Uniwersytet Łódzki studia podyplomowe – prawnicze

Uniwersytet Łódzki studia podyplomowe – prawnicze

Studia podyplomowe- prawnicze w Uniwersytecie Łódzkim to studia, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok (dwa semestry) i kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Łódzki - studia prawnicze i administracja 2024

Studia podyplomowe - Uniwersytet Łódzki: znaleziono 14

Forma studiów
Studia podyplomowe Forma studiów
Akademia trenera biznesu - rozwój umiejętności profesjonalnych
studia podyplomowe

zjazdy

Analityk aml - przeciwdziałanie praniu pieniędzy
studia podyplomowe

zjazdy

Audyt wewnętrzny w administracji i gospodarce
studia podyplomowe

zjazdy

Human resources z elementami prawa pracy
studia podyplomowe

zjazdy

Prawna obsługa przedsiębiorców
studia podyplomowe

zjazdy

Prawne i społeczne aspekty funkcjonowania cudzoziemców w polsce
studia podyplomowe

zjazdy

Prawo egzekucji sądowej
studia podyplomowe

zjazdy

Prawo finansów publicznych
studia podyplomowe

zjazdy

Prawo karne skarbowe
studia podyplomowe

zjazdy

Prawo nowych technologii – obsługa biznesu i sektora publicznego
studia podyplomowe

zjazdy

Prawo podatkowe
studia podyplomowe

zjazdy

Prawo rodzinne z elementami psychologii
studia podyplomowe

zjazdy

Prawo zamówień publicznych
studia podyplomowe

zjazdy

Szkoła prawa francuskiego
studia podyplomowe

zjazdy

Grupa kierunku - studia podyplomowe

Czym są studia prawnicze- podyplomowe

Studia podyplomowe, niezależnie od tematyki, służą podnoszeniu kwalifikacji. Podejmowane są po to, aby pogłębić wiedzę uzyskaną na studiach pierwszego bądź drugiego stopnia, poszerzyć obszar wiadomości o nieznane wcześniej bądź pobieżnie poznane zagadnienia, jak również po to, aby udoskonalić praktyczne umiejętności. W przypadku podyplomowych studiów prawniczych jest dokładnie tak samo.

Osoby decydujące się na podjęcie kształcenia otrzymują możliwość doskonalenia się w różnych dyscyplinach. Wśród propozycji oferowanych przez Uniwersytet Łódzki wymienić można między innymi: prawo egzekucji sądowej, prawo podatkowe, prawo zamówień publicznych, czy prawo rodzinne z elementami psychologii. Każdy kierunek daje szansę na pozyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji.

Zasadniczym celem studiów podyplomowych jest pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności, ale dokładny zakres zagadnień uzależniony jest oczywiście od konkretnego kierunku. Programy studiów obejmują określoną liczbę godzin dydaktycznych i składają się z co najmniej kilku bloków tematycznych.

Zobacz także

studia w Łodzi

studia prawnicze w Łodzi

Praca po studiach

Wiemy już, że studia podyplomowe pogłębiają wiedzę, rozwijają umiejętności i podnoszą kwalifikacje. Ktoś mógłby jednak zapytać: co więcej mogą zaproponować absolwentom studiów pierwszego lub drugiego stopnia? Otóż, odpowiedzi na te pytania płyną z rynku zatrudnienia. Współczesny rynek bywa trudny do okiełznania. Czasem wydaje się, że podobny jest do zdrowego organizmu, który egzystuje spokojnie i bez większych dolegliwości, a czasem zaskakuje zmianami, dynamizmem, nie dając się jasno określić. Pewne jest natomiast to, że współczesny rynek oczekuje coraz więcej. Ważne są liczne umiejętności i szeroki obszar wiedzy.

Prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Łódzkim to zestaw kierunków, dzięki którym możliwe jest doskonalenie zawodowe. To zbiór propozycji, z których mogą skorzystać osoby mające styczność z przetwarzaniem danych o charakterze osobowym, prawnicy stosujący przepisy o ochronie danych osobowych i informacji niejawnych, osoby podejmujące działania w ramach egzekucji sądowej, osoby udzielające wsparcia cudzoziemcom. Skąd tak duża różnorodność potencjalnych kandydatów? Z różnorodności oferty edukacyjnej.

Absolwenci prawniczych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Łódzkim otrzymują świadectwo ukończenia tych studiów, ale przede wszystkim otrzymują solidny bagaż wiedzy i nowych umiejętności, które mogą wykorzystać w pracy. A gdzie dokładnie? Między innymi w: kancelariach, organizacjach sektora publicznego, organizacjach pozarządowych, urzędach, sądach.

Wymagania

W procesie rekrutacji na prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Łódzkim w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.

 

Ile kosztują prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Łódzkim

Studia podyplomowe należą zazwyczaj do studiów odpłatnych. Ceny w zależności od wybranej propozycji kształcenia wahają się od 3450 zł do 4100 zł.

Zobacz także

Uniwersytet Łódzki kierunki

Uniwersytet Łódzki studia podyplomowe

Uniwersytet Łódzki rekrutacja

Jak wyglądają prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Łódzkim

Prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Łódzkim to kierunki, które skierowane są do osób o różnych zainteresowaniach i planach zawodowych. Są to kierunki, które różnią się od siebie nie tylko podejmowaną tematyką, ale również formą odbywania zajęć, a te mają najczęściej formę wykładów i warsztatów. Ponadto, proces kształcenia może kończyć się egzaminem z zakresu tematyki objętej programem.

Studia podyplomowe – prawnicze w Uniwersytecie Łódzkim:

1. Poziom studiów:

  • studia podyplomowe

2. Forma:

  • studia niestacjonarne
  • studia online

Ile trwają prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Łódzkim

Studia podyplomowe w Uniwersytecie Łódzkim realizowane są zazwyczaj w trakcie dwóch semestrów (1 rok).

 

Jak wygląda organizacja zajęć

Organizacja zajęć w ramach podyplomowych studiów prawniczych w Uniwersytecie Łódzkim to kwestia indywidualna, uzależniona od konkretnego kierunku. Niektóre zakładają odbywanie zajęć w siedzibie uczelni wyłącznie w soboty, niektóre w piątki i soboty, a jeszcze inne realizują zajęcia w formie mieszanej, łącząc zajęcia w uczelni z zajęciami prowadzonymi w trybie zdalnym. Wszystko zależy do konkretnego kierunku.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki

Komentarze (0)