Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Specjalności | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Cyberbezpieczeństwo
specjalność |
II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Data science
specjalność |
II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Systemy inteligentne i rozszerzona rzeczywistość
specjalność |
II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Studia informatyczne przyciągają niczym magnes. Każdego roku mnóstwo kandydatów na studia wybiera ten obszar kształcenia. Dlaczego? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Współczesny rynek nieustannie poszukuje specjalistów wykształconych w tej dyscyplinie i śmiało można powiedzieć, że szukać ich będzie nadal. Studia informatyczne to studia perspektywiczne, przygotowujące do ciekawych i dobrze płatnych obowiązków zawodowych. Dokładny obszar uzależniony jest oczywiście od konkretnego kierunku, ponieważ w przestrzeni studiów informatycznych funkcjonuje nie tylko kierunek o nazwie Informatyka.
Studia informatyczne w Politechnice Krakowskiej to zestaw kilku propozycji kształcenia. To rozmaite programy nauczania, w których spotykają się takie zagadnienia jak: elektrotechnika, projektowanie obiektowe, bazy danych, sztuczna inteligencja, architektura systemów komputerowych, grafika komputerowa, systemy wbudowane.
Zobacz także
Jak już wspomnieliśmy, studia informatyczne należą do perspektywicznych. Przekazują wiedzę i umiejętności, na które zapotrzebowanie rynku prawdopodobnie nigdy nie spadnie. Osoby kończące naukę w Politechnice Krakowskiej sprawnie poruszają się po zagadnieniach analizy matematycznej, algorytmów i struktury danych, systemów operacyjnych, języków i paradygmatów programowania, architektury systemów komputerowych, aplikacji internetowych, bezpieczeństwa systemów komputerowych, programowania usług sieciowych, czy programowania grafiki komputerowej.
Z dyplomem w kieszeni można znaleźć zatrudnienie we wszystkich działach nowoczesnej gospodarki, wymagających zastosowania i wdrażania aplikacji informatycznych. Absolwenci mogą pracować między innymi w: przedsiębiorstwach i instytucjach eksploatujących sieci i systemy komputerowe, firmach i korporacjach wytwarzających oprogramowanie systemowe i aplikacyjne, ośrodkach badawczo- naukowych, jednostkach zajmujących się infrastrukturą IT.
W procesie rekrutacji na studia informatyczne w Politechnice Krakowskiej w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, fizyka, informatyka.
Studia informatyczne w Politechnice Krakowskiej to przestrzeń kształcenia złożona z kilku propozycji. Część z nich oferuje kształcenie w dwóch trybach, czyli stacjonarnym i niestacjonarnym, a część wyłącznie w stacjonarnym. Jak wiemy, studia stacjonarne w uczelni publicznej są bezpłatne, a za studia niestacjonarne w obszarze informatyki w Politechnice Krakowskiej należy zapłacić. Koszt nauki waha się między 3500 złotych a 3800 złotych za semestr.
Zobacz także
Studia informatyczne w Politechnice Krakowskiej to obszar kształcenia złożony z kilku kierunków, które umożliwiają pozyskanie wiedzy z zakresu między innymi: budowy i działania systemów operacyjnych, architektury systemów komputerowych, programowania, baz danych, sztucznej inteligencji, aplikacji internetowych, czy systemów mobilnych. Kierunki realizowane są na studiach pierwszego i drugiego stopnia, a na chętnych czeka także zestaw kierunków prowadzonych w ramach studiów podyplomowych.
Studia informatyczne w Politechnice Krakowskiej:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia informatyczne w Politechnice Krakowskiej dzielą się na studia pierwszego i drugiego stopnia, czyli inżynierskie oraz magisterskie. Studia inżynierskie, w zależności od kierunku i trybu kształcenia, trwają 3,5 roku lub 4 lata, natomiast studia magisterskie 1,5 roku lub 2 lata.
Jak już wspomnieliśmy, przestrzeń studiów informatycznych w Politechnice Krakowskiej można podzielić na kierunki oraz realizowane w ich ramach programy kształcenia. Ponadto, można je podzielić również ze względu na tryb odbywania zajęć. Najbardziej popularna, czyli stacjonarna forma kształcenia polega na uczęszczaniu na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku i odbywanie zajęć, które rozpoczynają się w godzinach porannych. Forma niestacjonarna przybiera najczęściej formę kształcenia zaocznego, które polega na realizowaniu zajęć w weekendy, które organizowane są w ramach tzw. zjazdów.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki