23.07.2024
Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja na Politechnice Poznańskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja w PUT; PP | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Elektronika i telekomunikacja główne przedmioty:
Politechnika Poznańska to ponad sto specjalności, prowadzonych w ramach prawie trzydziestu kierunków kształcenia. Na długiej oferowanych kierunków kandydaci odnajdą Elektronikę i telekomunikację, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Celem kształcenia jest uzyskanie szerokiej wiedzy, przede wszystkim z obszaru analizy i projektowania analogowych i cyfrowych układów elektronicznych, techniki mikroprocesorowej i optoelektroniki, technologii i konstrukcji sprzętu elektronicznego, wdrażania nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych i teleinformatycznych. Studenci uczą się zdobywania, weryfikacji i selekcji informacji z różnych źródeł, w tym źródeł elektronicznych.
Jakie przedmioty realizowane są w toku nauki? Na przykład: sieci światłowodowe, systemy radiokomunikacji ruchomej, satelitarne systemy nawigacyjne, kompatybilność, teoria informacji i kodowania, systemy multimedialne, zarządzanie sieciami i usługami telekomunikacyjnymi, zaawansowana kompresja danych, projektowanie układów w technice, matematyka, metody numeryczne. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Elektroniki i telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej będą mogli wykorzystać w firmach projektowych, firmach doradczych, firmach wdrożeniowych, operatorach sieci, operatorach usług internetowych, usług łączności specjalnej, instytucjach naukowo-badawczych.
Podejmowanie decyzji związanych ze studiami, to nierzadko bardzo gorący okres, w którym kandydaci muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, to pozostaje rozstrzygnąć, która uczelnia zapewni najlepsze wykształcenie. Jakie ma Politechnika Poznańska opinie? Krzysiek, student Elektroniki i telekomunikacji mówi:
„Politechnika Poznańska to uczelnia innowacyjna, nowoczesna, która ciągle się rozwija i dostosowuje do wymagań świata i rynku. Dzięki temu wykształcenie, które zdobywamy jest na czasie.”
Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja prowadzone są przez Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej zlokalizowany przy ul. Piotrowo 3 w Poznaniu.
Kontakt:
tel. 61 665-3420
STUDIA W POZNANIU - ważne informacje
ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA - ważne informacje
Absolwent Elektroniki i telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Elektronika i telekomunikacja na Politechnice Poznańskiej może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku elektronika i telekomunikacja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język polski, język obcy nowożytny, matematyka, biologia, chemia, fizyka, informatyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą przyjęcia na studia drugiego stopnia jest: pozytywny wynik egzaminu wstępnego oraz średnia ocen z całego przebiegu studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku Elektronika i telekomunikacja- wszystko co musisz wiedzieć
Studia inżynierskie w Poznaniu
Politechnika Poznańska kierunki
Jakie są kierunki inżynierskie w Poznaniu
Studia na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej
Jedno wielkie XD. Nie ma przedmiotów które poruszają te zagadnienia. Ktoś odleciał, wyolbrzymił. Kierunek średni, delikatnie mówiąc. Jak się interesujesz elektronikka to odradzam. Strata czasu. Niektórzy nie widzieli lutownicy na oczy. Jak bardziej programowanie to zawiedziesz się. Więcej użerania się z prowadzącymi którzy nadinterpretują polecenia. Np. jest polecenie o wyznaczeniu średniej, zrobiłeś arytmetyczną, a tu taki h*j, prowadzący mówi że ważona. Mimo że nic k***a o tym nie mówił. Jest paru ogarniętych ludzi, widać że siedzą w tym od lat z pasją. Ale to za mało by naprawić ten kierunek. Prawda jest taka. Studia to podstawy, kurs matmy wyższej itp. Potem samemu trzeba się rozwijać. Nikt za sam dyplom, Hellowirdl nie da kilkunastu tys. miesięcznie. Porzućcie nadzieję Ci którzy tak myślicie. Im prędzej to zrozumiecie tym lepiej.
Jako student tego kierunku niestety, ale odradzam. Zdecydowanie. Kierunek bardzo ogólny, wykładany jest materiał z bardzo wielu dziedzin (od programowania przez teorie pola elektromagnetycznego po projektowanie sieci światłowodowych). W teorii absolwent powinien posiadać rozległą wiedzę z wielu dziedzin, niestety w praktyce wszystko znaczy nic. Wiedza przekazywana przez wykładowców jest w zdecydowanej większości czystą teorią, niewiele mającą związku z praktycznymi zastosowaniami w przyszłej pracy. Wykładowcy (nie licząc wyjątków) prowadzą wykłady z minimalnym zaangażowaniem, sposób prowadzenia wykładów z poprzedniego systemu, maksimum teorii - liczysz, ale w sumie to nie wiesz gdzie w prawdziwym życiu jakieś rozwiązanie znajduje zastosowanie. Co do umiejętności absolwenta: akustyka i odnawialne źródeł energii? Śmiech na sali - nie ma nawet przedmiotu poruszającego powyższe zagadnienia na tym kierunku (sugeruję poprawę artykułu bo wprowadza w błąd).