Psychologia studia jednolite magisterskie Szczecin

Psychologia studia jednolite magisterskie Szczecin

Psychologia studia jednolite magisterskie Szczecin

Studia jednolite w Szczecinie

 psychologia

Odkryj kierunek psychologia w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Psychologia studia jednolite magisterskie Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku psychologia w Szczecinie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Psychologia studia jednolite magisterskie Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek psychologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie

Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku psychologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • fizyka i astronomia
 • geografia
 • historia
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka

 

Aby dostać się na kierunek psychologia w Szczecinie będziesz musiał zaliczyć egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z biologii, chemii, historii, fizyki, geografii lub z języka obcego. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Psychologia w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia w Szczecinie

Studia jednolite

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w Szczecinie?

Psycholog to niezwykle odpowiedzialny i wymagający zawód, który jednocześnie przynosi dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Specjaliści z zakresu tej dziedziny muszą spełnić szereg warunków, takich jak odpowiednie kwalifikacje, wykształcenia oraz wiedza kierunkowa. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek psychologia w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na studia psychologiczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Dużym atutem będzie także posiadanie odpowiednich cech charakterologicznych, takich jak empatia, odpowiedzialność czy zdolność komunikacji z innymi ludźmi. Jeżeli powyższy opis idealnie do Ciebie pasuje, to koniecznie aplikuj na kierunek psychologia w Szczecinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia w Szczecinie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek psychologia będą mieli szansę rozwinąć swoją wiedzę głównie z zakresu nauk psychologicznych i społecznych. W planie zajęć znajdzie się wiele przedmiotów związanych z powyższymi dyscyplinami, między innymi:

 • psychologia w rozwoju człowieka
 • procesy poznawcze
 • psychologia rodziny
 • psychologia społeczna
 • psychometria

Jako student zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat różnorodnych zaburzeń psychologicznych oraz emocji i motywacji ludzkich zachowań. Ponadto, wykształcisz niezwykle cenne umiejętności praktyczne. W czasie studiów nauczysz się odpowiedniej diagnostyki oraz poznasz zaawansowane techniki terapeutyczne. Program kształcenia zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna ofertę znajdziesz na stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Integralną cześć studiów będą także stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku psychologia w Szczecinie trwają 5 lat (studia jednolite).

Jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia w Szczecinie trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów na kierunku psychologia w Szczecinie będziesz miał wszechstronną wiedzę i kwalifikacje, które pozwolą Ci zdobyć ciekawą i perspektywiczną pracę zawodową.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się w zawodzie psychologa, dzięki któremu będziesz miał wiele możliwości rozwoju. Idealnie odnajdziesz się jako pracownik gabinetów psychologicznych, szpitali czy ośrodków, w których wymagana jest profesjonalna pomoc psychologiczna. Absolwenci często decydują się związać swoją przyszłość z firmami zajmującymi się doradztwem zawodowym lub z agencjami marketingowymi. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych czy leczenia uzależnień.

Uzyskaną wiedzę i umiejętności możesz wykorzystać w działach HR lub Public Relations. Dobrym pomysłem może być również założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Po ukończeniu jednolitych studiów magisterskich zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i tym samym rozpoczęcie działalności naukowej.

Gdzie studiować na kierunku psychologia (studia jednolite) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia (studia jednolite) w Szczecinie

 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie

 

Kierunki psychologiczne i społeczne w Szczecinie

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)