Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Psychologia edukacyjna z przygotowaniem pedagogicznym
studia podyplomowe |
zjazdy |
Studia podyplomowe to szczególna forma kształcenia. Jak sama nazwa podpowiada, studia te adresowane są do osób, które ukończyły kształcenie i posiadają dyplom licencjata, inżyniera, bądź magistra. Popularna „podyplomówka” wybierana jest z różnych powodów, jednak najczęściej jest nim chęć poszerzenia obszaru wiadomości, uzupełnienia wiedzy, zdobycia nowych umiejętności, a wszystko po to, aby wykorzystać je w życiu zawodowym. Dzięki szerszemu wachlarzowi kompetencji można poszerzyć zakres działań, umocnić swoją pozycję na rynku, który wymaga coraz więcej i stawia na specjalistyczną wiedzę, jak również odnaleźć się w nowej przestrzeni, zacząć coś nowego. Studia podyplomowe kojarzą się z dużym wyborem zagadnień. W ofercie UMCS odpowiednią propozycję odnajdą również ci, którzy pragną rozwijać się w zakresie psychologii.
Podyplomowe studia psychologiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to przestrzeń kształcenia reprezentowana przez kierunki, które przybliżają słuchaczom tematykę diagnozy i terapii neuropsychologicznej oraz psychologii edukacyjnej. Celem kształcenia jest rozwinięcie kompetencji w zakresie czynności diagnostyczno- terapeutycznych niezbędnych w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z dysfunkcjami układu nerwowego, a także pozyskanie aktualnej wiedzy z zakresu psychologii edukacyjnej oraz nabycie umiejętności kompleksowego wspierania osób uczących się na każdym etapie rozwoju. Dzięki realizowanym programom słuchacze otrzymują możliwość przygotowania się do pracy diagnostycznej i terapeutycznej z osobami z deficytami neuropsychologicznymi oraz realizowania działań opiekuńczo- wychowawczych, dydaktycznych, diagnostycznych i terapeutycznych.
W toku kształcenia słuchacze psychologicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie uczestniczą w zajęciach, które poświęcone są między innymi: doradztwu edukacyjno- zawodowemu, pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, diagnozie neuropsychologicznej osób dorosłych, praktycznym aspektom neuropsychologii klinicznej, promocji zdrowia psychicznego, czy poradnictwu pedagogiczno- psychologicznemu.
Zobacz także
Psychologiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie nie stanowią dużego obszaru, złożonego z niezliczonej ilości propozycji kształcenia, ale kierunki znajdujące się w ofercie odpowiadają potrzebom rynku, a przede wszystkim przygotowują do wykonywania określonych zadań zawodowych. Absolwenci tych studiów wyróżniają się szczegółową wiedzą z zakresu współczesnych koncepcji i szkół badawczych w dziedzinie neuropsychologii, objawów i mechanizmów zaburzeń poznawczych, emocjonalnych i zaburzeń zachowania będących konsekwencją patologii układu nerwowego, a także wspierania osób uczących się na każdym etapie rozwoju. Wiedza i umiejętności pozyskane w procesie kształcenia można wykorzystać w pracy w placówkach oświatowych, służbie zdrowia, poradniach psychologiczno- pedagogicznych, placówkach diagnostyczno- terapeutycznych.
W procesie rekrutacji na psychologiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów psychologicznych.
Studia podyplomowe, niezależnie od profilu i tematyki, są formą kształcenia, za którą zwykle pobierane są opłaty. Oczywiście, nie istnieje jeden obowiązujący cennik i wysokość opłat różni się w zależności od tego, na który kierunek się zdecydujemy. Jaki jest koszt nauki na psychologicznych studiach podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie? Waha się on między 5100 złotych a 5500 złotych, jednak osoby posiadające kartę absolwenta mogą liczyć na zniżki w wysokości 5 lub 10 procent.
Zobacz także
Psychologiczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie to obszar kształcenia, reprezentowany przez kierunki dotyczące diagnozy i terapii neuropsychologicznej oraz psychologii edukacyjnej z przygotowaniem pedagogicznym. Kształcenie dostarcza wiedzy z zakresu między innymi: teorii funkcjonowania człowieka w ujęciu neuropsychologii klinicznej, psychologicznej i mózgowej organizacji procesów psychicznych, wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży, poradnictwa pedagogiczno- psychologicznego, czy też wspomagania nauczycieli i rodziców w działaniach edukacyjnych.
Studia podyplomowe – psychologiczne w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Proces kształcenia w ramach psychologicznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie obejmuje trzy semestry.
Zajęcia organizowane są w ramach zjazdów, które odbywają się w piątki, soboty i niedziele albo w soboty i niedziele. Realizowane są w formie wykładów, ćwiczeń oraz zajęć praktycznych.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie