Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie studia – pedagogiczne

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie studia – pedagogiczne

Studia pedagogiczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie to studia jednolite magisterskie, licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie), 3 lata (studia pierwszego stopnia) lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - studia pedagogiczne 2024

Kierunki studiów - Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie: znaleziono 8

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Logopedia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Pedagogika

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Pedagogika opiekuńczo - wychowawcza i szkolna

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Pedagogika resocjalizacyjna

I stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Pedagogika specjalna

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Pedagogika zdolności i informatyki

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Psychologia

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia pedagogiczne

Studia pedagogiczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie to zestaw wielu kierunków, nastawionych na pozyskanie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych, które razem stanowią podstawę do realizowania określonych działań. W tym obszarze odnaleźć można propozycje umożliwiające pozyskanie wykształcenia, umożliwiającego między innymi: podejmowanie działań na rzecz opieki, rozwoju i edukacji dziecka, pracę z dziećmi i uczniami ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, pracę z osobami nieprzystosowanymi społecznie, czy też pracy pedagogicznej ze zdolnymi uczniami.

Studenci studiów pedagogicznych pozyskują wiedzę z zakresu pedagogiki oraz z obszaru powiązanych z nią dyscyplin zaliczanych do nauk społecznych i humanistycznych. W toku kształcenia zaznajamiają się między innymi z: teoretycznymi podstawami wychowania, psychologią rozwoju człowieka, socjologią edukacji, psychospołecznymi aspektami niepełnosprawności, biomedycznymi podstawami rozwoju, zagadnieniami prawa rodzinnego, współczesnymi teoriami nauczania, czy zagadnieniami edukacji włączającej.

Zobacz także

studia w Warszawie

studia pedagogiczne w Warszawie

Praca po studiach

Studia pedagogiczne, ze względu na swoją różnorodność, przeznaczone są dla osób o różnych pomysłach na przyszłość zawodową. Absolwenci wyróżniają się umiejętnościami obserwacji i interpretacji zjawisk społecznych oraz formułowania i rozwiązywania problemów dotyczących działań edukacyjnych, opiekuńczych, wychowawczych, resocjalizacyjnych, wspierających i terapeutycznych. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: przedszkolach, szkołach podstawowych, organizacjach społecznych, instytucjach kultury, firmach szkoleniowych, agencjach zatrudnienia, pogotowiach opiekuńczych, świetlicach środowiskowych.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia pedagogiczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy, matematyka, biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna.

 

Ile kosztują studia pedagogiczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej

Studia pedagogiczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej mogą być realizowane w trybie stacjonarnym, bądź niestacjonarnym, a forma odbywania zajęć wpływa na to, czy studia są płatne czy bezpłatne. Bezpłatne są wyłącznie studia prowadzone w trybie stacjonarnym, co oznacza że za naukę w trybie niestacjonarnym należy ponosić opłaty. Koszt nauki w zależności od wybranego kierunku waha się od 5000 złotych do 5600 złotych.

Zobacz także

Akademia Pedagogiki Specjalnej kierunki

Akademia Pedagogiki Specjalnej rekrutacja

Jak wyglądają studia pedagogiczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej

Studia pedagogiczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie to zestaw kierunków, dzięki którym można przygotować się do pełnienia określonych obowiązków zawodowych. Co warto zaznaczyć, nie dość że programy nauczania są niezwykle bogate, to jeszcze programy niektórych kierunków oferują studentom ścieżki specjalizacyjne, wśród których wymienić można między innymi: animację społeczno- kulturową, psychopedagogikę kreatywności, czy edukację dorosłych i coaching kariery zawodowej.

Studia podyplomowe stanowią dopełnienie zdobytej wiedzy i skierowane są do osób, które uzyskały dyplom licencjata bądź magistra.

Studia pedagogiczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
  • Studia jednolite magisterskie
  • Studia podyplomowe

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia pedagogiczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej

Studia pedagogiczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej dzielą się na: jednolite studia magisterskie- trwające 5 lat, studia licencjackie – trwające 3 lata oraz studia magisterskie- trwające 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Kierunki funkcjonujące w przestrzeni studiów pedagogicznych w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oferują nie tylko wybór wiedzy, jaką można pozyskać w toku nauki, ale i wybór formy, w jakiej uczęszcza się na zajęcia. Programy realizowane są w dwóch formach, czyli stacjonarnej i niestacjonarnej.


 

 

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - kierunki studiów

Pedagogiczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Komentarze (0)