Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie studia – techniczne

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie studia – techniczne

Studia techniczne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia pierwszego stopnia) albo 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie - studia inżynierskie i techniczne 2024

Kierunki studiów - Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie: znaleziono 1

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Lotnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia techniczne

Studia techniczne kojarzą się z szerokim wyborem dyscyplin i specjalności. Kojarzą się również z możliwością pozyskania praktycznej wiedzy, dostosowanej do potrzeb współczesnego rynku, jak również sprawnie poruszającymi się po nim absolwentami. To oczywiście trafne skojarzenia, ponieważ trudno wyobrazić sobie, aby na kwalifikacje z tego obszaru kiedykolwiek zmalało zapotrzebowanie. Studia techniczne w Akademii Sztuki Wojennej są jednak inne, choć również oferują pozyskanie praktycznej wiedzy.

Studia techniczne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie reprezentowane są przez kierunek Lotnictwo. To propozycja skierowana do prawdziwych pasjonatów, pragnących związać swoją przyszłość z działalnością lotniczą w różnych podmiotach i instytucjach. Studia te oferują pozyskanie szerokiej wiedzy, złożonej z zagadnień obejmujących między innymi: nauki inżynieryjno- techniczne, nauki o zarządzaniu i jakości, a nawet nauki społeczne. Aby przekonać się o wszechstronności zdobywanego wykształcenia, wystarczy zajrzeć do programu nauczania, w którym odnaleźć można przedmioty poświęcone między innymi: historii Polski, matematyce, bezpieczeństwu w lotnictwie cywilnym, nawigacji lotniczej, zarządzaniu personelem pokładowym, meteorologii lotniczej, czy transportowi lotniczemu.

Zobacz także

studia w Warszawie

studia inżynierskie i techniczne w Warszawie

Praca po studiach

Studia techniczne w Akademii Sztuki Wojennej bardzo wyraźnie nastawione są na pozyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych. Studenci zdobywają wiadomości, doskonalą umiejętności, a przy tym przygotowują się do samodzielnego kierowania projektami, podejmowania samodzielnych decyzji w sytuacjach kryzysowych, a także brania odpowiedzialności za stawiane zadania. Ponadto, ze względu na międzynarodowy charakter lotnictwa cywilnego, duży nacisk kładziony jest na rozwijanie kompetencji komunikacyjnych, także w języku obcym.

Studia techniczne w Akademii Sztuki Wojennej kształcą specjalistów, analityków i projektantów. Kształcą tych, którzy wyróżniają się praktyczną wiedzą dotyczącą funkcjonowania lotnictwa cywilnego i państwowego, funkcjonowania organizacji i instytucji lotniczych oraz znaczenia bezpieczeństwa w lotnictwie. Absolwenci tych studiów znajdują zatrudnienie jako kierownicy i specjaliści na stanowiskach w administracji publicznej i państwowej oraz doradcy w zakresie współpracy cywilno-wojskowej w lotnictwie, w strukturach organizacyjnych Unii Europejskiej i w europejskich organizacjach lotnictwa cywilnego.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia techniczne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, język obcy nowożytny, geografia, historia, informatyka.

 

Ile kosztują studia techniczne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie

Studia techniczne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie prowadzone są w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym. Pierwszy z nich oferuje naukę bezpłatną, natomiast drugi wymaga ponoszenia opłat. Koszt nauki na studiach niestacjonarnych to 4000 złotych za rok.

Zobacz także

Akademia Sztuki Wojennej kierunki

Akademia Sztuki Wojennej rekrutacja

Jak wyglądają studia techniczne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie

Studia techniczne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie to szansa na zdobycie wiedzy z zakresu organizacji i zarządzania oraz kierowania organizacjami lotniczymi, jak również z zakresu systemu obronnego państwa. Program nauczania złożony jest z przedmiotów modułu ogólnego i zasadniczego, a także z zestawu przedmiotów do wyboru. Ważnym elementem jest możliwość osiągania niektórych efektów kształcenia bezpośrednio w środowisku pracy, poprzez realizację praktyk zawodowych w instytucjach i organizacjach lotniczych.

Studia techniczne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia techniczne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie

Studia techniczne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie prowadzone są według dobrze znanego podziału, czyli na studia pierwszego i drugiego stopnia. Studia pierwszego stopnia – studia licencjackie – trwają 3 lata, natomiast studia drugiego stopnia – studia magisterskie- trwają 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Zajęcia realizowane na studiach technicznych w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie mają formę wykładów, ćwiczeń, seminariów, dyskusji, pracy w grupach i pracy indywidualnej. Część zajęć prowadzona jest z wykorzystaniem platform internetowych. Wspomnieliśmy już, że kształcenie w ramach studiów realizowane jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Należy pamiętać o tym, że formy te różnią się od siebie kalendarzem, planem odbywania zajęć, a nie programem kształcenia.

 

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie - kierunki studiów

Inżynierskie i techniczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Komentarze (0)