Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie studia – informatyczne

Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie studia – informatyczne

Studia informatyczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia pierwszego stopnia) lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - studia informatyczne 2024

Specjalności - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: znaleziono 6

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
E-edytorstwo w nowych mediach
specjalność

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Gry wideo w przemysłach kreatywnych
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Multimedia w promocji dziedzictwa kulturowego
specjalność

I stopnia

stacjonarne

Nowoczesne narzędzia w praktykach kulturowych
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Projektowanie na potrzeby rynku gier wideo
specjalność

I stopnia

stacjonarne

Wydawnictwo
specjalność

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia informatyczne

Studia informatyczne nazywane są studiami przyszłości. Określenie to funkcjonuje już od wielu lat, a pomimo to można mieć pewność, że nigdy się nie zdezaktualizuje. Studia informatyczne należą do perspektywicznych, ponieważ specjaliści wykształceni w tym obszarze będą potrzebni zawsze. Co zrozumiałe, za wszystkim stoi rynek oraz nieustannie rozwijająca się technologia. Studia informatyczne posiadają wiele zalet, a do największych należy fakt, że ich ukończenie niemal gwarantuje zatrudnienie, niezależnie od stopnia doświadczenia.

Studia informatyczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie umożliwiają pozyskanie obszernej wiedzy oraz licznych umiejętności praktycznych. Zdobywana wiedza dotyczy między innymi: systemów operacyjnych, języków programowania, budowy i administracji systemów komputerowych, algorytmiki, baz danych, architektury komputerów, inżynierii oprogramowania, modelowania matematycznego problemów informatycznych, grafiki komputerowej i przetwarzania obrazów. W toku kształcenia studenci uczestniczą w zajęciach, które poświęcone są zagadnieniom: algebry liniowej i geometrii, analizy matematycznej, baz danych i zarządzania informacją, programowania obiektowego, systemów operacyjnych, systemów wbudowanych, czy języków i paradygmatów programowania.

A jakie umiejętności można pozyskać na studiach? Między innymi umiejętności w zakresie: zarządzania siecią komputerową, zarządzania systemami informatycznymi, tworzenia i analizowania algorytmów, tworzenia kodu źródłowego programów komputerowych, konfigurowania komputerów i ich urządzeń peryferyjnych, projektowania, programowania i publikacji serwisów internetowych.

Zobacz także

studia w Lublinie

studia informatyczne w Lublinie

Praca po studiach

Rozwój technologii sprawia, że rynek nieustannie potrzebuje absolwentów studiów informatycznych. Pozyskane na studiach wykształcenie mogą wykorzystać jako pracownicy naukowi w uczelniach, instytutach badawczych, czy przemysłowych centrach rozwojowych. Oprócz tego, mogą pracować w firmach IT zajmujących się budową, wdrażaniem lub administracją narzędzi i systemów informatycznych. Ponadto, mogą wykonywać obowiązki administratora systemów i sieci komputerowych, administratora sieci www, programisty aplikacyjnego i systemowego, projektanta i analityka baz danych i systemów decyzyjnych. Możliwości zawodowych jest bardzo wiele.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia informatyczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, informatyka, język obcy nowożytny.

 

Ile kosztują studia informatyczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Studia informatyczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to studia stacjonarne, co oznacza że za naukę nie pobierane są opłaty.

Zobacz także

UMCS kierunki

UMCS rekrutacja

Jak wyglądają studia informatyczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Studia informatyczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to przede wszystkim kierunek Informatyka, prowadzony na pierwszym i drugim stopniu. Cechą charakterystyczną jest bogaty program nauczania, złożony z przedmiotów dotyczących między innymi: logiki i teorii mnogości, analizy matematycznej, metod probabilistycznych i statystycznych, technologii sieciowych, programowania obiektowego, systemów wbudowanych, programowania aplikacji sieciowych, czy bezpieczeństwa systemów komputerowych.

Studia informatyczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne

Ile trwają studia informatyczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Studia informatyczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to studia licencjackie i magisterskie. Studia licencjackie, czyli studia pierwszego stopnia trwają 3 lata, natomiast studia magisterskie, czyli studia drugiego stopnia trwają 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Studia informatyczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie prowadzone są w trybie stacjonarnym, czyli na studiach dziennych. Studia dzienne polegają na uczęszczaniu na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i odbywaniu zajęć, które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych.

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - kierunki studiów

Informatyczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia