Politechnika Lubelska studia podyplomowe – informatyczne

Politechnika Lubelska studia podyplomowe – informatyczne

Studia podyplomowe- informatyczne w Politechnice Lubelskiej to studia, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok (dwa semestry) i kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Politechnika Lubelska - studia informatyczne 2024

Studia podyplomowe - Politechnika Lubelska: znaleziono 1

Forma studiów
Studia podyplomowe Forma studiów
Administrowanie sieciami komputerowymi
studia podyplomowe

zjazdy

Grupa kierunku - studia podyplomowe

Czym są studia informatyczne- podyplomowe

Współczesność coraz częściej wymaga od nas podnoszenia kwalifikacji i powiększania bagażu wiadomości. Coraz częściej potrzebuje osób wyspecjalizowanych w danej dziedzinie, a nawet w kilku dziedzinach. Coraz częściej wysyła sygnały, że warto posiadać wiedzę ogólną, ale również wiedzę jasno określoną, przydatną do wykonywania konkretnych obowiązków zawodowych. Odpowiedzią na potrzeby i wymagania rynku są bez wątpienia studia podyplomowe. Oczywiście, można dokształcać się w domowym zaciszu, jednak istotne bywa również posiadanie dokumentu poświadczającego zdobycie wiedzy i umiejętności.

Z podjęcia nauki na studiach podyplomowych płynie wiele korzyści. Można uzupełnić posiadaną wiedzę, którą zdobyliśmy na studiach pierwszego lub drugiego stopnia, jak również można zapoznać się z obszarem zagadnień, z którym nie mieliśmy do czynienia wcześniej, bądź poznaliśmy go jedynie pobieżnie. Kształcenie daje szansę na zdobycie dodatkowej specjalizacji, co może realnie wpłynąć na sytuację zawodową. Mówiąc inaczej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieć i wiedzieć więcej. Dodatkowa wiedza i dodatkowe umiejętności to bezapelacyjny atut.

Podyplomowe studia informatyczne w Politechnice Lubelskiej to zestaw kierunków oferowany osobom o różnych zainteresowaniach oraz potrzebach edukacyjnych. Realizowane programy kształcenia umożliwiają zapoznanie się z zagadnieniami administrowania sieciami komputerowymi, telekomunikacji światłowodowej, a także nauczania informatyki. Dwa pierwsze tematy wydają się w pełni zrozumiałe. Trzeci wymaga krótkiego omówienia, ponieważ dzieli się na kilka typów, a są to: doskonalące studia podyplomowe informatyki dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, kwalifikacyjne studia podyplomowe dla nauczycieli informatyki oraz doskonalące studia podyplomowe dla nauczycieli informatyki. Co to oznacza? Oznacza to, nie każdy kierunek dedykowany jest wszystkim chętnym. O przyjęcie na pierwszy z wymienionych mogą ubiegać się praktykujący nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz kandydaci, którzy posiadają kwalifikację pełną, co najmniej na poziomie 6 uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego. W ramach pozostałych propozycji kształcenia realizowane jest przygotowanie pedagogiczne.

Zobacz także

studia w Lublinie

studia informatyczne w Lublinie

Praca po studiach

Przestrzeń informatycznych studiów podyplomowych w Politechnice Lubelskiej nie jest złożona z niezliczonej ilości propozycji kształcenia, jednak są one nastawione na pozyskanie jasno określonych umiejętności i kwalifikacji. Kierunki, którym poświęciliśmy najwięcej czasu skupione są na zdobywaniu dodatkowych uprawnień do nauczania przedmiotów informatycznych. Pozostałe przygotowują do działania w zakresie administrowania sieciami komputerowymi oraz telekomunikacji światłowodowej.

Wymagania

W procesie rekrutacji na informatyczne studia podyplomowe w Politechnice Lubelskiej w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia. Niektóre kierunki wymagają również przedstawienia zaświadczenia od lekarza o braku przeciwskazań do wykonywania zawodu nauczyciela.

 

Ile kosztują informatyczne studia podyplomowe w Politechnice Lubelskiej

W przestrzeni informatycznych studiów podyplomowych w Politechnice Lubelskiej odnaleźć można kierunki płatne oraz bezpłatne, finansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. W przypadku kierunków płatnych, koszt nauki waha się od 4000 złotych do 4500 złotych.

Zobacz także

Politechnika Lubelska kierunki

Politechnika Lubelska rekrutacja

Politechnika Lubelska studia podyplomowe

Jak wyglądają informatyczne studia podyplomowe w Politechnice Lubelskiej

Informatyczne studia podyplomowe w Politechnice Lubelskiej charakteryzują się dużą różnorodnością. Oprócz kierunków o wymiarze pedagogicznym, w ofercie uczelni znajdują się kierunki poświęcone administrowaniu sieciami komputerowymi oraz telekomunikacji światłowodowej. Słuchacze tych kierunków zaznajamiają się między innymi z: konfiguracją urządzeń sieciowych, diagnostyką sieci komputerowych, bezpieczeństwem sieci komputerowych, zarządzaniem systemami informatycznymi, usługami w sieciach teleinformatycznych, kodowaniem informacji, czy telekomunikacyjnymi sieciami rozległymi.

Studia podyplomowe – informatyczne w Politechnice Lubelskiej:

1. Poziom studiów:

  • studia podyplomowe

2. Forma:

  • studia niestacjonarne
  • studia hybrydowe

Ile trwają informatyczne studia podyplomowe w Politechnice Lubelskiej

Każdy kierunek należący do obszaru informatycznych studiów podyplomowych w Politechnice Lubelskiej może zakładać inny czas nauki, jednak większość z nich realizowana jest w trakcie dwóch semestrów.

 

Jak wygląda organizacja zajęć

Zajęcia w ramach informatycznych studiów podyplomowych w Politechnice Lubelskiej realizowane są w ramach weekendowych zjazdów, które odbywają się zwykle co dwa tygodnie.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Lubelska

Komentarze (0)