Studia informatyczne Bydgoszcz

Studia informatyczne Bydgoszcz

Studia informatyczne Bydgoszcz

Największy wybór studiów

informatycznych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia informatyczne Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Studia informatyczne w Bydgoszczy to inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są Studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W BYDGOSZCZY

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W BYDGOSZCZY

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Bydgoszczy

Aby dostać się na studia informatyczne w Bydgoszczy należy przystąpić do konkursu świadectw. Jakie przedmioty brane są pod uwagę w procesie rekrutacji? Przede wszystkim, matematyka. Bez niej, w świecie informatyki, po prostu ani rusz. Oprócz tego należy zadbać o kondycję języka obcego, zwłaszcza angielskiego, którym posługują się wszyscy w tej szerokiej branży.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Bydgoszczy

Chyba każdy byłby solidnie zaskoczony, gdyby nagle z ofert dydaktycznych szkół wyższych wycofano studia informatyczne. Są one przecież najbardziej oblegane, popularne i przyszłościowe, a spoglądając na katalogi edukacyjne w Bydgoszczy- różnorodne. Co warto zaznaczyć, studia informatyczne w Bydgoszczy różnorodne są nie tylko pod kątem proponowanych ścieżek kształcenia lecz także z powodu faktu, iż zainteresowani nauką otrzymują wybór odnośnie formuły kształcenia.

Studia informatyczne w Bydgoszczy możemy podzielić na stacjonarne i niestacjonarne. Dobrze wiemy, że studia stacjonarne określane także studiami dziennymi polegają na odbywaniu zajęć w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, od godzin porannych. Studia niestacjonarne zaś dzielą się na wieczorowe i zaoczne.

I na tym zagadnieniu należy się zatrzymać, aby wyjaśnić, iż znaczna część oferowanych kierunków, nie tylko informatycznych, dostępna jest wyłącznie w trybie zaocznym. Trzeba zwracać baczną uwagę na opisy kierunków kształcenia, aby później nie doznać mocnego zdziwienia.

Niezależnie od tego jaką formę studiów niestacjonarnych wybierzemy musimy zauważyć, że studia informatyczne należą do grona wyjątkowych, które opierają się na samodzielności studentów. Muszą mieć oni pasję i ogromną chęć do zdobywania wiedzy i ćwiczenia umiejętności. Studia informatyczne bazują nie tylko na nauce w trakcie zajęć. To także wypełnianie wolnego czasu aktualizacją posiadanej wiedzy.  

czytaj dalej studia informatyczne niestacjonarne (zaoczne) w Bydgoszczy

STUDIA INFORMATYCZNE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

A
I
P
S
T
Z
Rozwiń

Jak wyglądają studia informatyczne w Bydgoszczy?

Studia informatyczne w Bydgoszczy to propozycja dla tych, którzy chcą odkrywać tajniki technologii komputerowych. A na tych, którzy robią to najlepiej czeka interesująca kariera zawodowa. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie choćby najmniejszej firmy bez zaplecza informatycznego, a nierzadko właśnie działy IT należą do największych i najważniejszych.

Studia informatyczne w Bydgoszczy realizowane są na kilku uczelniach, publicznych i niepublicznych. Podczas nauki trzeba zmierzyć się z długą listą przedmiotów. Widnieją na niej, między innymi: analiza matematyczna, matematyka dyskretna, metody numeryczne, wstęp do sztucznej inteligencji, czy programowanie w aplikacjach użytkowych. Studia służą poznawaniu szeregu programów wykorzystywanych w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Nauka obejmuje, między innymi, języki C++, C#, Delphi, Java, PHP.

Warto dodać, że w mieście działa Bydgoski Klaster Informatyczny, którego jednym z celów są działania na rzecz rozwoju sieci współpracy i partnerstwa uczelni, instytutów naukowo- badawczych, przedsiębiorców i innych podmiotów zainteresowanych innowacjami informatycznymi.

Studia informatyczne w Bydgoszczy to także bardzo dobra okazja do zdobycia wielu certyfikatów, które mogą pomóc w zdobyciu ciekawego zatrudnienia. Brzmi interesująco? Jeśli na to pytanie odpowiedź brzmi: „tak”, to przeczytaj co mogą zaoferować Ci studia informatyczne w Bydgoszczy.

 

Praca po studiach informatycznych w Bydgoszczy

W dobie powszechnej cyfryzacji procesów biznesowych, jaka ma miejsce niemal we wszystkich przedsiębiorstwach, zapotrzebowanie na wykwalifikowanych informatyków nie maleje. Będąc absolwentem studiów informatycznych w Bydgoszczy nie trzeba martwić się o zatrudnienie, gdyż możliwości pracy jest bardzo wiele.

Po ukończeniu studiów można zostać programistą Windows, programistą Linux, programistą Android, programistą PHP, czy programistą Java. Oprócz tego, można znaleźć zatrudnienie w roli pracownika działu wsparcia technicznego, konsultanta w firmach doradczych, programisty usług sieciowych, projektanta baz danych i systemów informatycznych, administratora baz danych, czy inżyniera wdrożeniowego.

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Na absolwentów studiów informatycznych w Bydgoszczy czeka także praca grafika komputerowego, specjalisty do spraw DTP, testera oprogramowania.

POZOSTAŁE UCZELNIE W BYDGOSZCZY NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET TECHNOLOGICZNO- PRZYRODNICZY IM. ŚNIADECKICH W BYDGOSZCZY STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki:

  • Informatyka stosowana. Specjalność: Technologia informacyjne;
  • Computer Aided Engineering.

dowiedz się więcej 

 


UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY STUDIA INFORMATYCZNE

Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki:

  • Informatyka. Specjalności: Sieci i systemy rozproszone, Systemy informatyczne w technice i środowisku.

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI W BYDGOSZCZY STUDIA INFORMATYCZNE

Kierunki studiów:

  • Programowanie i technologie www;
  • Teleinformatyka;
  • Informatyka stosowana;

Computer Engineering and Mechatronics.

 


KUJAWSKO- POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA W BYDGOSZCZY STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka;

 


WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I UMIEJĘTNOŚCI W BYDGOSZCZY STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka. Specjalności: Sieciowe systemy operacyjne, Programowanie, Zarządzanie infrastrukturą sieciową, Inżynieria oprogramowania.

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W BYDGOSZCZY STUDIA INFORMATYCZNE

  • Informatyka w biznesie. Specjalności: Analityk i projektant konfiguracji zintegrowanych systemów informatycznych, Architekt informacji, Multimedia i grafika komputerowa, Specjalista do spraw bezpieczeństwa informacji, Specjalista do spraw projektowania i wdrażania aplikacji mobilnych, Specjalista do spraw zarządzania projektami informatycznymi.

 TEMATY POWIĄZANE

 

  

Komentarze (1)

Nie warto studiować teleinformatyki na UTP odpowiedz

Na teleinformatykę na UTP lepiej nie iść, materiał na studiach jest nieaktualny. Z większości przedmiotów, które były przez całe studia są po 1-2 oferty pracy na całą Polskę. Po studiach trzeba się douczać nowych technologii, żeby znaleźć pracę. Duża część osób pół roku po przejściu ostatniego semestru (większość musi powtarzać, bo wykładowcy zatrzymują na siłę studentów, żeby podbić sobie ilość grup za rok) nie pracuje w zawodzie. Na wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki nie warto studiować. Lepiej wybrać inną uczelnie, chyba, że chcecie robić kilka lat dłużej studia, bo wykładowcy muszą sobie podbić pensję powtarzającymi.