Politechnika Poznańska studia podyplomowe – architektoniczne

Politechnika Poznańska studia podyplomowe – architektoniczne

Studia podyplomowe- architektoniczne w Politechnice Poznańskiej to studia, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok (dwa semestry) i kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Politechnika Poznańska - studia architektura i budownictwo 2024

Studia podyplomowe - Politechnika Poznańska: znaleziono 1

Forma studiów
Studia podyplomowe Forma studiów
Planowanie przestrzenne - trendy, legislacja, nowe technologie
studia podyplomowe

zjazdy

Grupa kierunku - studia podyplomowe

Czym są studia architektoniczne- podyplomowe

Magnesem przyciągającym w stronę studiów podyplomowych jest szansa pozyskania specjalistycznej wiedzy z konkretnego obszaru. Oczywiście, jest to forma kształcenia przeznaczona dla osób, które ukończyły studia pierwszego lub drugiego stopnia i pragną zaktualizować bazę swoich wiadomości albo dowiedzieć się czegoś nowego. Studia podyplomowe różnią się pod wieloma względami od studiów inżynierskich i magisterskich, a wśród najwyraźniejszych różnic wymienić można długość trwania oraz programy kształcenia. Nauka w ramach tych studiów obejmuje zazwyczaj dwa albo trzy semestry, a programy nastawione są zagłębienie się w jasno określony obszar zagadnień.

Czym charakteryzują się architektoniczne studia podyplomowe w Politechnice Poznańskiej? To interesująca mieszanka, w której odnaleźć można zagadnienia dotyczące planowania przestrzennego, projektowania obiektów ochrony zdrowia, a także nowoczesnego budownictwa kolejowego. Oznacza to, że słuchacze otrzymują możliwość poruszania się po tematach związanych zarówno z architekturą, jak i budownictwem, poszerzonych o elementy zarządzania.

W toku kształcenia, osoby podejmujące kształcenie, zaznajamiają się między innymi z: planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, społecznym wymiarem działań przestrzennych, ekonomicznymi aspektami planowania i zarządzania przestrzenią zurbanizowaną, zarządzaniem inwestycjami w budynkach ochrony zdrowia oraz ich eksploatacją, optymalizacją i modernizacją dróg kolejowych, technologiami robót kolejowych z uwzględnieniem prowadzenia ruchu pociągów, czy komponowaniem przestrzeni zurbanizowanych.

Zobacz także

studia w Poznaniu

studia architektoniczne w Poznaniu

Praca po studiach

Studia podyplomowe to forma kształcenia kierowana przede wszystkim do tych osób, które pragną rozwijać zainteresowania, pogłębiać wiedzę i podnosić kwalifikacje. Nowe wiadomości mają nie tylko zaspokoić apetyt na wiedzę, ale również pomóc w realizacji planów zawodowych, ponieważ z poszerzonym wykształceniem znacznie łatwiej pokonywać kolejne szczeble na drabinie kariery, jak również odnaleźć się w nowym położeniu.

Pomimo tego, że mówimy o formie kształcenia skupionej przede wszystkim na zagadnieniach dotyczących architektury i budownictwa, to wiedza jaką oferuje może być wykorzystana również przez osoby, które nie działają zawodowo w tych dziedzinach. Użytek ze zdobytego wykształcenia mogą zrobić między innymi osoby pełniące kierownicze stanowiska w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, a zatem menedżerowie instytucji ochrony zdrowia, osoby zarządzające placówkami ochrony zdrowia, czy zarządzające instytucjami związanymi ze zdrowiem publicznym oraz ubezpieczeniami zdrowotnymi. Oczywiście, do największego grona osób, które będą mogły wykorzystać pozyskaną wiedzę należą między innymi: eksperci zajmujący się praktyką planistyczną i urbanistyczną, czy też specjaliści zajmujący się budownictwem oraz utrzymaniem dróg kolejowych.

Wymagania

W procesie rekrutacji na architektoniczne studia podyplomowe w Politechnice Poznańskiej w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.

 

Ile kosztują architektoniczne studia podyplomowe w Politechnice Poznańskiej

Studia podyplomowe, niezależnie od obszaru tematycznego, należą zazwyczaj do studiów płatnych. Co zrozumiałe, koszt kształcenia uzależniony jest od wyboru konkretnej propozycji kształcenia, a jeśli mówimy o architektonicznych studiach podyplomowych w Politechnice Poznańskiej to waha się on od 4200 złotych do 8000 złotych.

Zobacz także

Politechnika Poznańska kierunki

Politechnika Poznańska rekrutacja

Politechnika Poznańska studia podyplomowe

Jak wyglądają architektoniczne studia podyplomowe w Politechnice Poznańskiej

Architektoniczne studia podyplomowe w Politechnice Poznańskiej obejmują swoim zakresem tematykę budownictwo kolejowego i tramwajowego, planowania i zagospodarowania przestrzennego, a także projektowania obiektów ochrony zdrowia. Studia te pozwalają zapoznać się między innymi z: infrastrukturą techniczną i komunikacyjną, ładem przestrzennym, inżynierią ruchu kolejowego, optymalizacją i modernizacją dróg kolejowych, zarządzaniem inwestycjami w budynkach ochrony zdrowia oraz ich eksploatacją, programowaniem rozwoju i rewitalizacji miast, sporządzaniem dokumentów planistycznych, czy aspektami estetyczno- wizualnymi kształtowania przestrzeni miejskiej. Proces kształcenia na każdym oferowanym kierunku obejmuje dwa semestry nauki.

Studia podyplomowe – architektoniczne w Politechnice Poznańskiej:

1. Poziom studiów:

  • studia podyplomowe

2. Forma:

  • studia niestacjonarne
  • studia hybrydowe

Ile trwają architektoniczne studia podyplomowe w Politechnice Poznańskiej

Kierunki należące do obszaru architektonicznych studiów podyplomowych w Politechnice Poznańskiej zakładają dwa semestry kształcenia.

 

Jak wygląda organizacja zajęć

Kierunki funkcjonujące w przestrzeni architektonicznych studiów podyplomowych w Politechnice Poznańskiej różnią się tematyką, jak również organizacją zajęć. Zajęcia mogą być realizowane w piątki i soboty oraz wyłącznie w soboty, a wszystko to uzależnione jest od programu konkretnego kierunku.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska

Komentarze (0)