Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie studia – filologiczne

Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie studia – filologiczne

Studia filologiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia pierwszego stopnia) lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - studia filologiczne 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: znaleziono 12

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Filologia polska

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Germanistyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Hispanistyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Italianistyka

I stopnia

stacjonarne

Lingwistyka stosowana

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie

I stopnia

stacjonarne

Portugalistyka

II stopnia

stacjonarne

Portugalistyka: studia portugalsko-brazylijskie

I stopnia

stacjonarne

Romanistyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Rusycystyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Ukrainistyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Wschodniosłowiańskie studia translatoryczne

II stopnia

stacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia filologiczne

Studia filologiczne cieszą się niesłabnącą popularnością i należą do grona najczęściej występujących w ofertach dydaktycznych. Naturalnie, propozycje kształcenia mogą być bardziej bądź mniej liczne, natomiast zawsze są one interesujące i godne uwagi. Kto podejmuje naukę na studiach filologicznych? Osoby zainteresowane językiem, zarówno obcym jak i ojczystym. Ale warto zaznaczyć, że kształcenie na kierunkach filologicznych to nie tylko nauka języka, lecz również zapoznanie się z kulturą, literaturą, czy też historią danego obszaru.

Studia filologiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to zestaw rozmaitych kierunków, w którym odnaleźć można sztandarowe kierunki filologiczne, takie jak: Anglistyka, czy Filologia polska, jak również profilowane kierunki z obszaru lingwistyki stosowanej. Dzięki różnorodności studenci otrzymują możliwość nabywania umiejętności w konkretnym zakresie. Mogą nauczyć się swobodnie posługiwać językiem obcym, poznać historię, literaturę i kulturę, zaznajomić się z zachodzącymi procesami społecznymi, a także pozyskać umiejętności z zakresu tłumaczeń ustnych, pisemnych, audiowizualnych oraz analizy specjalistycznej tekstów.

W toku kształcenia studenci studiów filologicznych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie realizują przedmioty poświęcone między innymi: gramatyce, tłumaczeniom pisemnym, komunikacji ustnej, literaturze, historii, kulturze, czy fonetyce.

Zobacz także

studia w Lublinie

studia filologiczne w Lublinie

Praca po studiach

Studia filologiczne wybierane są najczęściej przez kandydatów, którzy zainteresowani są danym językiem i pragną pozyskać obszerną wiedzę na jego temat, a przede wszystkim rozwinąć w jego zakresie praktyczne umiejętności. Z bardzo dobrą znajomością języka obcego wiąże się wiele możliwości zawodowych, ale absolwenci filologii polskiej również stają przed wyborem obszaru działalności zawodowej. Co można robić po otrzymaniu dyplomu? Absolwenci studiów filologicznych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: instytucjach międzynarodowych, wydawnictwach, urzędach państwowych i samorządowych, przedsiębiorstwach, szkolnictwie, biurach tłumaczeń, instytucjach kultury, biurach podróży, mediach internetowych, redakcjach prasowych, radiowych i telewizyjnych.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia filologiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy nowożytny.

 

Ile kosztują studia filologiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Kierunki należące do obszaru studiów filologicznych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie prowadzone są wyłącznie w formie stacjonarnej, a zatem nauka jest bezpłatna.

Zobacz także

UMCS kierunki

UMCS rekrutacja

Jak wyglądają studia filologiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Studia filologiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to zbiór rozmaitych kierunków, prowadzonych na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Kierunki te nastawione są przede wszystkim na pozyskanie wiedzy o języku oraz nabycie umiejętności językowych, w tym także posługiwania się językiem obcym specjalistycznym, na przykład z obszaru ekonomii, czy medycyny.

Studia filologiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne

Ile trwają studia filologiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Kierunki należące do obszaru studiów filologicznych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie realizowane są na studiach licencjackich i studiach magisterskich. Studia licencjackie, czyli studia pierwszego stopnia trwają 3 lata, natomiast studia magisterskie, czyli studia drugiego stopnia trwają 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Kierunki tworzące przestrzeń studiów filologicznych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie prowadzone są w trybie stacjonarnym. Tryb stacjonarny bywa nazywany studiami dziennymi, ponieważ polega on na uczęszczaniu na uczelnię od poniedziałku do piątku i odbywaniu zajęć, które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych.

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - kierunki studiów

Filologiczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Komentarze (0)