Studia informatyczne Kielce

Studia informatyczne Kielce

Studia informatyczne Kielce

Największy wybór studiów

informatycznych w Kielcach

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia informatyczne Kielce | woj. świętokrzyskie

Studia informatyczne w Kielcach to inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach są Studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W KIELCACH

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W KIELCACH

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Kielcach

Chcesz zostać inżynierem informatyki? Złóż podanie w wyznaczonym terminie na wybraną uczelnię i pokaż komisji rekrutacyjnej, jak dobre wyniki udało Ci się osiągnąć na maturze z matematyki, informatyki i języka obcego. To najlepiej punktowane przedmioty, brane pod uwagę przez komisję rekrutacyjną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Kielcach

Studia informatyczne są niczym magnes, ponieważ przyciągają w swoją stronę niezliczoną rzeszę kandydatów. Trudno się dziwić ogromnemu zainteresowaniu tymi studiami, ponieważ należą do najbardziej perspektywicznych.

Studia informatyczne to ciekawe zagadnienie, ponieważ wybierane są przez prawdziwych pasjonatów, którzy w kształceniu widzą nie tylko zdobywanie wiedzy, otrzymanie dyplomów, ale przede wszystkim rozwój umiejętności, na których już niedługo opierać się będzie ich życie zawodowe. Studia informatyczne w Kielcach dostępne są w dwóch wersjach: stacjonarnej i niestacjonarnej, choć charakter tych drugich należy bliżej wyjaśnić.

Studia niestacjonarne obejmują tryb zaoczny i wieczorowy, jednakże ten drugi w ofertach edukacyjnych występuje znacznie rzadziej i przez co cieszy się mniejszym zainteresowaniem ze strony kandydatów. Studia zaoczne zaś mogą pochwalić się dużą popularnością, ponieważ wiąże się z nimi pewna praktyka. Studenci zaoczni odbywają zajęcia w weekendy, w ramach tzw. zjazdów.

Okres od poniedziałku do piątku, który wolny jest od obowiązków na uczelni wypełniają pracą, aby już w trakcie studiów zdobywać cenne doświadczenie i uczyć się również poza murami szkoły. Studia niestacjonarne, a dokładniej rzecz ujmując zaoczne, to także trening przydatnych dzisiaj umiejętności, takich jak zarządzanie czasem, organizacja pracy własnej, czy wyszukiwanie, analizowanie i selekcjonowanie informacji.

Wymienione umiejętności są efektem częstotliwości odbywania zajęć, co wymaga od studentów samodzielności i większej dyscypliny w poszerzaniu wiedzy. 

czytaj dalej studia informatyczne niestacjonarne (zaoczne) w Kielcach

STUDIA INFORMATYCZNE W KIELCACH - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia informatyczne w Kielcach?

Informatycy - nietypowa grupa społeczna, cechująca się myśleniem zgodny z zasadami kodowania danych, troszkę oderwana od rzeczywistości, kumulująca całą swoją energię w komputerach! To może i stereotyp - jednak w dużym stopniu wciąż się sprawdza.

Informatycy to wyspecjalizowani profesjonaliści do spraw programowania, kodowania, analizowania danych i budowania sieci komputerowych. Dzięki informatykom świat technologii do zwykłego użytkownika jest banalnie prosty. Komputer pyta co chcesz zrobić, odpowiadasz, jest zrobione. 

To zasługa sprawnych programistów i informatyków dbających o rozwój nowych technologii i cyfryzację życia. Jeśli chcesz wejść do teamu twórczych komputerowców - podejmij studia informatyczne w Kielcach. Sprawdź, jakie masz kierunki do wyboru na uczelniach wyższych w Kielcach.

 

Praca po studiach informatycznych

Gdzie znajdą zatrudnienie wykształceni informatycy? Tak naprawdę to wszędzie tam, gdzie jest komputer. W korporacjach, w firmach międzynarodowych, w firmach IT, u producentów sprzętu, a szpitalach, gabinetach, aptekach, szkołach, w administracji państwowej i samorządowej, w spółkach skarbu państwa, w bankach, w sklepach - informatycy są potrzebni w naprawdę wielu dziedzinach.

Dział IT i programowania to najlepiej opłacana branża dla informatyków. To również miejsce wymagające stałego rozwoju i działania. Odpowiedzialna, najczęściej zespołowa praca wymaga niemałego poświęcenia i cierpliwości. Jest ona jednak co najmniej odpowiednio wynagradzana.

Studia informatyczne to droga zawodowa dla osób, które czują bluesa do budowania skomplikowanych systemów, rozumieją komputery, sieci i technologie informatyczne. Jeśli tylko wiesz, że podołasz pracy informatyka - zgłoś się na studia i wyspecjalizuj się jak najlepiej w określonej dziedzinie - to zagwarantuje Ci sukces na rynku pracy!

9 uczelni w Kielcach

Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

 

 

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA INFORMATYCZNE

Studia informatyczne możecie zrealizować w Kielcach na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym w ramach studiów inżynierskich i magisterskich, na kierunku:

  • informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, w specjalnościach:
  • technologie informatyczne
  • teleinformatyka

dowiedz się więcej


POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Również Politechnika Świętokrzyska oferuje studia informatyczne na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki w ramach kierunku: informatyka - studia inżynierskie i magisterskie.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)