Uniwersytet Medyczny w Poznaniu studia – medyczne

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu studia – medyczne

Studia medyczne w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu to studia jednolite magisterskie, studia licencjackie oraz studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5- 6 lat (studia jednolite magisterskie), 3 lata (studia pierwszego stopnia) lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - studia medyczne 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: znaleziono 19

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Analityka kryminalistyczna i sądowa

II stopnia

niestacjonarne

Analityka medyczna

jednolite

stacjonarne

Biotechnologia medyczna

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Dietetyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Elektroradiologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Farmacja

jednolite

stacjonarne

Fizjoterapia

jednolite

stacjonarne

Inżynieria farmaceutyczna

II stopnia

stacjonarne

Kierunek lekarski (medycyna)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Kosmetologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Optometria

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Pielęgniarstwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Położnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Protetyka słuchu

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Ratownictwo medyczne

I stopnia

stacjonarne

Techniki dentystyczne

I stopnia

stacjonarne

Terapia zajęciowa

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Zdrowie publiczne

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia medyczne

Studia medyczne to bogaty i różnorodny obszar kształcenia, w którym spotykają się liczne zagadnienia reprezentujące między innymi: nauki medyczne, nauki farmaceutyczne, nauki biologiczne, nauki chemiczne, czy nauki społeczne. Należące do tej przestrzeni kierunki różnią się od siebie profilami nauczania oraz oczywiście wiedzą, jaką można pozyskać, a podstawa tej różnorodności jest zrozumiała – zawodów medycznych jest sporo i każdy z nich charakteryzuje się inną, specyficzną działalnością.

Studia medyczne w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu to szeroki wachlarz edukacyjnych możliwości. To wybór kierunków od A do Z, a zatem odpowiednią propozycję kształcenia odnajdą tutaj zarówno przyszli farmaceuci, lekarze, fizjoterapeuci, czy ratownicy medyczni. Mówiąc o studiach medycznych można zaznaczyć, że nie jest łatwo opowiedzieć o nich ogólnie, ponieważ każdy kierunek przygotowuje do innej profesji. Owszem, realizowane programy nauczania posiadają cechy wspólne, jednak po zapoznaniu się z określonymi podstawami, studenci wchodzą w specyfikę przyszłego zawodu i obowiązków, jakie będą wykonywać.

Studenci studiów medycznych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu uczą się między innymi: jak stawiać wstępne diagnozy, badać i leczyć chorych, udzielać informacji i porad dotyczących działania produktów leczniczych, wytwarzać i oceniać jakość preparatów farmaceutycznych, monitorować przebieg ciąży i samodzielnie przyjmować poród, pomagać poszkodowanym w wypadkach i katastrofach, prowadzić badania laboratoryjne, przywracać funkcje ruchowe osobom chorym i niepełnosprawnym. Co oczywiste, to tylko część znacznie większej całości.

Zobacz także

studia w Poznaniu

studia medyczne w Poznaniu

Praca po studiach

Studia medyczne to bardzo zróżnicowany obszar, ponieważ profesji związanych z szeroko rozumianą medycyną jest sporo. Na tych studiach kształcą się przyszli lekarze, dietetycy, farmaceuci, fizjoterapeuci, analitycy medyczni, jednak należy przyjrzeć się bliżej drodze do rozpoczęcia karier zawodowych. Wracając do pierwszej wymienionej profesji warto podkreślić, że absolwenci Kierunku lekarskiego odbywają staż, po którym mogą wybrać specjalizację, na przykład: chirurgię, pediatrię, neurologię, czy psychiatrię. Absolwenci Kierunku lekarsko- dentystycznego, aby móc prowadzić własny gabinet stomatologiczny, muszą uzyskać odpowiednie uprawnienia. Warto o tym pamiętać, planując pracę w wybranym zawodzie.

Mówiąc ogólnie, absolwenci studiów medycznych w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: przychodniach, klinikach, szpitalach, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacji, gabinetach lekarskich, hospicjach, stacjach pogotowia ratunkowego, aptekach szpitalnych i ogólnodostępnych, laboratoriach branży kosmetycznej i chemicznej, zakładach i instytucjach wykonujących badania z zakresu medycyny sądowej, poradniach dietetycznych, gabinetach protetyki słuchu, pracowniach audiometrycznych i otoplastycznych, zakładach optycznych, firmach projektujących i dystrybuujących sprzęt optyczny, gabinetach odnowy biologicznej, zakładach radiologii, czy pracowniach rezonansu magnetycznego.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia medyczne w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, matematyka.

 

Ile kosztują studia medyczne w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

Aby odpowiedzieć na pytanie ile kosztują studia medyczne w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu należy zacząć od tego, że wpływ na to, czy studia są darmowe czy płatne ma wybrana forma kształcenia. Jak wiemy, studia mogą być realizowane w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym, jednak nie wszystkie kierunki z oferty dydaktycznej prowadzone są w tej drugiej formule. Koszt nauki na kierunkach prowadzonych w trybie niestacjonarnym to przedział między 6000 złotych a 39000 złotych za rok.

Zobacz także

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu kierunki

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu rekrutacja

Jak wyglądają studia medyczne w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

Studia medyczne w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu to bardzo bogata i zróżnicowana przestrzeń kształcenia. To obszar złożony z wielu kierunków, wśród których odnaleźć można te najpopularniejsze i najczęściej występujące także w innych uczelniach, jak również kierunki, które zyskują na popularności. Kształcenie prowadzone jest w ramach jednolitych studiów magisterskich, jak również w dobrze znanym podziale na stopnie.

Studia medyczne w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
  • Studia jednolite magisterskie
  • Studia podyplomowe

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia medyczne w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

Czas trwania nauki uzależniony jest od konkretnego wyboru, ponieważ część kierunków realizowana jest w systemie jednolitych studiów magisterskich, a część w podziale na pierwszy i drugi stopień. Jednolite studia magisterskie mogą trwać 5 albo 6 lat, studia pierwszego stopnia – 3 lata, natomiast studia drugiego stopnia – 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Studia medyczne w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu to zestaw kierunków, w którym część prowadzona jest zarówno w formule stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Pierwsza z nich charakteryzuje się tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku i biorą udział w zajęciach rozpoczynających się zwykle w godzinach porannych. Drugi z nich przybiera najczęściej formę trybu zaocznego, który polega na tym, że studenci uczęszczają na zajęcia w weekendy i realizują zajęcia organizowane w ramach zjazdów.

 

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - kierunki studiów

Medyczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Komentarze (0)