Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Doskonalące studia podyplomowe dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w zakresie edukacji informatycznej
studia podyplomowe |
zjazdy |
Doskonalące studia podyplomowe dla nauczycieli informatyki
studia podyplomowe |
zjazdy |
Edukacja włączająca z projektowaniem uniwersalnym
studia podyplomowe |
zjazdy |
Kwalifikacyjne studia podyplomowe dla nauczycieli w zakresie informatyki
studia podyplomowe |
zjazdy |
Kwalifikacyjne studia podyplomowe nauczanie biologii
studia podyplomowe |
zjazdy |
Kwalifikacyjne studia podyplomowe nauczanie przyrody
studia podyplomowe |
zjazdy |
Logopedia
studia podyplomowe |
zjazdy |
Muzykoterapia
studia podyplomowe |
zjazdy |
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i wsparcia rodziny
studia podyplomowe |
zjazdy |
Studia podyplomowe to propozycja kształcenia zarówno dla tych, którzy pracują i pragną rozwijać się w swoich strukturach zawodowych, jak również dla tych, którzy zastanawiają się nad zmianą zawodowego otoczenia oraz profesji. To także propozycja dla tych, którzy nie posiadają sprecyzowanych planów i wybrany kierunek pomóc ma w określeniu zawodowej ścieżki. Niezależnie od tego, jak wygląda profil kandydata, może mieć on pewność, że na studiach podyplomowych zdobędzie wiedzę i umiejętności, które liczą się u współczesnych pracodawców.
Studia pedagogiczne, które można podjąć na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich to zwykle dość bogaty i zróżnicowany obszar kształcenia, zwracający uwagę na liczne tematy, zagadnienia i problemy współczesności. Studia te kształcą przyszłych nauczycieli, pedagogów szkolnych, mediatorów, opiekunów, czy kuratorów sądowych. A jak prezentują się studia podyplomowe w tej przestrzeni?
Pedagogiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to szerokie spektrum tematów. To bardzo zróżnicowana przestrzeń kształcenia, w której odnaleźć można kierunki poświęcone między innymi: arteterapii, edukacji i terapii osób ze spektrum autyzmu, rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, mediacji szkolnej i sądowej, czy metodologii pracy socjalnej. Dzięki różnorodności słuchacze mają możliwość zapoznania się z szeroką gamą rozmaitych zagadnień. Zaznajamiają się między innymi z: psychologią twórczości, diagnostyką w pedagogice specjalnej, prawnymi aspektami wsparcia rodziny, metodami komunikacji alternatywnej, pedagogiką resocjalizacyjną, technikami negocjacji, psychologią rozwiązywania konfliktów. Ponadto, zagłębiają się w zagadnienia edukacji włączającej, postępowania wobec nieletnich sprawców czynów karalnych, biomedycznych podstaw wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, współczesnych kierunków i tendencji w psychoterapii, integracji społeczno- kulturowej, czy współczesnych tendencji w edukacji i rehabilitacji osób w niepełnosprawnością intelektualną.
Zobacz także
Mówiąc o pedagogicznych studiach podyplomowych należy zwrócić uwagę na to, że część kierunków dedykowana jest osobom wykonującym już jasno określone obowiązki zawodowe. Za przykład niechaj posłuży Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i wsparcia rodziny, adresowane do czynnych zawodowo nauczycieli. Jakie kompetencje uzyskują w toku kształcenia? Przede wszystkim w zakresie promowania rozwoju i uczenia się dziecka, współpracy z rodziną i środowiskiem społeczno-wychowawczym we wspomaganiu rozwoju, czy koordynowania prac w zakresie oceny funkcjonalnej i planowania pracy z dzieckiem, jego rodziną i środowiskiem.
Przestrzeń pedagogicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Kierunek dla siebie odnajdą w niej między innymi przyszli bądź obecni pracownicy instytucji kultury, edukatorzy w zakresie treningów twórczości, pracownicy placówek terapeutycznych, nauczyciele, pracownicy socjalni, pracownicy placówek resocjalizacyjnych, pracownicy placówek integracyjnych.
W procesie rekrutacji na pedagogiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.
W przestrzeni pedagogicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie funkcjonują kierunki odpłatne oraz kierunki bezpłatne, finansowane ze środków Ministra Edukacji i Nauki. Koszt kształcenia uzależniony jest od wybranego kierunku i waha się on od 3040 złotych do 8950 złotych. Ponadto, osoby posiadające kartę absolwenta mogą liczyć na zniżki.
Zobacz także
Pedagogiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to szeroki wachlarz propozycji kształcenia. Oferowane kierunki poświęcone są rozmaitym tematom, wśród których wymienić można między innymi: edukację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością intelektualną, edukację i terapię osób ze spektrum autyzmu, mediację szkolną i sądową, metodykę i metodologię pracy socjalnej, muzykoterapię, pedagogikę resocjalizacyjną z socjoterapią osób nieprzystosowanych społecznie, wczesne wspomaganie rozwoju i wsparcia rodziny, czy edukację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością wzrokową. Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia jest rejestracja w Systemie Obsługi Rekrutacji oraz złożenie kompletu dokumentów.
Studia podyplomowe – pedagogiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kierunki należące do obszaru pedagogicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie mogą być realizowanie w trakcie dwóch, trzech albo czterech semestrów. Wszystko uzależnione jest od konkretnej propozycji kształcenia.
Zajęcia w ramach pedagogicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie organizowane są w ramach weekendowych zjazdów, które odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie. Aby wiedzieć dokładnie jak wygląda harmonogram zajęć należy zapoznać się z planem studiów wybranego kierunku.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie