Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Specjalności | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Administracja samorządowa
specjalność |
II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Administracja sektora prywatnego
specjalność |
II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
E-administracja
specjalność |
II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Koordynator polityk publicznych
specjalność |
II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Studia prawnicze należą do najpopularniejszych. Cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kandydatów, pomimo tego, że uchodzą za trudne i wymagające. Co sprawia, że tak wiele osób pragnie zdobywać wykształcenie związane z zagadnieniami z zakresu prawa? Magnesem przyciągającym na studia są perspektywy zawodowe, bowiem po ukończeniu kształcenia można ubiegać się o aplikacje, dzięki którym można wykonywać takie zawody jak: prokurator, notariusz, adwokat, czy radca prawny. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Możliwości jest znacznie więcej.
Studenci studiów prawniczych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zdobywają rozbudową wiedzę z takich obszarów jak nauki prawne, nauki o polityce i administracji, ekonomia, czy finanse. W kształceniu bardzo istotne jest rozwijanie postawy prawidłowego postrzegania, identyfikowania oraz dążenia do propagowania zasad ogólnie pojętej praworządności i sprawiedliwości społecznej.
W przestrzeni studiów prawniczych odnaleźć można bardzo wiele zagadnień. Studenci zaznajamiają się między innymi z: prawem konstytucyjnym, prawem administracyjnym materialnym, prawem cywilnym, prawem karnym, prawem rodzinnym, postępowaniem egzekucyjnym w administracji, prawem spadkowym, organizacją i zarządzaniem w administracji, systemem administracji publicznej, czy legislacją administracyjną.
Zobacz także
Studenci studiów prawniczych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zdobywają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, które przygotowują do pełnienia różnorodnych ról społecznych i funkcji, a także – w przypadku kierunku Prawo – do ubiegania się o przyjęcie na aplikacje. Osoby kończące naukę sprawnie poruszają się po zagadnieniach między innymi: polityki gospodarczej, prawa instytucjonalnego Unii Europejskiej, postępowania karnego, prawa pracy, prawa upadłościowego i naprawczego, międzynarodowych stosunków gospodarczych, prawa rodzinnego, finansów publicznych, czy publicznego prawa gospodarczego. Z pozyskanym wykształceniem absolwenci tych studiów mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: urzędach administracji rządowej i samorządowej, instytucjach i agendach Unii Europejskiej, działach prawnych przedsiębiorstw, firmach doradczych, obsłudze biznesu, bankach, firmach ubezpieczeniowych.
W procesie rekrutacji na studia prawnicze w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy nowożytny, historia.
Studia prawnicze w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie realizowane są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Należy pamiętać o tym, że tylko stacjonarna forma kształcenia jest bezpłatna, natomiast za pozostałe pobierane są opłaty. Koszt nauki w zależności od kierunku to przedział między 4600 złotych a 5400 złotych za rok.
Zobacz także
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie kierunki
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie rekrutacja
Studia prawnicze w Uniwersytecie Komisjie Edukacji Narodowej w Krakowie to kierunki umożliwiające pozyskanie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych. Kształcenie to szansa na rozwinięcie warsztatu prawniczego, w tym w szczególności poszerzenie umiejętności urzędniczych, posługiwania się regułami logicznego rozumowania oraz wykładnią prawniczą, jak również szansa na dogłębne poznanie form i procedur działania administracji, kontroli w administracji publicznej, finansów publicznych państwa i samorządu terytorialnego.
Studia prawnicze w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia prawnicze w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to kierunki prowadzone w ramach studiów licencjackich, studiów magisterskich oraz jednolitych studiów magisterskich. Każdy wymiar kształcenia zakłada inny czas nauki. Studia licencjackie trwają 3 lata, studia magisterskie 2 lata, natomiast jednolite studia magisterskie trwają 5 lat.
Kierunki należące do obszaru studiów prawniczych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie mogą być realizowane w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Pierwszy zakłada uczęszczanie na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i realizowane zajęć, które zazwyczaj rozpoczynają się w godzinach porannych. Drugi natomiast przybiera najczęściej formę studiów zaocznych, które charakteryzują się tym, że studenci odbywają zajęcia organizowane w ramach weekendowych zjazdów.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie