Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia podyplomowe to forma kształcenia, dedykowana wyłącznie tym osobom, które mogą pochwalić się posiadaniem dyplomu ukończenia studiów pierwszego i drugiego stopnia, czyli inżynierskich, licencjackich lub magisterskich. Osoby te mogą zostać słuchaczami – bo tak nazywa się uczestników zajęć w toku tych studiów – i poszerzać zakres wiadomości. Kształcenie w ramach popularnej „podyplomówki” jest najwygodniejszym i najpewniejszym, a także możliwym do udokumentowania sposobem na uzupełnienie wiedzy, rozwinięcie umiejętności, czy też zapoznanie się z problematyką, z którą nie miało się wcześniej bliższej styczności.
Medyczne studia podyplomowe, które oferuje Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu to różnorodny zestaw propozycji kształcenia. W zestawie tym odnaleźć można kierunki poświęcone między innymi: fizjoterapii w neurologii dorosłych, geriatrii i gerontologii, optometrii, opiece farmaceutycznej, czy poradnictwu dietetycznemu. W toku kształcenia słuchacze zaznajamiają się między innymi z: bezpieczeństwem stosowania produktu leczniczego, specyfiką badań klinicznych w onkologii, specyfiką badań klinicznych w kardiologii, metodami specjalnymi w fizjoterapii neurologicznej, organizacją opieki długoterminowej, dietetyką kliniczną, postępowaniem w zaburzeniach widzenia obuocznego, czy rehabilitacją funkcji poznawczych.
Zobacz także
Studia podyplomowe kierowane są zazwyczaj do wszystkich zainteresowanych daną tematyką. W przypadku podyplomowych studiów medycznych wygląda to nieco inaczej, bowiem część kierunków adresowana jest do osób pełniących już określone obowiązki zawodowe. Kształcenie dostarczyć ma dodatkowej wiedzy i dodatkowych umiejętności, które mają poprawić jakość pracy, umocnić pozycję w miejscu zatrudnienia, poszerzyć zakres oferowanych usług.
Zdobyta podczas kształcenia wiedza może być wykorzystana między innymi przez: optometrystów, osoby zarządzające projektami badań klinicznych, pielęgniarki, fizjoterapeutów, farmaceutów, lekarzy, dietetyków.
W procesie rekrutacji na medyczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia. Co warto zaznaczyć, niektóre kierunki przeznaczone są dla osób wykonujących określone obowiązki zawodowe.
Studia podyplomowe należą zwykle do studiów płatnych. W przypadku medycznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu koszt nauki waha się od 3500 złotych do 15000 złotych.
Zobacz także
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu kierunki
Medyczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu to różnorodny obszar kształcenia, skierowany zarówno do osób o konkretnych zainteresowaniach, jak również do osób pracujących w jasno określonych profesjach. Oferowane kierunki reprezentują różne dziedziny i umożliwiają doskonalenie różnych umiejętności. Wśród obszarów, po których poruszają się słuchacze tych studiów wymienić można między innymi: rehabilitację widzenia, psychodietetykę z elementami immunologii, opiekę farmaceutyczną w geriatrii, czy fizjoterapię w neurologii dorosłych. Co warto zaznaczyć, propozycje kształcenia różnią się nie tylko tematyką, ale również długością kształcenia.
Studia podyplomowe – medyczne w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kierunki należące do obszaru medycznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu różnią się pod wieloma względami – między innymi czasem trwania. Kształcenie może trwać dwa, trzy albo cztery semestry. Wszystko uzależnione jest od konkretnego wyboru.
Zajęcia w ramach medycznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu odbywają się w ramach weekendowych zjazdów, organizowanych zazwyczaj w soboty i niedziele. Częstotliwość zjazdów uzależniona jest od konkretnego kierunku kształcenia.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu