Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu studia – informatyczne

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu studia – informatyczne

Studia informatyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia pierwszego stopnia) lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - studia informatyczne 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu: znaleziono 1

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Informatyka i inżynieria danych

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia informatyczne

O studiach informatycznych powiedziano już wiele, a i tak nie powiedziano wszystkiego. Jak to możliwe? Są to studia należące do najpopularniejszych, a ich popularność nie wynika wyłącznie z faktu, iż są interesujące i umożliwiają pozyskanie praktycznej wiedzy. Niezwykle istotne jest to, że współczesny świat, a zatem rynek zatrudnienia nieustannie poszukuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów w tym obszarze.

Studia informatyczne oferowane przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wyglądają nieco inaczej od tych, proponowanych przez inne uczelnie. Gdzie znaleźć różnice? W programie nauczania, który łączy w sobie zagadnienia z zakresu informatyki z zagadnieniami dotyczącymi inżynierii rolniczej. Są to studia, których założeniem jest przygotowanie do samodzielnego i twórczego rozwijania i wdrażania nowoczesnych technologii informatycznych  w szeroko rozumianych obszarach rolnictwa oraz gospodarki rolno- spożywczej.

W toku kształcenia studenci studiów informatycznych zaznajamiają się między innymi z: architekturą komputerów, grafiką komputerową, sieciami komputerowymi, systemami operacyjnymi, technologiami i formatami wymiany danych, elektrotechniką i elektroniką, programowaniem obiektowym, czy programowaniem aplikacji komputerowych. Oprócz tego, uczestniczą w zajęciach poświęconym: botanice, inżynierii produkcji zwierzęcej, budowie i użytkowaniu maszyn, czy inżynierii materiałowej.

Zobacz także

studia w Poznaniu

studia informatyczne w Poznaniu

Praca po studiach

Studia informatyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu to studia interdyscyplinarne. Studenci zdobywają dogłębną wiedzę zarówno z zakresu przedmiotów podstawowych, ogólnotechnicznych związanych z inżynierią rolniczą, jak i z szerokiego zakresu przedmiotów informatycznych. Dzięki poszerzonemu programowi nauczania sprawnie poruszają się po zagadnieniach systematyki procesów produkcji rolnej, eksploatacji maszyn do pielęgnacji roślin, robotyzacji procesów produkcyjnych, diagnostyki stanu technicznego maszyn, ale również metod programowania aplikacji mobilnych, przetwarzania i analizy obrazów, tworzenia i uruchamiania aplikacji internetowych, czy najnowszych urządzeń sieciowych. Z pozyskanym na studiach wykształceniem mogą zająć się między innymi wytwarzaniem oprogramowania wspomagającego analizę, projektowanie i sterowanie procesami technologicznymi w rolnictwie i jego otoczeniu.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia informatyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, informatyka, fizyka, chemia, biologia.

 

Ile kosztują studia informatyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Studia informatyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu mogą być realizowane w formie stacjonarnej i niestacjonarnej, a forma kształcenia wpływa na to czy nauka jest odpłatna czy bezpłatna. Studia stacjonarne są darmowe, natomiast koszt nauki na studiach niestacjonarnych wynosi 1700 złotych za semestr.

Zobacz także

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu kierunki

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu rekrutacja

Jak wyglądają studia informatyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Studia informatyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu reprezentowane są przez jeden kierunek, który łączy w sobie zagadnienia z obszaru informatyki z zagadnieniami inżynierii rolniczej. To przestrzeń kształcenia, w której spotykają się między innymi: grafika inżynierska, systemy operacyjne, algorytmy i struktury danych, metrologia techniczna, programowanie w systemach CAD, zarządzanie sieciami komputerowymi, inżynieria produkcji zwierzęcej, programowanie wizualne, czy metody optymalizacyjne.

Studia informatyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia informatyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Studia informatyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu to studia pierwszego i drugiego stopnia, czyli inżynierskie i magisterskie. Studia inżynierskie trwają 7 semestrów, czyli 3, 5 roku – w ramach studiów stacjonarnych oraz 8 semestrów, czyli 4 lata – w ramach studiów niestacjonarnych. Studia magisterskie realizowane są wyłącznie w trybie stacjonarnym i trwają 3 semestry, czyli 1, 5 roku.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Mówiąc o studiach informatycznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu należy podkreślić, że studia pierwszego stopnia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, natomiast studia drugiego stopnia prowadzone są wyłącznie w trybie stacjonarnym. Tryb stacjonarny – znany również jako studia dzienne - polega na odbywaniu zajęć w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku. Tryb niestacjonarny (zaoczny) polega na odbywaniu zajęć w soboty i niedziele, które organizowane są zazwyczaj co dwa tygodnie.

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - kierunki studiów

Informatyczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Komentarze (0)