Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie studia – zarządzanie

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie studia – zarządzanie

Studia zarządzanie w Akademii Sztuki Wojennej to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia pierwszego stopnia) lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie - studia zarządzanie i marketing 2024

Kierunki studiów - Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie: znaleziono 1

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Zarządzanie i dowodzenie

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia zarządzanie

Studia z obszaru zarządzania kojarzą się z rozmaitymi zagadnieniami zawartymi w programach kształcenia, możliwością rozwijania licznych umiejętności oraz szansą na zdobycie kwalifikacji, które można wykorzystać w wielu sferach zawodowych. Wszystko się zgadza, jednak studia w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie oferują pozyskanie wiedzy specyficznej, która zdecydowanie wystaje poza rami powszechnie znanego kształcenia.

Studia zarządzanie w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie to przestrzeń kształcenia nastawiona na pozyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości, nauk o bezpieczeństwie oraz nauk pokrewnych, które dotyczą istoty, prawidłowości i problemów związanych z funkcjonowaniem organizacji wchodzących w skład struktur bezpieczeństwa państwa. Co oczywiste, studenci poznają koncepcje zarządzania w sferze ekonomicznej, społecznej i techniczne, uwarunkowania funkcjonowania organizacji, metody jakościowe i ilościowe wykorzystywane w badaniu i prognozowaniu rozwoju środowiska organizacji, czy też procesy decyzyjne w organizacjach, ale oprócz tego otrzymują możliwość zapoznania się z normami i procedurami będącymi podstawą organizacji i funkcjonowania oddziałów i pododdziałów w systemie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi, elementami Sił Zbrojnych RP, czy też procedurami planowania, organizowania i kontrolowania działań jednostek organizacyjnych sił zbrojnych na poziomie taktycznym.

Zobacz także

studia w Warszawie

studia zarządzanie w Warszawie

Praca po studiach

Studia z obszaru zarządzania umożliwiają pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej, czyli złożonej z wielu elementów. Dodatkowo, studia w Akademii Sztuki Wojennej oferują pozyskanie wiedzy rozbudowanej, poszerzonej o zagadnienia związane z wojskiem. Mówiąc o perspektywach zawodowych absolwentów, warto najpierw podzielić omawianą przestrzeń kształcenia na poszczególne kierunki. Pierwszym z nich jest kierunek Dowodzenie, który przekazuje wiedzę i umiejętności stanowiące podstawę do ubiegania się o przyjęcie na szkolenie wojskowe w charakterze kandydatów na oficerów, przygotowujące do pełnienia służby w wybranych korpusach osobowych, a także ubiegania się o powołanie do zawodowej służby wojskowej w jednostkach wojsk obrony terytorialnej lub o przyjęcie do studium oficerskiego w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu z przeznaczeniem do służby w jednostkach obrony terytorialnej. Drugim kierunkiem jest kierunek Zarządzanie i dowodzenie, który przekazuje wiedzę i umiejętności potrzebne do w instytucjach naukowych ,administracji państwowej i samorządowej, organizacjach publicznych, przemyśle obronnym, czy jednostkach sił zbrojnych.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia zarządzanie w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy nowożytny, matematyka, geografia, historia, informatyka.

 

Ile kosztują studia zarządzanie w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie

Studia zarządzanie w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie realizowane są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Dobrze wiedzieć na czym polegają różnice między formami odbywania zajęć, ponieważ pierwsza z nich jest bezpłatna. A ile kosztują studia niestacjonarne? Koszt nauki na studiach niestacjonarnych to 4000 zł za jeden rok akademicki.

Zobacz także

Akademia Sztuki Wojennej kierunki

Akademia Sztuki Wojennej rekrutacja

Jak wyglądają studia zarządzanie w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie

Studia zarządzanie w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie to propozycje kształcenia, które umożliwiają pozyskanie wiedzy i umiejętności z obszaru zarządzania, jaki dobrze znamy, ale również wiedzy charakterystycznej i rzadko spotykanej w katalogach dydaktycznych. Dzięki kształceniu można nie tylko wyspecjalizować się w zarządzaniu zasobami ludzkimi, zarządzaniu jakością, czy zarządzaniu systemami informacyjnymi, ale również w zarządzaniu i dowodzeniu w organizacji publicznej, planowaniu i organizacji działań wojsk obrony terytorialnej, czy pracy analityczno- sztabowej.

Studia zarządzanie w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
  • Studia podyplomowe

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia zarządzanie w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie

Studia zarządzanie w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie dzielą się na licencjackie i magisterskie. Studia licencjackie trwają 3 lata, natomiast studia magisterskie – 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Zajęcia realizowane na studiach z obszaru zarządzania w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie mają formę wykładów, ćwiczeń, seminariów, dyskusji, pracy w grupach i pracy indywidualnej. Część zajęć prowadzona jest z wykorzystaniem platform internetowych, czyli realizowana jest w formie zdalnej.

 

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie - kierunki studiów

Zarządzanie i Marketing
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

Komentarze (0)