Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Bioinformatyka |
I stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Informatyka |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Informatyka stosowana |
I stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Studia informatyczne od lat należą do najchętniej wybieranych i dość ryzykownym posunięciem byłoby powiedzenie, że któregoś dnia spadną z edukacyjnego podium. Studia informatyczne wyróżniają się praktycznym charakterem i niezależnie od tego, czy oferują mniej czy bardziej bogaty i różnorodny program nauczania, to i tak umożliwiają pozyskanie wykształcenia, na które istnieje zapotrzebowanie na rynku.
Studia informatyczne w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to połączenie zagadnień matematycznych i technicznych, które razem stanowią wiedzę odpowiedzialną za przygotowanie do pracy informatyka. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności praktyczne między innymi w zakresie algorytmiki i programowania, organizacji i architektury systemów komputerowych, oraz ich bezpieczeństwa, implementacji i wdrażania oprogramowania, baz danych i sieci komputerowych, multimediów i technologii internetowych, administrowania małymi oraz średniej wielkości systemami informatycznymi. Ponadto, istotnym elementem kształcenia jest rozwinięcie zdolności analitycznego podejścia do rozwiązywania różnego rodzaju problemów.
Zobacz także
Studia informatyczne to układanka złożona z wielu elementów. Dzięki temu studenci zdobywają wiedzę wszechstronną, na którą składają się zagadnienia dotyczące między innymi: oprogramowania użytkowego, komputerowej grafiki użytkowej, programowania, algorytmów i struktury danych, organizacji i architektury komputerów, systemów operacyjnych, języków skryptowych, czy sieci komputerowych. Z pozyskanym wykształceniem, absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie między innymi jako: administratorzy systemów komputerowych, administratorzy baz danych, administratorzy sieci informatycznych, projektanci stron i aplikacji internetowych, graficy komputerowi, testerzy oprogramowania.
W procesie rekrutacji na studia informatyczne w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, informatyka, fizyka, chemia.
Studia informatyczne w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie mogą być realizowane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Stacjonarna forma kształcenia jest bezpłatna, natomiast mówiąc o opłatach za formę niestacjonarną należy zaznaczyć, że koszt nauki może się zmieniać. Przykład? Opłaty na niestacjonarne studia na kierunku Informatyka wynoszą: 6000 złotych za pierwszy, drugi oraz trzeci rok oraz 3000 złotych za ostatni semestr.
Zobacz także
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie kierunki
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie rekrutacja
Studia informatyczne w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie złożone są z kierunków o różnym przeznaczeniu, bowiem jednym z nich jest Informatyka, czyli kierunek dostarczający wiedzy między innymi z zakresu projektowania systemów informatycznych i multimedialnych, a drugim Edukacja techniczno- informatyczna, który oprócz wiedzy z dziedziny nauk inżynieryjno- technicznych dostarcza również wiedzy niezbędnej do prowadzenia działalności dydaktycznej.
Studia informatyczne w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Pierwszy stopień studiów informatycznych obejmuje 7 semestrów, natomiast drugi stopień – 3 semestry.
Kierunku funkcjonujące w przestrzeni studiów informatycznych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie realizowane są w dwóch formach kształcenia, czyli stacjonarnej oraz niestacjonarnej. Forma stacjonarna charakteryzuje się tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku i uczestniczą w zajęciach rozpoczynających się zwykle w godzinach porannych. Forma niestacjonarna przybiera najczęściej formę studiów zaocznych, które polegają na uczęszczaniu na uczelnię w weekendy, zwykle co dwa tygodnie, i odbywaniu zajęć organizowanych w ramach zjazdów. Co warto podkreślić, tryb stacjonarny i niestacjonarny różnią się wyłącznie harmonogramem i godzinami spędzanymi na zajęciach. Programy nauczania są identyczne i prowadzą do osiągnięcia tych samych celów kształcenia.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie