lublin
Studia na kierunku ekonomia w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku ekonomia oferują wszechstronny rozwój, bowiem dziedzina ta łączy w sobie matematykę, statystykę, nauki społeczne i humanistyczne. Studenci tego kierunku mogą kształcić się na takich specjalizacjach jak m.in.: ekonomia sprzedaży, inwestycje kapitałowe czy biznes internetowy. Wielowymiarowa wiedza zdobywana przez studentów kierunku ekonomia ułatwia odnalezienie się na wymagającym rynku pracy. W programie kształcenia student może spotkać się z przedmiotami takimi jak: makroekonomia, podstawy marketingu, gospodarka światowa, podstawy przedsiębiorczości, gospodarka regionalna itd.

Absolwenci ekonomii mogą poszukiwać zatrudnienia w biurach rachunkowych, urzędach skarbowych czy bankach. Ekonomista znajdzie pracę w firmach z każdej branży, ponieważ ich wiedza i analityczny umysł przydatne są także w korporacjach, organizacjach rządowych i pozarządowych. Kompetencje nabyte podczas studiów umożliwiają absolwentom założenie własnej działalności gospodarczej w postaci np. własnego biznesu lub firmy zajmującej się konsultacjami gospodarczymi.

Studia na kierunku ekonomia w Lublinie można podjąć na 5 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na ekonomii w Lublinie w 2024/2025 r. zaczynają się od 3800 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2024/2025 na UMCS wyniósł 161 punktów.

 

Gdzie studiować kierunek ekonomia w Lublinie

W Lublinie ekonomię możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznychUniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychAkademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie, Lubelskiej Akademii WSEI, Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ekonomia, w roku akademickim 2024/2025, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oferuje 114 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne nauczanie oferuje również Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Uniwerystet Przyrodniczy w Lublinie. 

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni prywatnej. Cena wynosi około 3800 zł za pierwszy rok studiów.

 

Kierunek ekonomia - uczelnie w Lublinie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek ekonomia w Lublinie

W procesie rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku ekonomia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, historia, matematyka, język obcy, wiedza o społeczeństwie. ekonomia Lublin - przedmioty maturalne

Studia ekonomiczne w Lublinie w obecnych czasach nieustannie zyskują na popularności, ponieważ na rynku pracy brakuje specjalistów z zakresu gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi. Ponieważ jest to jeden z najbardziej modnych, a także potrzebnych kierunków studiów, na jedno miejsce jest wielu kandydatów.

By znaleźć się na liście przyjętych, zadbaj o jak najlepsze wyniki z wybranych przedmiotów, zdawanych najlepiej na poziomie rozszerzonym. Są to przede wszystkim: matematyka, geografia, język obcy nowożytny, historia, wiedza o społeczeństwie, informatyka, biologia. Uczelnie w Lublinie ustalają indywidualne wymogi rekrutacyjne. Informacje znajdziesz na stronach internetowych.

 

Ekonomia Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Kandydaci na ekonomia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w rekrutacji 2024/2025 muszą wykazać się wynikami z dwóch przedmiotów maturalnych: języka obcego nowożytnego oraz geografii albo historii, albo matematyki, albo wiedzy o społeczeństwie. dowiedz się więcej

Ekonomia Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - przedmioty maturalne

Kandydaci na studia na kierunku ekonomia w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w roku 2024/2025 muszą wykazać się wynikami z jednego przedmiotu maturalnego – języka polskiego. dowiedz się więcej

Ekonomia Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Osoby, które chcą rozpocząć studia na ekonomii na Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w roku 2024/2025, wśród przedmiotów maturalnych muszą uwzględnić język polski, język ojczysty, matematyka, język obcy nowożytny, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, geografia. dowiedz się więcej

 

 

Rekrutacja na ekonomię w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Lublinie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia w Lublinie

Studia na kierunku ekonomia w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Uczelnie w Lublinie - kierunek ekonomia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Nauk Społecznych KUL) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Lubelska Akademia WSEI (Wydział Administracji i Nauk Społecznych) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Ekonomiczny UMCS) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (Wydział Agrobioinżynierii UP w Lublinie) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku ekonomia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • bankowość i ubezpieczenia,
  • matematy,
  • mikroekonomia,
  • podstawy zarządzania,
  • podstawy marketingu,
  • gospodarkę regionalną,
  • kreowanie przedsiębiorczości
  • i wiele innych.
Kierunki studiów w Lublinie takie jak ekonomia oferują także ciekawe specjalności, na przykład: przedsiębiorstwo w gospodarce regionalnej, biznes międzynarodowy, ubezpieczenia społeczne i gospodarcze, handel. Każda uczelnia w Lublinie ma swoją ofertę specjalizacyjną, jednak warto je śledzić na stronach internetowych, ponieważ specjalności się zmieniają, a ich utworzenie zależy od zainteresowania studentów.
Absolwenci kierunku ekonomia w Lublinie potrafią przeanalizować problemy podmiotów gospodarujących na podstawie podstawowej wiedzy teoretycznej. Prognozują zjawiska gospodarcze, posługując się przy tym metodami i narzędziami statystyczno-ekonomicznymi. Analizują sytuacje finansowe przedsiębiorstw, a także potrafią zaproponować konkretne rozwiązania na poziomie operacyjnym w przypadku problemów gospodarczych.

Praktyczne umiejętności sprowadzają się zwłaszcza do wykorzystywania języków obcych nowożytnych, które na studiach ekonomicznych są zgłębiane, a także do prowadzenia obrotów handlowych. Wszechstronne, gruntowne wykształcenie zapewnia absolwentom dynamiczne wejście na rynek pracy, który nieustannie zabiega o specjalistów z dziedzin ekonomicznych.

 

Nabywane umiejętności

Studenci ekonomii szkolą się w zakresie np.: kierowania małą i średnią firmą; pełnienia roli kierowniczej w organizacji; prowadzenia analiz rynku gospodarczego; prognozowania zjawisk ekonomicznych; zarządzania inwestycjami kapitałowymi; postępowania zgodnie ze zrównoważonym rozwojem gospodarczym. W programie tego kierunku znajdują się przedmioty poświęcone m.in. statystyce, ekonometrii, rachunkowości i finansom przedsiębiorstw czy komunikacji w biznesie.

Po ukończeniu studiów na kierunku ekonomia absolwenci mogą pracować w różnych sektorach gospodarki, takich jak np. bankowość, ubezpieczenia, inwestycje, rachunkowość, konsulting, administracja publiczna, a także w organizacjach międzynarodowych. Osoby, które ukończyły ekonomię, są również kompleksowo przygotowane do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Ekonomiści potrafią np.: interpretować przyczyny oraz prognozować przebieg i skutki procesów gospodarczych w przedsiębiorstwie; wyceniać wartość ekonomiczną podmiotów gospodarczych i projektów biznesowych; diagnozować zdarzenia i zjawiska w mediach ekonomicznych firmy i jej otoczenia; rozwiązywać skomplikowane problemy gospodarcze i społeczne w instytucjach.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na ekonomii w Lublinie

Współczesne studia z ekonomii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Sprawdź specjalności na ekonomii w Lublinie

 

Po jakim profilu na kierunek ekonomia w Lublinie

Na kierunek ekonomia najlepiej przygotowani będą absolwenci szkół średnich, którzy wybrali profile matematyczne, ekonomiczne, bądź humanistyczne z rozszerzeniem z matematyki i geografii. Kluczowe przedmioty, które przygotują do studiów na tym kierunku, to matematyka, geografia, oraz język obcy nowożytny, najczęściej angielski. Matematyka jest fundamentem ekonomii, ponieważ wiele koncepcji i teorii ekonomicznych opiera się na obliczeniach, modelach matematycznych i statystyce.

Absolwenci profili matematyczno-informatycznych również doskonale odnajdą się na tym kierunku, ponieważ studia ekonomiczne często wymagają umiejętności analitycznych i znajomości programowania w podstawowym zakresie. Informatyka może pomóc w zrozumieniu narzędzi analitycznych, które są powszechnie stosowane w analizie danych ekonomicznych.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku ekonomia w Lublinie są trudne

Studia na kierunku ekonomia w Lublinie mogą być wyzwaniem, ale ich trudność zależy od indywidualnych predyspozycji studenta oraz jego zaangażowania w naukę. Program studiów ekonomicznych jest wszechstronny i interdyscyplinarny, obejmuje zarówno przedmioty ścisłe, jak matematyka i statystyka, jak i społeczne, takie jak makroekonomia i mikroekonomia.

Matematyka i statystyka są fundamentem większości przedmiotów ekonomicznych. Studenci muszą opanować zaawansowane techniki analizy danych, modelowania ekonomicznego oraz interpretacji wyników. Ekonomia to także teoria i jej zastosowanie w praktyce. Przedmioty takie jak mikroekonomia, makroekonomia czy ekonometria wymagają nie tylko zrozumienia koncepcji, ale także umiejętności ich zastosowania w realnych sytuacjach gospodarczych.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na ekonomii w Lublinie

Jednym z najtrudniejszych przedmiotów na kierunku ekonomia w Lublinie jest z pewnością ekonometria. Ekonometria to zaawansowana dziedzina, która łączy elementy matematyki, statystyki i teorii ekonomii w celu analizy danych ekonomicznych. Przedmiot ten wymaga od studentów nie tylko solidnej wiedzy teoretycznej, ale także praktycznych umiejętności analitycznych.

Innym trudnym przedmiotem na ekonomii jest mikroekonomia na poziomie zaawansowanym. Przedmiot ten obejmuje szczegółowe analizy zachowań konsumentów i producentów, struktury rynków, oraz równowagi ogólnej. Wymaga zrozumienia skomplikowanych teorii i modeli matematycznych, które opisują interakcje na poziomie indywidualnych agentów gospodarczych.

 

Czy studia na kierunku ekonomia w Lublinie to studia z przyszłością

Studia na kierunku ekonomia w Lublinie bez wątpienia są studia z przyszłością. Ekonomia to dziedzina, która jest fundamentem funkcjonowania każdej gospodarki, co sprawia, że specjaliści w tej dziedzinie są zawsze poszukiwani na rynku pracy. Absolwenci ekonomii mają szerokie perspektywy zawodowe i mogą pracować w różnych sektorach gospodarki, w tym w finansach, bankowości, administracji publicznej, firmach doradczych, a także w międzynarodowych korporacjach.

Studenci ekonomii zdobywają wszechstronną wiedzę. Program studiów obejmuje szeroki zakres tematów, od mikroekonomii i makroekonomii, przez finanse i bankowość, aż po zarządzanie i marketing. Dzięki temu absolwenci są dobrze przygotowani do pracy w różnych rolach i mogą łatwo dostosować się do zmieniających się wymagań rynku pracy.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na ekonomię w Lublinie

Dostanie się na studia na kierunku ekonomia w Lublinie może być wyzwaniem, ponieważ jest to jeden z popularniejszych kierunków studiów. Konkurencja jest zwykle duża, a liczba miejsc ograniczona, co sprawia, że proces rekrutacji jest dość wymagający. Aby zwiększyć swoje szanse, kandydaci muszą uzyskać wysokie wyniki na egzaminie maturalnym oraz odpowiednio przygotować się do procesu rekrutacji.

Kluczowe przedmioty maturalne, które są brane pod uwagę podczas rekrutacji na ekonomię, to matematyka, geografia, język polski, język obcy nowożytny oraz wiedza o społeczeństwie. Wyniki z tych przedmiotów często decydują o przyjęciu na studia. Matematyka jest szczególnie ważna, ponieważ stanowi fundament studiów ekonomicznych. Dlatego tak istotne jest, aby uczniowie szkół średnich podejmowali świadome decyzje już na etapie wyboru rozszerzeń i przedmiotów maturalnych.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku ekonomia w Lublinie jest matematyka

Na studiach na kierunku ekonomia w Lublinie matematyka odgrywa kluczową rolę i jest jednym z podstawowych przedmiotów w programie nauczania. Matematyka jest narzędziem używanym w ekonomii, ponieważ umożliwia precyzyjne modelowanie i analizę zjawisk gospodarczych oraz podejmowanie decyzji na podstawie danych liczbowych.

W trakcie studiów na ekonomii studenci uczą się różnych obszarów matematyki, które są niezbędne do zrozumienia i zastosowania teorii ekonomicznych. W programie studiów na kierunku ekonomia studenci zazwyczaj uczą się również matematyki finansowej, która obejmuje zagadnienia takie jak wycena instrumentów finansowych, analiza ryzyka oraz zarządzanie portfelem inwestycyjnym.

 

Ekonomia studia podyplomowe w Lublinie

Absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu ekonomii. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Sprawdź 

Ile trwają studia na kierunku ekonomia w Lublinie

Studia na kierunku Ekonomia w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Ekonomia w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po ekonomii

Absolwenci znajdą zatrudnienie w instytucjach finansowych, bankowości, biurach rachunkowych, działach finansowych firm i korporacji czy firmach doradczych i konsultingowych.

Absolwenci studiów ekonomicznych w Lublinie posiadają horyzontalną wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości oraz umiejętności, które przysłużą się prowadzeniu obrotu handlowego i wszechstronnych analiz informacji w celu racjonalnego podejmowania decyzji gospodarczych. Absolwenci zdobywają stabilne zatrudnienie w przedsiębiorstwach handlowych, produkcyjnych i usługowych, jednostkach samorządowych w kraju i za granicą, biurach rachunkowych, bankach, zakładach ubezpieczeniowych, instytucjach administracji publicznej i służbach finansowych różnych branż, niejednokrotnie zakładają także własną działalność gospodarczą.

Absolwenci potrafią wykorzystywać zdobytą wiedzę do planowania rozwoju nowych przedsiębiorstw, analizowania potencjałów konkurencyjności firm istniejących, a także formułowania zaleceń, które sprzyjają rozwojowi istniejących podmiotów gospodarczych. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów ekonomicznych zapewniają studentom dynamiczne wejście we współczesny rynek pracy.

czytaj dalej jaka praca po ekonomii

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po ekonomii w Lublinie

Znalezienie pracy po ukończeniu kierunku ekonomia w Lublinie jest stosunkowo łatwe, biorąc pod uwagę szeroki zakres możliwości zawodowych, jakie oferuje ten kierunek. Absolwenci ekonomii są cenieni na rynku pracy. Jednakże, poziom trudności w znalezieniu pracy może zależeć od kilku czynników, takich jak aktualna sytuacja na rynku pracy, indywidualne umiejętności i doświadczenie, a także specjalizacja wybrana w trakcie studiów.
Absolwenci ekonomii mogą znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach gospodarki, w tym w finansach, bankowości, administracji publicznej, firmach konsultingowych, korporacjach międzynarodowych oraz organizacjach non-profit. Praca w sektorze finansowym jest jedną z najbardziej popularnych ścieżek kariery, oferując stanowiska takie jak analityk finansowy, doradca inwestycyjny, kontroler finansowy czy specjalista ds. ryzyka.
 

Ile zarabia się po ekonomii

Absolwenci Ekonomii to specjaliści, których można spotkać w przedsiębiorstwach prywatnych, administracji rządowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych oraz instytucjach publicznych. W swojej pracy wykorzystują rozwinięty warsztat do przygotowywania analiz ekonomicznych, prognozowania gospodarczego, czy rozwijania biznesu. Co oczywiste, zarobki uzależnione są od kilku czynników, w tym między innymi od zajmowanego stanowiska, a z wykształceniem ekonomicznym można pracować na przykład jako: analityk rynku, audytor wewnętrzny, doradca, czy specjalista do spraw wsparcia biznesu. Ile zarabia się po studiach?

Średnie zarobki absolwentów Ekonomii w 2024 roku:

  • specjalista do spraw ekonomicznych: 5250 złotych
  • analityk biznesowy: 7950 złotych
  • analityk finansowy: 7300 złotych
  • doradca finansowy: 4880 złotych

Jak wygląda rekrutacja na ekonomię w Lublinie

W ramach nauczania na kierunku ekonomia studenci nauczą się analizowania problemów ekonomicznych z zastosowaniem technik jakościowych i ilościowych. Ponadto poznają zasady dokonywania analizy finansowej oraz oceny ryzyka inwestycyjnego. Dowiedzą się także, w jaki sposób prowadzić księgi rachunkowe oraz przygotowywać sprawozdania finansowe.

Ekonomia należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 18 tys. kandydatów (o 140 mniej niż rok wcześniej).

Ekonomia - rekrutacja na uczelniach w Lublinie:

sprawdź rekrutacja na studia w Lublinie

 

Jakie przedmioty liczą się na studia na ekonomii w Lublinie

Rekrutacja na kierunek ekonomia w Lublinie opiera się głównie na wynikach egzaminu maturalnego, a kluczowe przedmioty, które są brane pod uwagę, to matematyka, geografia, język polski, język obcy nowożytny oraz wiedza o społeczeństwie.

Uzyskanie wysokich wyników z tych przedmiotów jest istotne, ponieważ są one przeliczane na punkty rekrutacyjne, które decydują o przyjęciu na studia. Dobre przygotowanie do matury zwiększa szanse na sukces w procesie rekrutacji na kierunek ekonomia. Dlatego tak istotne jest, aby uczniowie szkół średnich podejmowali świadome decyzje już na etapie wyboru przedmiotów maturalnych.

 

Ile osób na miejsce na ekonomię w Lublinie

Ekonomia w Lublinie należą do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Lublinie. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II ubiegało się prawie 3 kandydatów na jedno miejsce.

 

Jakie progi na ekonomię w Lublinie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na rok 2024/2025 musieli uzyskać co najmniej 161 punktów.

czytaj dalej:

 

Limity miejsc

Uczelnie w Lublinie mają odgórnie ustalają limit miejsc na każdy z kierunków studiów – podobnie dzieje się na kierunku ekonomia. 

Jak wybierani są przyszli studenci na ekonomię? Kandydaci wybierani są na podstawie konkursu świadectw. Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na ekonomię w Lublinie to: geografia, historia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka oraz wiedza o społeczeństwie.

Limity miejsc na kierunku ekonomia w Lublinie:

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 114
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: 70
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie: 60

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Daty opublikowania osób zakwalifikowanych na ekonomię w Lublinie ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelni. Gdzie znaleźć wynik? Kandydaci informację o przyjęciu na studia będą mogli znaleźć na swoim indywidualnym profilu w systemie IRK.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 16 lipca 2024
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: 15 lipca 2024
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie: 16 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Po znalezieniu się na liście osób zakwalifikowanych na ekonomię kandydaci muszą złożyć komplet dokumentów, który pozwoli im na znalezienie się na ostatecznej liście studentów w październiku.  

Jak i gdzie złożyć dokumenty rekrutacyjne? Kandydaci najczęściej musza osobiście złożyć dokumenty do Wydziałowej Komisji Egzaminacyjnej, jednak istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną lub elektroniczną – jest to świetna opcja dla osób, które nie mogą w wyznaczonym terminie pojawić się na uczelni.

Przyszli studenci muszą pamiętać, aby dokumenty były kompletne oraz w odpowiedniej formie.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Uczelnie w Lublinie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy rankingowej. Kandydaci na złożenie kompletu dokumentów mają zwykle około kilku dni.

Co, jeśli się spóźnią lub nie mogą w określonym terminie dostarczyć dokumentów? Istnieje wtedy ryzyko skreślenia z listy studentów, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie. Rozwiązaniem jest wysłanie dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronach poszczególnych uczelni.

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: od 17 do 19 lipca 2024
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: od 15 do 18 lipca 2024
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie: od 17 do 19 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Ile kosztują studia na kierunku ekonomia w Lublinie

Studia stacjonarne na kierunku ekonomia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku ekonomia w Lublinie? Cena w 2024 roku wynosi około 3800 zł za pierwszy rok studiów.

Ekonomia studia w Lublinie - ceny 2024:

  • Lubelska Akademia WSEI: od 3800 zł

Sprawdź

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować ekonomię w Lublinie

Studia na kierunku ekonomia w trybie stacjonarnym oferują trzy uczelnie publiczne w Lublinie:

  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Możliwość nauki na studiach stacjonarnych lub niestacjonarnych na kierunku ekonomia proponują następujące uczelnie prywatne:

  • Lubelska Akademia WSEI

Ponadto ekonomię w ramach specjalności na pracy socjalnej można studiować w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Gdzie studiować ekonomię bezpłatnie w Lublinie

Studia bezpłatne na kierunku ekonomia oferują trzy uczelnie publiczne w ramach studiów stacjonarnych:

  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Gdzie studiować ekonomię niestacjonarnie w Lublinie

Niestacjonarną naukę na ekonomii znaleźć można w ofercie uczelni prywatnej w Lublinie – Lubelskiej Akademii WSEI.

Ile kosztują studia niestacjonarne na ekonomii w Lublinie

Studia niestacjonarne są płatne we wszystkich szkołach wyższych w Lublinie, a cena za jeden rok akademicki waha się od 3610 do 3800 zł. ceny - ekonomia Lublin >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety żadna z uczelni w Lublinie nie oferuje kandydatom możliwości podjęcia bezpłatnych studiów niestacjonarnych na ekonomii. Naukę na tym kierunku bezpłatnie można rozpocząć w ramach studiów stacjonarnych na uczelni publicznej.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Ekonomia Lublin studia i stopnia

Ekonomia Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Ekonomia Lublin studia stacjonarne

Ekonomia Lublin studia niestacjonarne

Ekonomia w Lublinie

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku ekonomia w Lublinie?

Kierunek ekonomia w Lublinie to bardzo interesująca dziedzina nauki, która cieszy się niesłabnącą popularnością.

Marta, studentka drugiego roku studiów magisterskich, tłumaczy:

To bardzo szeroka dziedzina nauki i tak naprawdę daje nam bardzo dużo możliwości. Na aktualnej specjalności zajmuję się ekonomią międzynarodową. Jest bardzo ciekawie, zwłaszcza dla osób, które faktycznie są zainteresowani światem ekonomistów. Jeśli też tak masz, polecam!

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować