Psychologia jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Psychologia jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Psychologia jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Studia jednolite w Katowicach i woj. śląskim

psychologia

Odkryj psychologię w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Psychologia jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku psychologia w Katowicach to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Psychologia jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek psychologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia w Katowicach?

Aby zostać studentem kierunku psychologia w Katowicach będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z biologii, chemii, filozofii, fizyki i astronomii, geografii, historii, historii sztuki, języka obcego, języka obcego, języka łacińskiego i kultury antycznej, matematyki, wiedzy o społeczeństwie.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku psychologia w Katowicach najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • filozofia,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • historia,
 • historia sztuki,
 • język obcy,
 • język polski,
 • język łaciński i kultura antyczna,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Psychologia w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w Katowicach?

Psychologia, od lat, zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingach najpopularniejszych kierunków studiów. Studenci wybierają ją ze względu na fascynujący temat, jakim jest ludzka psychika i mechanizmy rządzące zachowaniem człowieka, ale także z potrzeby zdobycia zawodu, który zapewni im stabilną pozycje na rynku pracy. Jeżeli więc chciałbyś rozwinąć swoją wiedzę z obszaru psychologii i pokrewnych nauk oraz zdobyć wszechstronne wykształcenie z tego zakresu, to aplikuj na kierunek psychologia w Katowicach.

Osoby, które zdecydują się na te wymagające, ale przynoszące dużo satysfakcji studia, będą musiały spełnić kilka istotnych warunków. Dużym atutem będzie zainteresowanie naukami społecznymi i psychologicznymi, a także rozwinięte zdolności komunikacyjne i interpersonalne. Jeżeli dodatkowo chciałbyś zawodowo zająć się pomaganiem innym ludziom, to kierunek psychologia w Katowicach powinien być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia w Katowicach realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku psychologia w Katowicach został w pełni dopasowany do potrzeb stawianych przez obecny rynek pracy. Studenci będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę na temat mechanizmów ludzkich zachowań i ich podłoża psychicznego. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • filozofia z elementami logiki
 • etyka zawodu psychologa
 • psychologia społeczna
 • psychologia różnić indywidualnych

Jako student poznasz także historię myśli psychologicznej i dowiesz się jakie zmiany zaszły w niej na przestrzeni lat. Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się stawiania diagnozy oraz niesienia pomocy psychologicznej. W czasie studiów rozwiniesz również kompetencje miękkie, między innymi zdolności komunikacyjne i interpersonalne, które są niezwykle ważne w zawodzie psychologa. Program kształcenia zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku psychologia w Katowicach trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia w Katowicach trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu uzyskasz dyplom magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Studia w Katowicach dają gwarancję wszechstronnego wykształcenia kierunkowego, oraz szansy na zdobycie atrakcyjnej i rozwijającej pracy. Dlatego też absolwenci psychologii mają wiele możliwości rozwoju zawodowego. Po ukończeniu tych jednolitych studiów magisterskich bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu dynamicznych i perspektywicznych branżach.

Jako absolwent idealnie odnajdziesz się podczas pracy w poradniach psychologicznych, szpitalach czy poradniach zdrowia psychicznego. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych czy leczenia uzależnień. Uzyskaną wiedzę i umiejętności z obszaru psychologii i pokrewnych dyscyplin z powodzeniem wykorzystasz zatrudniając się w różnego rodzaju fundacjach i stowarzyszeniach, domach dziecka oraz świetlicach środowiskowych.

Absolwenci często decydują się na objęcie stanowisk w działach HR czy agencjach reklamowych i marketingowych. Ponadto, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku psychologia w Katowicach?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki psychologiczne i społeczne w Katowicach i woj. śląskim

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Komentarze (0)