Politechnika Lubelska studia – informatyczne

Politechnika Lubelska studia – informatyczne

Studia informatyczne w Politechnice Lubelskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku, 4 lata lub 4,5 roku (studia pierwszego stopnia) lub 1,5 roku albo 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Politechnika Lubelska - studia informatyczne 2024

Specjalności - Politechnika Lubelska: znaleziono 13

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Aplikacje internetowe
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Elektronika z eksploatacją sieci komputerowych
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Grafika i gry komputerowe
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Grafika komputerowa i multimedia w technice, biznesie i edukacji
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Informatyka z techniką
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Inżynieria komputerowa
specjalność

I stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Inżynieria oprogramowania
specjalność

I stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Przemysłowe systemy informatyczne
specjalność

I stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Rozproszone systemy informatyczne - internet rzeczy
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Sieci informatyczne
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Technika w systemach bezpieczeństwa
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Techniki informacyjne
specjalność

I stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Technologie wytwarzania oprogramowania
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia informatyczne

Powodów, dla których warto podjąć naukę na studiach informatycznych jest bardzo wiele. Przede wszystkim są to studia praktyczne, nastawione na pozyskanie jasno określonych i co najważniejsze, poszukiwanych na rynku umiejętności. Ponadto, do czego chyba nie trzeba nikogo przekonywać, są to studia przyszłościowe, rozpościerające przed absolwentami morze zawodowych możliwości. Pozyskanie jakiej wiedzy oferują te studia w Politechnice Lubelskiej?

Studia informatyczne w Politechnice Lubelskiej umożliwiają pozyskanie wiedzy i umiejętności przede wszystkim z obszaru informatyki technicznej oraz telekomunikacji, jak również z zakresu zagadnień dotyczących elektroniki, elektrotechniki i programowania. Rozbierając programy nauczania na poszczególne elementy i przyglądając im się bliżej, możemy powiedzieć, że studenci zdobywają wiedzę z zakresu między innymi: tworzenia programów w różnych współczesnych językach programowania, sieci komputerowych, budowy i wykorzystania systemów operacyjnych, algorytmów analizy numerycznej, architektury oraz organizacji komputerów i ich systemów, programowania niskopoziomowego, zasad i metod tworzenia systemów informatycznych, działania i budowy aplikacji internetowych, działania systemów wbudowanych, czy też cyklu życia systemów informatycznych. Oprócz tego, zaznajamiają się z monitorowaniem, sterowaniem i zarządzaniem procesami technologicznymi, nowoczesnymi układami napędowymi, sterującymi i zasilającymi.

Zobacz także

studia w Lublinie

studia informatyczne w Lublinie

Praca po studiach

Kształcenie na studiach informatycznych w Politechnice Lubelskiej umożliwia pozyskanie wiedzy, umiejętności oraz, coraz częściej poszukiwanych na rynku, kompetencji społecznych. Absolwenci sprawnie poruszają się po zagadnieniach wytwarzania oprogramowania i jego eksploatacji, tworzenia aplikacji internetowych, zarówno mobilnych, jak i multimedialnych, projektowania i administrowania sieciami komputerowymi, a także programowania sterowników przemysłowych, realizacji instalacji i urządzeń elektrycznych, czy cyfrowych systemów sterowania. Szeroki wachlarz praktycznych umiejętności stanowi przepustkę do działalności zawodowej, a ta może mieć rozmaity wymiar i charakter. Absolwenci studiów informatycznych w Politechnice Lubelskiej mogą znaleźć zatrudnienie między innymi jako: projektanci i twórcy oprogramowania oraz systemów informatycznych, administratorzy złożonych systemów informatycznych, administratorzy sieci komputerowych, specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa systemów informatycznych, specjaliści z zakresu systemów mobilnych, twórcy aplikacji internetowych, programiści systemów informatyki i automatyki przemysłowej, inżynierowie programowania przemysłowego, czy konsultanci do spraw technicznych.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia informatyczne w Politechnice Lubelskiej w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy, matematyka, fizyka, informatyka.

 

Ile kosztują studia informatyczne w Politechnice Lubelskiej

Omawiając kwestię kosztów nauki na studiach informatycznych w Politechnice Lubelskiej należy zaznaczyć, że nie każdy kierunek należący do tej przestrzeni kształcenia oferowany jest w trybie niestacjonarnym, czyli takim, za który uczelnia publiczna pobiera opłaty. W zestawie kierunków funkcjonujących w obszarze studiów informatycznych jest tylko jeden, który można studiować w tej formie i co ważne, wysokość opłat za kształcenie różni się w zależności od semestru. Mowa o Informatyce. Kandydaci na ten kierunek powinni dokładnie zapoznać się z regulaminem opłat.

Zobacz także

Politechnika Lubelska kierunki

Politechnika Lubelska rekrutacja

Jak wyglądają studia informatyczne w Politechnice Lubelskiej

Studia informatyczne w Politechnice Lubelskiej to propozycje kształcenia skierowane do osób, zainteresowanych poznaniem działania współczesnych aplikacji, systemów komputerowych, baz danych, a także zagadnieniami z obszarów elektroniki i elektrotechniki, zarządzania procesami technologicznymi oraz nowoczesnych układów sterujących i zasilających. Co ważne, wybierając jedną z propozycji, a mianowicie kierunek Informatyka, studenci otrzymują szeroki wachlarz specjalności, dzięki którym mogą nie tylko rozwijać swoje zainteresowania, ale również zdobywać umiejętności przybliżające do zdobycia wymarzonej pracy. Wśród oferowanych specjalności wymienić można między innymi: inżynierię komputerową, inżynierię oprogramowania, aplikacje internetowe, przemysłowe systemy informatyczne, czy technologie wytwarzania oprogramowania.

Studia informatyczne w Politechnice Lubelskiej:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia informatyczne w Politechnice Lubelskiej

Kierunki należące do przestrzeni studiów informatycznych w Politechnice Lubelskiej mogą być prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Studia pierwszego stopnia w trybie stacjonarnym trwają 7 semestrów – 3,5 roku, natomiast w trybie niestacjonarnym do 9 semestrów, czyli maksymalnie 4, 5 roku (w zależności od kierunku). Studia drugiego stopnia trwają 3 lub 4 semestry, a zatem 1, 5 roku lub 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

W przestrzeni studiów informatycznych w Politechnice Lubelskiej funkcjonują kierunki, które realizowane są wyłącznie w trybie stacjonarnym, jak również kierunki realizowane w dwóch formach, czyli stacjonarnej i niestacjonarnej. Stacjonarna forma kształcenia polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i uczestniczą w zajęciach, rozpoczynających się zwykle w godzinach porannych. Niestacjonarna forma kształcenia przybiera najczęściej wymiar studiów zaocznych, w ramach których zajęcia organizowane są w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie.

 

Politechnika Lubelska - kierunki studiów

Informatyczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Lubelska

Komentarze (0)