Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Architektura krajobrazu |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne |
Studia architektoniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to zestaw propozycji kształcenia, oferujący pozyskanie wszechstronnego wykształcenia, na które składają się wiadomości z obszaru między innymi: nauk rolniczych, nauk technicznych oraz sztuk plastycznych. Kierunki funkcjonujące w tej przestrzeni można nazwać wieloobszarowymi, ponieważ poruszane podczas zajęć zagadnienia odnoszą się do ogrodnictwa, budownictwa, sztuk pięknych i projektowych, czy kształtowania i ochrony środowiska. Omawiając przestrzeń studiów architektonicznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie warto zaznaczyć, że tworzą ją kierunki dobrze znane i od lat cieszące się dużym zainteresowaniem kandydatów, jak również kierunki, które dopiero zyskują na popularności. Aby nie być gołosłownym, należy wspomnieć o jednym z nich - Zielona urbanistyka. Jest to kierunek realizowany na studiach drugiego stopnia, integrujący dziedziny traktowane dotąd odrębnie: architekturę krajobrazu, ogrodnictwo, planowanie przestrzenne, architekturę, urbanistykę oraz ochronę środowiska. W programie kształcenia istotną rolę odgrywa kształtowanie środowiska i krajobrazu ukierunkowane na tworzenie zintegrowanych rozwiązań architektoniczno-urbanistycznych, proekologicznych, o wysokich walorach krajobrazowych i technicznych.
Naturalnie, wszystkie kierunki tworzące obszar studiów architektonicznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie zasługują na uwagę kandydatów, a wybór jest niemały. Ponadto, w uczelni istnieje szeroka oferta wymiany naukowej w ramach wyjazdów warsztatowych, plenerów, udziału w konferencjach oraz obozach naukowych.
Jak wiedzę i jakie umiejętności zdobywają studenci studiów architektonicznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie? Poruszają się po zagadnieniach: projektowania obiektów architektury krajobrazu, grafiki inżynierskiej, konserwacji i rewaloryzacji założeń ogrodowych, instrumentów analiz przestrzennych, ekonomicznych i finansowych aspektów gospodarowania przestrzenią, planowania urbanistycznego, rewitalizacji krajobrazowej terenów zurbanizowanych, planowania zintegrowanego, czy projektowania konserwatorskiego.
Zobacz także
Absolwenci studiów architektonicznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie mogą pochwalić się interdyscyplinarną wiedzą oraz szeregiem praktycznych umiejętności. Przygotowani są między innymi do: prowadzenia prac konserwatorskich uwzględniających założenia zabytkowe, kształtowania środowiska i rolniczej przestrzeni produkcyjnej, planowania układów urbanistycznych, kształtowania krajobrazu miejskiego i otwartego. Mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: pracowniach zajmujących się projektowaniem, budową i pielęgnacją obiektów architektury krajobrazu, placówkach związanych z ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego, administracji regionalnej i instytucjach samorządowych, agencjach rozwoju rynku, agencjach nieruchomości, firmach konsultingowych i doradczych, firmach deweloperskich.
W procesie rekrutacji na studia architektoniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy nowożytny, biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, matematyka.
Kiedy mówimy o opłatach za studia należy zaznaczyć, że w uczelni publicznej – a taką jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, pobierane są opłaty za naukę na studiach niestacjonarnych. Należy również podkreślić, że w przestrzeni studiów architektonicznych funkcjonuje kilka kierunków, natomiast tylko jeden realizowany jest w takowej formie. Tym kierunkiem jest Gospodarka przestrzenna. Wysokość opłaty semestralnej wynosi 1100 złotych – pierwsza rata oraz 1200 złotych – druga rata.
Zobacz także
Studia architektoniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to przestrzeń kształcenia, na którą składa się kilka propozycji. Propozycje te związane są z kształtowaniem życiowej przestrzeni człowieka za pomocą szaty roślinnej, elementów wodnych i architektonicznych, racjonalnym wykorzystaniem przestrzeni w zakresie zgodnym z potrzebami społeczeństwa oraz kształtowaniem środowiska i krajobrazu ukierunkowanym na tworzenie zintegrowanych rozwiązań architektoniczno- urbanistycznych, proekologicznych oraz o wysokich walorach krajobrazowych i technicznych. Oferowane kierunki prowadzone są w dobrze znanym podziale na pierwszy i drugi stopień i nastawione są na przygotowanie do wykonywania rozmaitych działań zawodowych, na przykład prowadzenia prac konserwatorskich, projektowania i urządzania najbliższego otoczenia, czy też gospodarowania przestrzenią.
Studia architektoniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kierunki funkcjonujące w przestrzeni studiów architektonicznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie realizowane są według podziału na pierwszy i drugi stopień. Studia pierwszego stopnia trwają 7 semestrów, czyli 3, 5 roku w formie stacjonarnej oraz 8 semestrów, czyli 4 lata w formie niestacjonarnej. Studia drugiego stopnia trwają 3 semestry, czyli 1, 5 roku w formie stacjonarnej oraz 4 semestry, czyli 2 lata w formie niestacjonarnej.
Studia architektoniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to zestaw kilku kierunków, w którym większość prowadzona jest w trybie stacjonarnym. Czym jest tryb stacjonarny? To forma kształcenia, która często nazywana jest studiami dziennymi, ponieważ polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i uczestniczą w zajęciach, które rozpoczynają się zwykle w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny natomiast przybiera najczęściej formę zaoczną. To forma, które polega na tym, że studenci odbywają zajęcia, które organizowane są w ramach weekendowych zjazdów. Zjazdy te prowadzone są zazwyczaj co dwa tygodnie.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie