Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Specjalności | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Agrotronika
specjalność |
II stopnia |
stacjonarne |
Inżynieria systemów produkcyjnych
specjalność |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Organizacja systemów produkcyjnych
specjalność |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Zarządzanie w agrobiznesie
specjalność |
I stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Zarządzanie to dyscyplina, która znajduje zastosowanie dosłownie wszędzie. Można zarządzać przedsiębiorstwem, finansami, procesem produkcji, logistyką, zespołem. Właśnie dlatego studia z tego obszaru cieszą się tak dużym powodzeniem i każdego roku przyciągają coraz większą rzeszę kandydatów. Studia z obszaru zarządzania w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie umożliwiają pozyskanie wiedzy z dziedziny nauk społecznych oraz nauk inżynieryjno- technicznych. Studenci zaznajamiają się między innymi z: zarządzaniem zasobami ludzkimi, komunikacją w zarządzaniu, badaniami marketingowymi, podstawami działalności gospodarczej i przedsiębiorczości, zarządzaniem jakością, czy zarządzaniem produkcją. To, co wyróżnia programy nauczania realizowane w krakowskiej uczelni to zagadnienia dotyczące agrobiznesu, gospodarki żywnościowej, technologii produkcji roślinnej, zarządzania turystyką wiejską, inżynierii produkcji zwierzęcej, czy marketingu produktów rolno- spożywczych.
Zobacz także
Studia z obszaru zarządzania oferują pozyskanie wszechstronnej wiedzy, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Ponadto, kierunki prowadzone w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie posiadają specjalności, które można wybrać pod kątem konkretnych planów zawodowych.
Absolwenci tych studiów sprawnie poruszają się po zagadnieniach: systemów inżynierii produkcji i przetwarzania, produkcji biosurowców nieżywnościowych, systemów produkcji ekologicznej, transportu w systemach produkcyjnych, gospodarki regionalnej, planowania organizacji gospodarstwa rolnego, czy zarządzania usługami turystycznymi. Z pozyskanym wykształceniem można znaleźć zatrudnienie między innymi w: rolnictwie, przemyśle rolno- spożywczym, instytucjach doradczych i konsultingowych, organizacjach gospodarczych, przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach usługowych, jednostkach administracji publicznej.
W procesie rekrutacji na studia zarządzanie w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, geografia, historia, informatyka, matematyka.
W przestrzeni studiów zarządzanie w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie odnaleźć można kierunki prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, a od formy kształcenia zależy czy nauka jest płatna czy bezpłatna. Uniwersytet Rolniczy jest uczelnią publiczną, a zatem kształcenie w trybie stacjonarnym jest bezpłatnym. Koszt nauki na studiach niestacjonarnych to przedział między 1800 złotych a 2200 złotych za semestr.
Zobacz także
Studia z obszaru zarządzania w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie to kierunki nastawione na pozyskanie wszechstronnej wiedzy. Studenci zdobywają wiedzę o gospodarce narodowej, funkcjonowaniu gospodarki żywnościowej, rachunkowości i finansach przedsiębiorstwach, działaniach mechanizmu rynkowego, mechanizmach polityki finansowej i gospodarczej, metodach wykorzystywanych do analizy cyklu życia systemów technicznych i produkcyjnych, zasadach działania zespołów mechanicznych maszyn i urządzeń wykorzystywanych w produkcji i przetwórstwie rolno- spożywczym.
Studia zarządzanie w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia zarządzanie w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie dzielą się na inżynierskie, licencjackie oraz magisterskie. Studia inżynierskie trwają 3, 5 roku, studia licencjackie trwają 3 lata, natomiast studia magisterskie trwają 1,5 roku.
Jak już wspomnieliśmy, kierunki należące do obszaru studiów zarządzania w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie prowadzone są w dwóch trybach, czyli stacjonarnym i niestacjonarnym. Tryb stacjonarny polega na uczęszczaniu na uczelnię od poniedziałku do piątku i realizowaniu zajęć rozpoczynających się zazwyczaj w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny, posiadający formę studiów zaocznych, polega na uczęszczaniu na uczelnię w weekendy – zwykle co dwa tygodnie – i realizowaniu zajęć organizowanych w ramach zjazdów.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie