Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia – zarządzanie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia – zarządzanie

Studia zarządzanie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia inżynierskie, licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3, 5 roku, 3 lata (studia pierwszego stopnia) lub 1, 5 roku albo 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera, licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - studia zarządzanie i marketing 2024

Specjalności - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie: znaleziono 0

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

Grupa kierunku

Czym są studia zarządzanie

Studia zarządzanie to przestrzeń kształcenia ciesząca się dużym zainteresowaniem kandydatów, ponieważ na wiedzę i umiejętności menedżerskie istnieje spore zapotrzebowanie na rynku. To obszar, dzięki któremu można pozyskać wszechstronną i interdyscyplinarną wiedzę, między innymi z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych dotyczącą istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji publicznych oraz sposobów skutecznego i efektywnego rozwiązywania tych problemów, a także wiedzę złożoną z zagadnień związanych z techniką i technologią produkcji, przebiegiem produkcji oraz konstrukcją maszyn.

W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z mikroekonomią i makroekonomią, psychologią pracy, marketingiem, informatyką w zarządzaniu, ekonomiką i organizacją przedsiębiorstw rolniczych, polityką rolną, zarządzaniem zasobami ludzkimi, zarządzaniem produkcją i usługami.

Zobacz także

studia w Warszawie

studia zarządzanie w Warszawie

Praca po studiach

Studia z obszaru zarządzania umożliwiają pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej, czyli złożonej z wielu zagadnień. Różnorodność przedmiotów i tematów zawartych w harmonogramach nauczania pozwala pozyskać wszechstronne wykształcenie, które można wykorzystać w wielu miejscach i na różnych stanowiskach. Ponadto, warto zwrócić uwagę na fakt, że studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozbudowane są o zagadnienia zarządzania produkcją w zakresie rolnictwa, leśnictwa oraz przemysłu rolno- spożywczego.

Absolwenci studiów z obszaru zarządzania w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: przedsiębiorstwach agrobiznesu, przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, biurach doradczych, agencjach konsultingowych, organizacjach gospodarczych i samorządowych, placówkach naukowo- badawczych.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia zarządzanie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, chemia, fizyka, język obcy nowożytny, geografia, historia.

 

Ile kosztują studia zarządzanie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia zarządzanie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie reprezentowane są przez dwa kierunki – jeden z nich realizowany jest w dwóch trybach, czyli stacjonarnym i niestacjonarnym. Jak wiemy, kształcenie na studiach niestacjonarnych należy do płatnych, a koszt nauki wynosi 6200 złotych za rok.

Zobacz także

SGGW kierunki

SGGW rekrutacja

Jak wyglądają studia zarządzanie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia z obszaru zarządzania w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie reprezentowane są przez dwa kierunki: Zarządzanie oraz Zarządzanie i inżynierię produkcji. Kierunki te oferują pozyskanie wiedzy wszechstronnej, umiejętności menedżerskich oraz zdolności rozwiązywania problemów z określonego obszaru inżynierii produkcji – nadzorowania obiektów i systemów zarządzania, doboru i szkolenia personelu, zarządzania kosztami oraz przedsiębiorstwem. Ponadto, cechą charakterystyczną tych studiów jest znajomość specyfiki przedsiębiorstw i jednostek gospodarczych funkcjonujących w sferze agrobiznesu.

Studia zarządzanie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia zarządzanie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Jak już wspomnieliśmy, studia zarządzanie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to obszar kształcenia złożony z dwóch kierunków. Pierwszy z nich – Zarządzanie, realizowany jest na studiach licencjackich i magisterskich, a zatem nauka trwa 3 lata i 2 lata. Drugi z nich – Zarządzanie i inżynieria produkcji prowadzony jest na studiach inżynierskich i magisterskich, a zatem nauka trwa 3, 5 roku oraz 1,5 roku.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Studia zarządzanie mogą być prowadzone w ramach studiów stacjonarnych oraz studiów niestacjonarnych. Studia stacjonarne, nazywane również dziennymi, to forma kształcenia, w ramach której zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, i które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych. Studia niestacjonarne mogą mieć natomiast dwie formy – wieczorową lub zaoczną, chociaż ta pierwsza oferowana jest znacznie rzadziej. Czym zatem charakteryzują się studia zaoczne? To forma, w ramach której zajęcia odbywają się w weekendy (w soboty i niedziele albo w piątki, soboty i niedziele) i realizowane są najczęściej co dwa tygodnie.

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - kierunki studiów

Zarządzanie i Marketing
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia