Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia podyplomowe – prawnicze

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia podyplomowe – prawnicze

Studia podyplomowe- prawnicze w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok (dwa semestry) i kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - studia prawnicze i administracja 2024

Studia podyplomowe - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie: znaleziono 1

Forma studiów
Studia podyplomowe Forma studiów
Prawo podatkowe - kadry i płace
studia podyplomowe

zjazdy

Grupa kierunku - studia podyplomowe

Czym są studia prawnicze- podyplomowe

Podyplomowe studia prawnicze w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie nastawione są na pozyskanie wiedzy z zakresu prawa podatkowego oraz obsługi kadrowo płacowej, jak również rozwinięcie umiejętności analizowania oraz rozumienia przepisów podatkowych oraz zagadnień kadrowych. W toku kształcenia słuchacze zaznajamiają się między innymi z: finansami publicznymi, systemem organów podatkowych, podatkami i opłatami lokalnymi, podatkiem od towarów i usług, podatkiem dochodowym od osób prawnych i fizycznych, czy też prawem celnym i prawem dewizowym. Studia dają szansę na zdobycie jasno określonej wiedzy, dotyczącej praw i obowiązków pracownika i pracodawcy wobec instytucji i organów administracji publicznej, a także wiedzy związanej ze stosowaniem przepisów podatkowych oraz przepisów odnoszących się do aktualnych norm i zasad prawa pracy.

Zobacz także

studia w Warszawie

studia prawnicze w Warszawie

Praca po studiach

Prawnicze studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie umożliwiają pozyskanie jasno określonych kwalifikacji. Zdobywana podczas studiów wiedza odnosi się przede wszystkim do prawa podatkowego i finansów publicznych, a rozwijane umiejętności dotyczą głównie prowadzenia bieżących spraw pracowniczych, naliczania wynagrodzeń oraz rozliczania z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym. Oznacza to, że absolwenci tych studiów będą mogli wykonywać obowiązki zawodowe między innymi w: biurach rachunkowych oraz w biurach zajmujących się doradztwem podatkowym.

Wymagania

W procesie rekrutacji na prawnicze studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.

 

Ile kosztują prawnicze studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Prawnicze studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie reprezentowane są przez kierunek o nazwie Prawo podatkowe – kadry i płace. Koszt kształcenia to 3800 złotych w przypadku płatności jednorazowej albo 4000 złotych w przypadku płatności w dwóch ratach.

Zobacz także

SGGW kierunki

SGGW rekrutacja

SGGW studia podyplomowe

Jak wyglądają prawnicze studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Jak już wspomnieliśmy, prawnicze studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie reprezentowane są przez jeden kierunek kształcenia, czyli Prawo podatkowe – kadry i płace. To propozycja dla osób posiadających dyplom inżyniera, licencjata lub magistra, które poprzez rozwój wiedzy i umiejętności w zakresie podatków i finansów publicznych oraz zagadnień kadrowo płacowych chcą poprawić swoje kwalifikacje zawodowe. Studia kończą się egzaminem.

Studia podyplomowe – prawnicze w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie:

1. Poziom studiów:

  • studia podyplomowe

2. Forma:

  • studia niestacjonarne

Ile trwają prawnicze studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizowane są zazwyczaj w trakcie dwóch semestrów (1 rok).

 

Jak wygląda organizacja zajęć

Zajęcia w ramach prawniczych studiów podyplomowych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizowane są w soboty i niedziele, zazwyczaj co dwa tygodnie.


 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia