Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Agrotronika
studia podyplomowe |
zjazdy |
Studia podyplomowe to forma kształcenia, którą interesują się osoby wychodzące z założenia, że lepiej jest umieć i wiedzieć więcej. To słuszne założenie, zwłaszcza że współczesny rynek pracy oczekuje znacznie szerszego zakresu wiadomości oraz bogatszej palety umiejętności. Studia podyplomowe wyglądają zgoła inaczej niż studia realizowane na pierwszym czy drugim stopniu. Obejmują najczęściej dwa albo trzy semestry nauki i skupione są na jasno określonym temacie. W programach nauczania próżno szukać przedmiotów mających na celu tylko wypełnić harmonogram – tutaj wszystko zdaje się być konkretne.
Podyplomowe studia techniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu nie stanowią bardzo bogatego i zróżnicowanego obszaru kształcenia, jednak nie można odmówić im tego, że są ciekawe i nieczęsto występujące. Są to studia, których założeniem jest przekazanie wiedzy i nabycie umiejętności z zakresu budowy, obsługi i zasad funkcjonowania nowoczesnych systemów mechatronicznych w maszynach i pojazdach rolniczych. Słuchacze zaznajamiają się między innymi z: mechanizmami wykonawczymi systemów agrotronicznych, elektroniką i automatyką stosowaną, układami mechatronicznymi w maszynach rolniczych, czy sterownikami programowalnymi. Ponadto, poznają systemy informatyczne do zarządzania produkcją roślinną i produkcją zwierzęcą, systemy wymiany danych w maszynach rolniczych, czy systemy telemetryczne w rolnictwie.
Zobacz także
Studia podyplomowe to oczywiście szansa na zdobycie dodatkowej wiedzy i nowych umiejętności. Co się z tym wiąże, poszerzone wykształcenie daje mocne podstawy do zmiany sytuacji zawodowej. Im szerszym zakresem wiadomości możemy się pochwalić, tym łatwiej nam umocnić swoją pozycję w miejscu pracy, jak również łatwiej odnaleźć się w nowym, innym środowisku zawodowym. Mówiąc o przyszłości po ukończeniu technicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu warto zaznaczyć, że pozyskaną wiedzę będą mogli wykorzystać przede wszystkim nauczyciele kształcenia w zawodzie Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, osoby świadczące usługi w zakresie obrotu i serwisowania pojazdów i maszyn rolniczych, a także użytkownicy tych maszyn.
W procesie rekrutacji na techniczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.
Za kształcenie na studiach podyplomowych zwykle pobierana jest opłata. Koszt nauki w ramach technicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu wynosi 2500 złotych za semestr.
Zobacz także
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu kierunki
Techniczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu reprezentowane są przez jedną propozycję kształcenia, a mianowicie Agrotronikę. Kierunek ten przybliża słuchaczom zagadnienia związane z budową, obsługą i zasadami funkcjonowania nowoczesnych systemów mechatronicznych w maszynach i pojazdach rolniczych. Zajęcia mają formę wykładów i ćwiczeń, podczas których omawiane są takie działy jak: sensoryka, aktoryka, systemy nawigacji GNSS, rolnictwo precyzyjne, systemy informatyczne do zarządzania produkcją roślinną i zwierzęcą, systemy CAD oraz telematyka.
Studia podyplomowe – techniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Techniczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu to kierunek, który może obejmować dwa lub trzy semestry nauki. Proces kształcenia zakładający dwa semestry to 230 godzin – moduł merytoryczny, natomiast proces zakładający trzy semestry to 350 godzin – czyli z dodatkowym modułem dydaktycznym obejmującym 120 godzin.
Zajęcia w ramach technicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu realizowane są podczas weekendowych zjazdów. Aby dokładnie poznać harmonogram zajęć należy zaznajomić się z regulaminem i planem studiów.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu