Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną
studia podyplomowe |
zjazdy |
Studia podyplomowe są najlepszym sposobem na pogłębienie wiedzy zdobytej w trakcie studiów pierwszego lub drugiego stopnia, uzupełnienie zakresu wiadomości, udoskonalenie umiejętności, jak również poszerzenie obszaru wiedzy o nieznane wcześniej zagadnienia. Jak nietrudno wywnioskować, są to studia przeznaczone wyłącznie dla osób, które posiadają dyplom ukończenia studiów licencjackich, inżynierskich albo magisterskich i apetyt na wiedzę przyciąga ich w stronę dalszej edukacji. Studia podyplomowe, niezależnie od obszaru tematycznego, cieszą się rosnącą popularnością, która wynika przede wszystkim z faktu, że absolwenci studiów pierwszego i drugiego stopnia chcą wiedzieć więcej, a chcą wiedzieć więcej między innymi dlatego, ponieważ współczesny rynek tego od nich wymaga.
Pedagogiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu obejmują zagadnienia związane z prowadzeniem edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, prowadzeniem arteterapii jako terapii wspomagającej oraz współczesnymi metodami pomocy dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W programach nauczania odnaleźć można przedmioty reprezentujące różne dyscypliny, między innymi: psychologię, pedagogikę, medycynę, czy logopedię. W toku kształcenia słuchacze zaznajamiają się między innymi z: funkcjonowaniem i budową układu nerwowego, diagnozowaniem zaburzeń rozwojowych i niepełnosprawności intelektualnej, alternatywnymi i wspomagającymi metodami komunikacji, edukacją włączającą, muzykoterapią, pedagogiką i psychologią twórczości. Ponadto, poznają prawne i kulturowe aspekty niepełnosprawności intelektualnej, zasady planowania terapii dziecka ze spektrum autyzmu, a także strategie terapeutyczne w redukcji zachowań niepożądanych.
Zobacz także
Studia podyplomowe wybierane są przez osoby, które chcą podnieść swoje kwalifikacje. Robią to po to, aby lepiej odnaleźć się w realiach rynku zatrudnienia, dopasować się do jego potrzeb i wymagań, a także poczuć się pewniej w obowiązujących standardach. Absolwenci pedagogicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu sprawnie poruszają się po zagadnieniach chorób współistniejących z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami neurorozwojowymi, terapii rozwoju mowy w procesie rehabilitacji, alternatywnych i wspomagających metod komunikacji, terapii integracji sensorycznej, psychologii w zaburzeniach ze spektrum autyzmu, stymulacji sensorycznej w arteterapii, czy współpracy z rodzicami dzieci ze spektrum autyzmu.
Mówiąc o przyszłości po ukończeniu kształcenia warto zaznaczyć, że część kierunków należących do pedagogicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu skierowana jest do osób już pracujących, a także posiadających uprawnienia pedagogiczne. Poza tym, oferowana wiedza może być wykorzystywana w działalności zawodowej przez nauczycieli, psychologów, logopedów, terapeutów, pedagogów, terapeutów zajęciowych, czy fizjoterapeutów.
W procesie rekrutacji na pedagogiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia. Co warto zaznaczyć, niektóre kierunki wymagają posiadania uprawnień pedagogicznych.
Studia podyplomowe należą zwykle do studiów płatnych. W przypadku pedagogicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu koszt nauki waha się od 6600 złotych do 9750 złotych.
Zobacz także
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu kierunki
Pedagogiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu to kierunki skoncentrowane głównie na zagadnieniach dotyczących edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, arteterapii oraz metod ukierunkowanych na pomoc wybranej grupie osób, jakimi są dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Słuchacze tych studiów nabywają umiejętności planowania procesu terapeutycznego oraz wdrażania strategii terapeutycznych i edukacyjnych, a także prowadzenia działalności arteterapeutycznej.
Studia podyplomowe – pedagogiczne w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kierunki funkcjonujące w przestrzeni pedagogicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu realizowane są w trakcie dwóch albo trzech semestrów. Wszystko uzależnione jest od wyboru konkretnej propozycji kształcenia.
Zajęcia w ramach pedagogicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu realizowane są zwykle w soboty i niedziele.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu