Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie studia – inżynierskie i techniczne

Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie studia – inżynierskie i techniczne

Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata lub 3, 5 roku (studia pierwszego stopnia) lub 1, 5 roku lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - studia inżynierskie i techniczne 2024

Specjalności - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: znaleziono 6

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Biotechnologia medyczna
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Biotechnologia ogólna
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Materiałoznawstwo fotoniczne
specjalność

I stopnia

stacjonarne

Monitoring i ochrona radiologiczna
specjalność

I stopnia

stacjonarne

Techniki światłowodowe
specjalność

I stopnia

stacjonarne

Zastosowanie promieniowania jonizującego
specjalność

I stopnia

stacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia inżynierskie i techniczne

Obszar studiów inżynierskich i technicznych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie złożony jest z kilku propozycji kształcenia. Każda z nich oferuje pozyskanie wiedzy i umiejętności z odrębnych przestrzeni tematycznych, a skupiają się wokół zagadnień dotyczących produkcji i badania własności nowej generacji materiałów, działania i konstrukcji nowoczesnej aparatury badawczej stosowanej w różnych dziedzinach nauki i techniki oraz technologii procesów biotechnologicznych. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z: chemią analityczną, elektroniką i optoelektroniką, fizjologią zwierząt i roślin, inżynierią genetyczną, fizyką materii skondensowanej, automatyką pomiarów, mechaniką klasyczną i relatywistyczną, materiałami magnetycznymi, metodami spektroskopowymi badania materii, czy optyką instrumentalną. Ponadto, nabywają umiejętności między innymi w zakresie: posługiwania się specjalistycznym sprzętem naukowym, interpretowania wyników prowadzonych doświadczeń, wykorzystywania metod numerycznych do formułowania i rozwiązywania zadań inżynierskich, obliczania błędu pomiarowego.

Zobacz także

studia w Lublinie

studia inżynierskie i techniczne w Lublinie

Praca po studiach

Studia inżynierskie i techniczne cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ oferują pozyskanie wiedzy i umiejętności, które odpowiadają na zapotrzebowanie rynku. Są to studia o wymiarze praktycznym, przygotowujące do wykonywania jasno określonych zadań zawodowych. Absolwenci studiów inżynierskich i technicznych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie sprawnie poruszają się po zagadnieniach grafiki inżynierskiej, nowoczesnych technik pomiarowych, analizy procesów życiowych różnych organizmów i ich produktów metabolicznych, produkcji i badania własności nowej generacji materiałów. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: przemyśle chemicznym, przemyśle biotechnologicznym, laboratoriach i środkach badawczych, ośrodkach technologicznych, ośrodkach produkujących nowoczesne urządzenia elektroniczne, centrach rozwojowych, placówkach ochrony zdrowia, szpitalach, firmach prowadzących badania kliniczne.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, chemia, język obcy nowożytny.

 

Ile kosztują studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Kierunki funkcjonujące w przestrzeni studiów inżynierskich i technicznych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie realizowane są wyłącznie w formie stacjonarnej, co oznacza, że nauka jest bezpłatna.

Zobacz także

UMCS kierunki

UMCS rekrutacja

Jak wyglądają studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to przestrzeń złożona z kilku propozycji kształcenia. Kierunki te odpowiadają różnym dziedzinom, ale ich wspólnym mianownikiem jest to, że oferują pozyskanie praktycznej wiedzy. Czego dotyczy ta wiedza? To mieszanka zagadnień, w której spotykają się takie tematy jak: chemia ogólna, chemia nieorganiczna, procesy i zjawiska biotechnologiczne, fizyka fazy skondensowanej, techniki mikroskopowe i spektroskopowe, funkcjonowanie urządzeń technicznych, sterowanie systemami kontrolno- pomiarowymi, czy metody przetwarzania i wizualizacji danych.

Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne

Ile trwają studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Kierunki należące do obszaru studiów inżynierskich i technicznych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie mogą obejmować 3 lata lub 3, 5 roku nauki na studiach pierwszego stopnia oraz 1, 5 roku albo 2 lata na studiach drugiego stopnia.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie prowadzone są wyłącznie w formule kształcenia stacjonarnego. Studia stacjonarne, nazywane także studiami dziennymi, to forma, która polega na uczęszczaniu na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i odbywaniu zajęć, które rozpoczynają się najczęściej w godzinach porannych.

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - kierunki studiów

Inżynierskie i techniczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Komentarze (0)