Uniwersytet Warszawski studia – pedagogiczne

Uniwersytet Warszawski studia – pedagogiczne

Studia pedagogiczne w Uniwersytecie Warszawskim to studia jednolite magisterskie, licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie), 3 lata (studia pierwszego stopnia) lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Warszawski - studia pedagogiczne 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Warszawski: znaleziono 4

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Graduate programme in teaching english to young learners

II stopnia

stacjonarne

Pedagogika

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Pedagogika specjalna

jednolite

stacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia pedagogiczne

Studia pedagogiczne to zestaw kierunków, których programy nauczania przypisane są do dziedziny nauk społecznych. Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy złożonej z wielu zagadnień, dzięki czemu osoby wybierające te studia mają możliwość poznania i zrozumienia społeczno- kulturowego kontekstu kształcenia, wychowania i pracy opiekuńczej. Studia pedagogiczne dedykowane są człowiekowi. W centrum zainteresowania stawiają człowieka w różnym wieku, z różnymi potrzebami, w różnych etapach życia i sytuacjach. W swoich programach wykorzystują między innymi psychologię, socjologię, antropologię kulturową, czy filozofię, a oprócz tego oferują ścieżki specjalizacyjne, aby pomóc studentom w obraniu konkretnej, precyzyjnej drogi prowadzącej do wymarzonej profesji.

Zobacz także

studia w Warszawie

studia pedagogiczne w Warszawie

Praca po studiach

Studia pedagogiczne, ze względu na swoją różnorodność, przeznaczone są dla osób o różnych pomysłach na przyszłość zawodową. Zadania, jakie będą wykonywać uzależnione są od konkretnego wyboru kształcenia, bowiem inny program nauczania realizują przyszli nauczyciele, a inny – na przykład pracownicy organizacji działających na polu wspomagania zatrudnienia, czy animatorzy kultury.

Absolwenci studiów pedagogicznych w Uniwersytecie Warszawskim sprawnie poruszają się po różnych zagadnieniach. Przygotowani są do wspierania rozwoju dzieci i organizowania sytuacji edukacyjno- wychowawczych, prowadzenia działań w zakresie zapobiegania przemocy, zajmowania się problematyką uzależnień, czy działania w interesie osób wykluczonych. Po ukończeniu nauki mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: przedszkolach, szkołach podstawowych, organizacjach społecznych, instytucjach kultury, firmach szkoleniowych, agencjach zatrudnienia, pogotowiach opiekuńczych, świetlicach środowiskowych.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia pedagogiczne w Uniwersytecie Warszawskim w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, matematyka, język obcy, przedmiot do wyboru.

 

Ile kosztują studia pedagogiczne w Uniwersytecie Warszawskim

Studia pedagogiczne w Uniwersytecie Warszawskim mogą być realizowane w trybie stacjonarnym, bądź niestacjonarnym, a forma odbywania zajęć wpływa na to, czy studia są płatne czy bezpłatne. Bezpłatne są wyłącznie studia prowadzone w trybie stacjonarnym, co oznacza że za naukę w trybie niestacjonarnym należy ponosić opłaty. Koszt nauki w zależności od wybranego kierunku waha się od 3500 zł do 5000 zł.

Zobacz także

Uniwersytet Warszawski kierunki

Uniwersytet Warszawski rekrutacja

Jak wyglądają studia pedagogiczne w Uniwersytecie Warszawskim

Studia pedagogiczne w Uniwersytecie Warszawskim cieszą się dużym zainteresowaniem kandydatów, ponieważ oferują pozyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych, które razem stanowią praktyczne przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Osoby podejmujące naukę poznają interdyscyplinarną specyfikę tej dyscypliny, prawidłowości rozwoju biologicznego i psychicznego człowieka, prawidłowości funkcjonowania człowieka w małej grupie, społeczeństwie i kulturze, jak również strukturę, funkcje i zasady działania instytucji opieki, wychowania i kształcenia.

Studia pedagogiczne w Uniwersytecie Warszawskim to zestaw propozycji kształcenia, wśród których najczęściej wybierane: Pedagogika oraz Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna realizowane są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Różnica między nimi polega na tym, że Pedagogika prowadzona jest w podziale na pierwszy i drugi stopień, natomiast Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna realizowana jest w trybie jednolitych studiów magisterskich.

Studia podyplomowe stanowią dopełnienie zdobytej wiedzy i skierowane są do osób, które uzyskały dyplom licencjata bądź magistra.

Studia pedagogiczne w Uniwersytecie Warszawskim:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
  • Studia jednolite magisterskie
  • Studia podyplomowe

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia pedagogiczne w Uniwersytecie Warszawskim

Studia pedagogiczne w Uniwersytecie Warszawskim dzielą się na: jednolite studia magisterskie- trwające 5 lat, studia licencjackie – trwające 3 lata oraz studia magisterskie- trwające 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Kierunki funkcjonujące w przestrzeni studiów pedagogicznych w Uniwersytecie Warszawskim oferują nie tylko wybór wiedzy, jaką można pozyskać w toku nauki, ale i wybór formy, w jakiej uczęszcza się na zajęcia. Programy realizowane są w dwóch popularnych trybach: stacjonarnym – dziennym oraz niestacjonarnym – zaocznym. Tryb stacjonarny polega na odbywaniu zajęć w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku. Tryb niestacjonarny (zaoczny) polega na odbywaniu zajęć w weekendy, organizowanych zazwyczaj co dwa tygodnie.

 

Uniwersytet Warszawski - kierunki studiów

Pedagogiczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

Komentarze (0)