Psychologia - Lublin

Psychologia - Lublin

Studia na kierunku psychologia w Lublinie możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Lubelska Akademia WSEI

Lubelska Akademia WSEI

Psychologia stopień: (I) (II) (jednolite) , czas trwania: 3 lata • 2 lata • 5 lat ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych

Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" (filia w Lublinie)

Psychologia stopień: (jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Psychologia w Lublinie - uczelnie niepubliczne


Studia na kierunku lub specjalności Psychologia w Lublinie możesz podjąć na dwóch niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: 

 

Psychologia studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Lublinie

 

Psychologia studia w Lublinie - ceny uczelnie niepubliczne (prywatne) 2023/2024:

  • Lubelska Akademia WSEI: od 3800 zł
  • Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska: 4900 zł

 

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie to prywatna szkoła wyższa, która w swojej ofercie ma 19 kierunków studiów, które studenci mogą podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. W trakcie studiów studenci mają szansę na zdobycie cennych umiejętności praktycznych, które są niezbędne na współczesnym rynku pracy. Uczelnia dodatkowo zapewnia swoim studentom opiekę naukową i biznesową.

 

Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie

Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie to prywatna szkoła wyższa, która oferuje kandydatom wiele popularnych kierunków studiów, a także specjalności, które świetnie przygotowują do przyszłej pracy zawodowej. To, co wyróżnia uczelnię, to z pewnością podejście do studentów, a także nastawienie na przekazywanie wiedzy teoretycznej wraz z wiedzą praktyczną, która jest niezwykle cenna na obecnym rynku pracy.

 

 

23.08.2024

Psychologia studia Lublin 2024 | woj. Lubelskie

Psychologia w Lublinie to 5-letnie studia (jednolite magisterskie), 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 34 różne specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu psychologa. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu diagnozy i pomocy psychologicznej. 

Psychologia - Lublin
Studia na kierunku psychologia w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Studia na psychologii poświęcone są zagadnieniom z zakresu nauk społecznych oraz nauk o zdrowiu. W trakcie kształcenia studenci zdobędą wiedzę na temat psychologicznego, społecznego i biologicznego cyklu rozwoju człowieka. W programie nauczania mogą spodziewać się takich przedmiotów jak psychologia kliniczna, psychologia wychowania czy diagnoza psychologiczna. Studia kształcą w zakresie tworzenia ocen psychologicznych, udzielania wsparcia psychologicznego, a także wykonywania prac wymagających umiejętności w dziedzinie psychologii wspierania jakości życia oraz psychologii biznesu i przedsiębiorczości.

Dzięki obowiązkowym praktykom w trakcie studiów, absolwenci psychologii posiadają umiejętności pracy z pacjentem i potrafią postawić odpowiednią diagnozę. Psychologowie mogą znaleźć pracę w placówkach medycznych lub oświatowo-wychowawczych. Absolwenci tego kierunku posiadają także kompetencję do pracy w zawodzie doradcy zawodowego, psychoterapeuty czy psychoseksuologa. Po ukończeniu studiów magisterskich z psychologii absolwenci gotowi są również do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej np. w postaci własnego gabinetu psychologicznego.

Studia na kierunku psychologia w Lublinie można podjąć na 6 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na psychologii w Lublinie w 2024/2025 r. zaczynają się od 5320 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2024/2025 wyniósł: na UMCS 238 punkty, na UMLUB 247 pkt.

Gdzie studiować kierunek psychologia w Lublinie

W Lublinie psychologię możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznychUniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwerytecie Medycznym w Lublinie, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawała II w Lublinie oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychCollegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska, Lubelska Akademia WSEI, Akademia Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie.

W rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia, w roku akademickim 2024/2025, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie oferuje bezpłatne  ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne nauczanie oferuje również Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni prywatnej. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 5320 zł.

 

Kierunek psychologia - uczelnie w Lublinie

Sprawdź 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia w Lublinie

W procesie rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku psychologia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: historia, biologia, język polski, matematyka. psychologia Lublin - przedmioty maturalne

Aby aplikować na studia psychologiczne w Lublinie, musisz zadbać o jak najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Wybrane przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, a wśród nich są: język obcy, biologia, historia, wiedza o społeczeństwie, język polski, matematyka, fizyka, informatyka. Uczelnie w Lublinie na poziomie rekrutacji biorą pod uwagę przedmioty zarówno humanistyczne, jak i ścisłe, dlatego zdecyduj, w czym czujesz się najpewniej i skup na przygotowaniach z konkretnych dziedzin. W dostaniu się na listę zakwalifikowanych mogą pomóc Ci także wyniki w olimpiadach i konkursach. Laureaci i finaliści zawsze zapewniają sobie najwyższe wyniki.

 

Psychologia Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Osoby, które chcą rozpocząć studia na psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w roku 2024/2025, wśród przedmiotów maturalnych muszą uwzględnić język polski, język obcy nowożytny oraz matematykę lub historię, lub biologię, lub fizykę, lub informatykę, lub wiedzę o społeczeństwie. dowiedz się więcej

Psychologia Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - przedmioty maturalne

Kandydaci na studia na kierunku psychologia w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w roku 2024/2025 muszą wykazać się wynikami z dwóch przedmiotów maturalnych: język polski i biologia albo historia, albo matematyka. dowiedz się więcej

Psychologia Uniwersytet Medyczny w Lublinie

W rekrutacji 2024/2025 na kierunek psychologia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie uwzględniane są trzy przedmioty maturalne – język polski oraz dwa przedmioty spośród: biologia, język obcy nowożytny, matematyka, wiedza o społeczeństwie. dowiedz się więcej

 

 

Rekrutacja na psychologię w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Lublinie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w Lublinie

Studia na kierunku psychologia w Lublinie realizowane są w ramach studiów pierwszego, drugiego stopnia oraz studiów jednolitych magisterskich. Studia jednolite trwają pięć lat i kończą się tytułem magistra. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Lublinie - kierunek psychologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Nauk Społecznych KUL) stacjonarne jednolite więcej
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Szkoła Doktorska KUL) stacjonarne więcej
Lubelska Akademia WSEI (Wydział Nauk o Człowieku) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia, jednolite więcej
Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" (filia w Lublinie) stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS) stacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Wydział Nauk Medycznych UMLUB) stacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia obfituje w różnego rodzaju przedmioty, których podłoże stanowi nauka psychologii. Są to na przykład: psychologia poznania, historia myśli psychologicznej, psychologia emocji i motywacji, psychologia rozwoju człowieka, psychometria i wiele innych.
 
W programie studiów na kierunku psychologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:
  • biologiczne podstawy zachowania,
  • diagnozę psychologiczną,
  • pomoc psychologiczną,
  • przemoc w rodzinie,
  • studium przypadku i portret psychologiczny
  • i wiele innych.

Studia psychologiczne oczywiście ukierunkowują studentów do pracy specjalizacyjnej z zakresu na przykład: psychologii klinicznej i neuropsychologii, psychologii rodzinnej, psychologii w biznesie, psychologii w sporcie, psychologii edukacji i komunikacji. Oferty poszczególnych uczelni przewidują bardzo wiele specjalizacji, jednakże ich utworzenie zależy od zainteresowania studentów. Warto śledzić specjalności na bieżąco na stronach placówek edukacyjnych w Lublinie.

Absolwenci studiów psychologicznych zgłębiają wiedzę z zakresu rozwoju człowieka, mediacji, zarządzania, wychowania czy psychoedukacji. Posiadają niezbędne kwalifikacje do wykonywania zawodu psychologa, a odnoszą się one do wiedzy, umiejętności i kompetencji aprobowanych przez Polską Ramę Kwalifikacji. Studenci zapoznają się z podstawami diagnostyki psychologicznej, potrafią korzystać z narzędzi diagnostycznych lub samodzielnie konstruują narzędzia poprawne pod względem psychometrycznym. Są także zaznajomieni z etycznymi aspektami prowadzenia badań naukowych oraz etyką w praktycznej pracy psychologa.

 

Nabywane umiejętności

Studenci na kierunku psychologia zdobywają umiejętności związane m.in. z diagnozą i terapią psychologiczną, takie jak prowadzenie wywiadów diagnostycznych, przeprowadzanie testów psychologicznych, tworzenie i realizacja planów terapeutycznych oraz prowadzenie sesji terapeutycznych. Uczą się również pracy z różnorodnymi grupami ludzi, takimi jak dzieci, młodzież, dorośli czy osoby starsze, a także z osobami o różnorodnych potrzebach, takimi jak osoby z niepełnosprawnościami czy osoby o różnym pochodzeniu kulturowym.

Psychologia pozwala studentom poznać mechanizmy i motywacje, które kierują człowiekiem w jego codziennym życiu. Dzięki studiom uczestnicy zajęć nie tylko zdobywają specjalistyczną wiedzę, dzięki której mogą rozpocząć prace badawczy czy terapeutyczne, ale także rozwijają swoje zdolności komunikacyjne i empatyczne. Absolwent tego kierunku prawidłowo nawiązuje i utrzymuje relacje z klientami, skutecznie rozwiązuje różnorodne konflikty i trafnie analizuje podłoże emocjonalne problemów, które napotyka w trakcie pracy.

Absolwenci psychologii mogą pracować w organizacjach gospodarczych oraz instytucjach użyteczności publicznej. Dzięki temu przyszli specjaliści mogą kontynuować swoją karierę m.in. w szkołach, placówkach oświatowo-wychowawczych, urzędach pracy, ośrodkach doskonalenia zawodowego i kształcenia kadr, a także w placówkach służby zdrowia. Ponadto studenci o odpowiednich kompetencjach psychologicznych mogą po ukończeniu studiów działać w jednostkach wojskowych, badawczych, policyjnych i sądowniczych.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na psychologii w Lublinie

Współczesne studia z psychologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 

 

Po jakim profilu na kierunek psychologia w Lublinie

Najlepszym profilem szkoły średniej przygotowującym na kierunek psychologia w Lublinie jest profil humanistyczny. Przedmioty takie jak język polski, historia, wiedza o społeczeństwie oraz język obcy nowożytny dostarczają podstawowej wiedzy i umiejętności niezbędnych do zrozumienia zagadnień psychologicznych. Wiedza z tych przedmiotów rozwija umiejętności analityczne, krytycznego myślenia oraz zdolności komunikacyjne, które są kluczowe w pracy psychologa.

Jednakże, na psychologię mogą aplikować również absolwenci innych profili, takich jak biologiczno-chemiczny czy matematyczno-informatyczny. Ważne jest, aby kandydaci na psychologię w Lublinie mieli dobre wyniki maturalne z języka polskiego, języka obcego nowożytnego oraz jednego z przedmiotów do wyboru spośród biologii, fizyki, historii, informatyki, matematyki czy wiedzy o społeczeństwie.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku psychologia w Lublinie są trudne

Studia na kierunku psychologia w Lublinie są wymagające i mogą być uznawane za trudne, w dużej mierze zależy to od indywidualnych predyspozycji studenta oraz jego poziomu zaangażowania. Program studiów jest zróżnicowany i obejmuje zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty psychologii. Studenci muszą przyswoić wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej, klinicznej, społecznej, poznawczej oraz neuropsychologii, a także opanować umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne.

Kolejnym aspektem, który może wpłynąć na postrzeganą trudność studiów, jest konieczność zdobycia doświadczenia praktycznego. Studenci psychologii często uczestniczą w praktykach zawodowych, które pozwalają im na zastosowanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Kluczem do sukcesu jest systematyczna nauka, zaangażowanie oraz otwartość na zdobywanie nowych doświadczeń.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na psychologii w Lublinie

Jednym z najtrudniejszych przedmiotów na kierunku psychologia w Lublinie jest statystyka i metodologia badań. Ten przedmiot wymaga od studentów solidnej znajomości matematyki oraz umiejętności analitycznego myślenia. Statystyka jest nieodłącznym elementem psychologii, ponieważ większość badań psychologicznych opiera się na analizie danych ilościowych.

Kolejnymi trudnymi przedmiotami są psychopatologia oraz psychologia poznawcza. Przedmioty te wymagają od studentów solidnej wiedzy teoretycznej, umiejętności analitycznego myślenia oraz praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy. Jednakże, opanowanie tych przedmiotów jest kluczowe dla przyszłych psychologów, ponieważ stanowią fundamenty ich dalszej kariery zawodowej.
 

 

Czy studia na kierunku psychologia w Lublinie to studia z przyszłością

Studia na kierunku psychologia w Lublinie z pewnością można uznać za studia z przyszłością. Absolwenci psychologii mogą znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach, takich jak kliniki, szpitale, szkoły, firmy, organizacje non-profit, a także w ramach prywatnej praktyki. Psycholodzy kliniczni i terapeuci zajmują się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych, co jest niezwykle ważne w kontekście rosnącej świadomości i zapotrzebowania na usługi zdrowia psychicznego.

Szkoły i placówki edukacyjne również potrzebują psychologów, aby wspierać rozwój uczniów i radzić sobie z problemami emocjonalnymi oraz behawioralnymi. W sektorze biznesowym, psycholodzy są cenieni za swoje umiejętności w obszarach takich jak zarządzanie zasobami ludzkimi, rozwój organizacyjny, coaching oraz ocena i rozwój talentów. Psychologia znajduje również zastosowanie w obszarach takich jak sport, reklama, marketing oraz sądownictwo.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na psychologii w Lublinie

Dostanie się na studia na kierunku psychologia w Lublinie może być wyzwaniem, ze względu na dużą konkurencję oraz wysokie wymagania rekrutacyjne. Kierunek ten jest bardzo popularny wśród kandydatów, co sprawia, że proces rekrutacji jest selektywny i konkurencyjny. Kluczowym elementem rekrutacji są wyniki maturalne, które stanowią podstawowy kryterium oceny kandydatów.

Najważniejszymi przedmiotami branymi pod uwagę podczas rekrutacji na psychologię w Lublinie są język polski, język obcy nowożytny oraz jeden z przedmiotów do wyboru spośród biologii, fizyki, historii, informatyki, matematyki czy wiedzy o społeczeństwie. Kandydaci powinni osiągnąć wysokie wyniki z tych przedmiotów, aby zwiększyć swoje szanse na przyjęcie. Dlatego ważne jest, aby przyszli studenci dokładnie przygotowali się do procesu rekrutacji i starannie wybrali przedmioty maturalne, które najlepiej odpowiadają wymaganiom uczelni.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku psychologia w Lublinie jest matematyka

Na kierunku psychologia w Lublinie przewidziane są zajęcia z matematyki, a konkretnie ze statystyki. Statystyka jest nieodłącznym elementem programu studiów psychologicznych, ponieważ większość badań psychologicznych opiera się na analizie danych ilościowych. Studenci muszą opanować podstawowe i zaawansowane techniki statystyczne, które są niezbędne do przeprowadzania rzetelnych i wiarygodnych badań.

Oprócz statystyki, studenci psychologii mogą również spotkać się z elementami matematyki w kursach z zakresu metodologii badań. Zrozumienie podstawowych zasad logiki, projektowania eksperymentów oraz analizy danych jest niezbędne do prowadzenia badań psychologicznych. Dlatego solidna znajomość matematyki i umiejętności analitycznego myślenia są nieocenione. Ponadto, program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak m.in.: biologiczne podstawy zachowania, diagnoza psychologiczna, pomoc psychologiczna czy przemoc w rodzinie.

 

Psychologia studia podyplomowe w Lublinie

Absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu psychologii. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Sprawdź 

Ile trwają studia na kierunku psychologia w Lublinie

Studia na kierunku Psychologia w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite). 

Sprawdź

Psychologia w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po psychologii

Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach psychologicznych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, ośrodkach wychowawczych, ośrodkach doradczych, działach HR oraz firmach zajmujących się doradztwem zawodowym.

Wielu absolwentów decyduje się założyć własną działalność gospodarczą, na przykład firmę szkoleniową bądź doradczą, pracują jako trenerzy biznesu bądź rozwoju osobistego. Studenci są ukierunkowywani w ramach specjalności, które pozwalają im zajmować się na przykład psychologią kliniczną bądź psychologią biznesu. Szczegółowe informacje odnośnie do możliwości pracy i ofert specjalnościowych znajdziesz na stronach uczelni w Lublinie.

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po psychologii w Lublinie

Znalezienie pracy po ukończeniu studiów na kierunku psychologia w Lublinie może być wyzwaniem, ale jest możliwe dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego i psychologii. Wiele zależy od specjalizacji, doświadczenia zawodowego oraz umiejętności miękkich absolwenta. Psycholodzy są poszukiwani w różnych sektorach, takich jak opieka zdrowotna, edukacja, biznes, sport, organizacje non-profit oraz instytucje rządowe.

Absolwenci psychologii mogą znaleźć zatrudnienie jako psycholodzy kliniczni, terapeuci, psycholjest publikowana w języku angielskim. Biegłość w języku obcym umożliwia dostęp do najnowszych badań i publikacji, uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach oraz współpracę z zagranicznymi ośrodkami badawczymi.

 

Ile zarabia się po psychologii

Absolwenci studiów na kierunku Psychologia posiadają wiedzę i umiejętności, których znaczenie rośnie we współczesnym świecie, bowiem psychologia znajduje zastosowanie w licznych obszarach, między innymi w: medycynie, sporcie, biznesie, reklamie. Oznacza to, że osoby posiadające dyplom ukończenia studiów mogą kierować swoją karierą zawodową na różne sposoby i mogą pracować na przykład w szkolnictwie, firmach szkoleniowych, ośrodkach zdrowia, doradztwie zawodowym i personalnym, czy agencjach reklamowych. A jak prezentują się zarobki absolwentów tego kierunku?

Średnie zarobki absolwentów Psychologii w 2024 roku:

  • psycholog szkolny – 4500 złotych
  • młodszy psycholog działu penitencjarnego – 4400 złotych
  • psycholog marketingu – 5500 złotych
  • psycholog sądowy – 4600 złotych
  • psycholog kliniczny – 7700 złotych
  • psycholog sportowy – 4400 złotych

 

Jak wygląda rekrutacja na psychologię w Lublinie

W czasie studiów na kierunku psychologia studenci nauczą się stawiania diagnoz psychologicznych, opiniowania oraz orzekania psychologicznego. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób wdrażać odpowiednią terapię oraz poznają zasady prowadzenia badań naukowych o tematyce psychologicznej. Studenci rozwiną także kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji czy budowania relacji interpersonalnych, co jest niezwykle ważne w pracy psychologa.

Psychologia należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 42 tys. kandydatów (o 1625 więcej niż rok wcześniej).

Psychologia - rekrutacja na uczelniach w Lublinie:

sprawdź rekrutacja na studia w Lublinie

 

Jakie przedmioty liczą się na psychologii w Lublinie

W procesie rekrutacji na psychologię w Lublinie pod uwagę brane są przedmioty takie jak: język polski, biologia, język obcy nowożytny, matematyka, fizyka, historia, informatyka czy wiedza o społeczeństwie. Wysokie wyniki z tych przedmiotów zwiększają szanse na przyjęcie na studia psychologiczne, ponieważ dostarczają solidnych podstaw teoretycznych i praktycznych potrzebnych do nauki i pracy w tej dziedzinie.

Należy pamiętać, że wymagania rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wyboru uczelni. Dlatego potencjalni kandydaci na studia powinni zapoznać się ze szczegółami naboru dostępnymi na stronie internetowej poszczególnych uczelni, aby odpowiednio wybrać swoje przedmioty maturalne i jak najlepiej przygotować się do egzaminów.

 

Ile osób na miejsce na psychologię w Lublinie

Psychologia w Lublinie należą do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Lublinie. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ubiegało się ponad 11 kandydatów na jedno miejsce.

 

Jakie progi na psychologię w Lublinie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na psychologię na rok 2024/2025 musieli uzyskać co najmniej: na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie 238 punkty, na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie 247 pkt.

czytaj dalej

 

Limity miejsc

Każda z uczelni w Lublinie ustala limity miejsc na poszczególne kierunki studiów. Tyczy się to również psychologii.

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci psychologii? Rekrutacja na uczelnie w Lublinie opiera się na konkursie świadectw, na podstawie, którego powstaje lista osób zakwalifikowanych – warto pamiętać, że każdego roku na psychologię jest wielu chętnych, a dostać mogą się tylko najlepsi, dlatego warto zadbać o wyniki maturalne, aby były jak najwyższe.

Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na psychologię w Lublinie, to: dowolny przedmiot, język obcy, język polski oraz matematyka.

Limity miejsc na kierunku psychologia w Lublinie:

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 125
  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie: 30
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: 160

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po zarejestrowaniu się na psychologię w Lublinie kandydaci muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji na poszczególnych uczelniach w Lublinie?

Terminy opublikowania list osób zakwalifikowanych na psychologię w Lublinie, jak i na inne kierunki studiów, ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie. Gdzie można znaleźć wynik?

Kandydaci informację o zakwalifikowaniu się na studia będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).W systemie IRK można również znaleźć takie informacje jak, uzyskana ilość punktów, zajęte miejsce, czy nawet ilość chętnych jaka przypadała na jedno miejsce.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 16 lipca 2024
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: 15 lipca 2024
  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie: 17 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Po ogłoszeniu wyników na psychologię w Lublinie, kandydaci będą musieli złożyć dokumenty rekrutacyjne do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Składanie kompletu dokumentów na psychologię w Lublinie wygląda podobnie, jak na inne kierunki studiów. Kandydaci na studia musza złożyć osobiście komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, a dla osób, które nie mogą się pojawić na wydziale istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu. 

Kandydaci na psychologię w Lublinie powinni zadbać o to, aby dokumenty były w odpowiedniej formie, a co ważniejsze, aby były kompletne. Dokumenty jakie przyszli studenci muszą mieć ze sobą to m.in.: podanie na studia i oświadczenie, oryginał świadectwa dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, a także dowód osobisty do wglądu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci, którzy dostali się na psychologię w Lublinie muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. 

Kiedy należy złożyć dokumenty na kierunek psychologia w Lublinie? Uczelnie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych. Kandydaci na dostarczenie ich mają zwykle około kilku dni.

W przypadku niedopilnowania terminu przez kandydata istnieje ryzyko skreślenia z listy zakwalifikowanych, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie. Dlatego warto być uważnym. 

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie: 

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: od 17 do 22 lipca 2024
  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie: od 17 do 23 lipca 2024
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: od 15 do 18 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Ile kosztują studia na kierunku psychologia w Lublinie

Studia stacjonarne na kierunku psychologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku psychologia w Lublinie? Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 5320 zł. 

Psychologia studia w Lublinie - ceny 2024:

  • Lubelska Akademia WSEI: od 5320 zł

Sprawdź

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować psychologię w Lublinie

Psychologię stacjonarnie studiować można na trzech uczelniach publicznych w Lublinie:

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Katolicki Uniwersytet Lubelskim Jana Pawła II
  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studia stacjonarne lub niestacjonarne na kierunku psychologia oferują także dwie uczelnie niepubliczne w Lublinie – Lubelska Akademia WSEI i Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie). 

Gdzie studiować psychologię bezpłatnie w Lublinie

Bezpłatne studia na kierunku psychologia oferują trzy uczelnie publiczne w Lublinie – bezpłatna nauka dotyczy tylko studiów stacjonarnych:

  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Katolicki Uniwersytet Lubelskim Jana Pawła II
  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie

 

Gdzie studiować psychologię niestacjonarnie w Lublinie

Studia niestacjonarne na kierunku psychologia oferują dwie uczelnie prywatne w Lublinie – Lubelska Akademia WSEI i Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie). Studia niestacjonarne w tym mieście są płatne. Żadna z uczelni publicznych nie oferuje kandydatom możliwości niestacjonarnego studiowania psychologii.

Dowiedz się więcej psychologia w Lublinie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na psychologii w Lublinie

Studia niestacjonarne na psychologii w Lublinie są płatne, a cena za jeden rok akademicki na tym kierunku wahają się od 3800 do 4900 zł. ceny - psychologia Lublin >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne na psychologii w Lublinie są płatne zarówno na publicznych, jak i prywatnych uczelniach. Osoby, którym zależy na rozpoczęciu bezpłatnej nauki na tym kierunku, mogą zdecydować się na podjęcie studiów stacjonarnych w publicznej szkole wyższej.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Psychologia Lublin studia stacjonarne

Psychologia Lublin studia niestacjonarne

Psychologia w Lublinie

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w Lublinie

Jakie opinie mają studia na kierunku psychologia w Lublinie?

Prestiż studiów psychologicznych wpływa na ich popularność wśród przyszłych kandydatów na studia.

Kasia, studentka piątego roku studiów magisterskich, wyznaje:

Zawsze interesowało mnie to, jak działa psychika człowieka i co go skłania do postępowania tak, a nie inaczej. Lubię rozmawiać z ludźmi i zgłębiać tę wiedzę. Psychologia była dla mnie oczywistym wyborem i na pewno go nie żałuję. W przyszłości marzy mi się własna poradnia.

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Pozostałe uczelnie w Lublinie na których jest kierunek PSYCHOLOGIA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować