Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie studia – inżynierskie i techniczne

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie studia – inżynierskie i techniczne

Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3, 5 roku lub 4 lata (studia pierwszego stopnia) lub 1, 5 roku lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - studia inżynierskie i techniczne 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie: znaleziono 13

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Bioinformatyka w biogospodarce

I stopnia

stacjonarne

Bioinżynieria

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Ekoenergetyka

I stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Ekologia miasta

I stopnia

stacjonarne

Gospodarka obiegu zamkniętego

I stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Inżynieria chemiczna i procesowa

I stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Inżynieria ekologiczna

I stopnia

stacjonarne

Inżynieria przemysłu spożywczego

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Inżynieria środowiska

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Technologia biosurowców i biomateriałów

I stopnia

stacjonarne

Transport i logistyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Zarządzanie bezpieczeństwem i jakością produkcji

I stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Zarządzanie i inżynieria produkcji

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia inżynierskie i techniczne

Obszar studiów inżynierskich i technicznych kojarzy się z dużym wyborem kierunków oraz olbrzymią różnorodnością wiadomości, jakie można pozyskać w toku kształcenia. W Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie jest podobnie – uczelnia oferuje zestaw rozmaitych kierunków, jednak tylko w niewielkiej części podobne są one do tych, które odnaleźć można w innych edukacyjnych katalogach.

Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to szeroki wachlarz kierunków, a co za tym idzie – niezwykle różnorodny obszar zagadnień, a także możliwość pozyskania i rozwijania licznych umiejętności praktycznych. To przestrzeń, w której spotykają się nie tylko nauki inżynieryjno- techniczne, ale również nauki przyrodnicze, czy nauki o Ziemi. Dyscyplin do zgłębienia jest bardzo wiele. Osoby podejmujące naukę spotykają się z zagadnieniami dotyczącymi między innymi: modelowania organizmów i środowiska, współczesnych metod biologii eksperymentalnej, wytwarzania energii z różnych źródeł odnawialnych, wykonywania pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych, monitoringu funkcjonowania mechanizmów regeneracyjnego systemu gospodarczego, projektowania i sprawowania nadzoru nad procesami technologicznymi, czy też wdrażania nowoczesnych zmechanizowanych i zautomatyzowanych technologii produkcji przyjaznych środowisku.

Kierunki składające się na tę przestrzeń kształcenia charakteryzują się bogatymi programami nauczania. Programy te złożone są z przedmiotów poświęconych między innymi: chemii, analityce laboratoryjnej, mikrobiologii przemysłowej, biotechnologii żywności, efektywności energetycznej, fotogrametrii i teledetekcji, mechanice płynów, waloryzacji środowiska, mechatroniki rolniczej.

Zobacz także

studia w Lublinie

studia inżynierskie w Lublinie

Praca po studiach

Studia inżynierskie i techniczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ich popularność wynika nie tylko z tego, że są ciekawe, różnorodne i praktyczne, ale również z tego, że pozwalają pozyskać wykształcenie potrzebne na rynku. Każdy kierunek należący do tej przestrzeni kształcenia oferuje pozyskanie innej wiedzy oraz rozwinięcie innych umiejętności.

Absolwenci studiów inżynierskich i technicznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: laboratoriach badawczych, laboratoriach kontrolnych, laboratoriach diagnostycznych, jednostkach projektowych, firmach kosmetycznych i farmaceutycznych, ośrodkach uprawy roślin i hodowli zwierząt, zakładach zajmujących się produkcją i przetwórstwem żywności, jednostkach samorządu terytorialnego, firmach geodezyjnych, ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, zakładach gospodarki komunalnej, przemyśle spożywczym, przemyśle maszynowym, biurach inżynierskich, parkach narodowych i krajobrazowych, instytucjach konsultingowych, przedsiębiorstwach działających w obszarze kształtowania i ochrony środowiska, zakładach produkcyjnych maszyn rolniczych.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy nowożytny, biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, matematyka.

 

Ile kosztują studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Studia inżynierskie i techniczne możemy podzielić nie tylko ze względu na tematykę poruszaną przez poszczególne kierunki, ale również ze względu na formę odbywania zajęć. Czemu to tak istotny podział? Ponieważ wpływa on na to, czy kształcenie jest płatne czy bezpłatne. Jak wiemy, w uczelni publicznej, a taką jest omawiany przez nas Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, darmową formę kształcenia stanowią studia stacjonarne. Za naukę w ramach studiów niestacjonarnych należy zapłacić. Ile? Pierwsza rata opłaty semestralnej wynosi 1100 złotych, natomiast druga rata opłaty semestralnej wynosi 1200 złotych.

Zobacz także

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie kierunki

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie rekrutacja

Jak wyglądają studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to obszar złożony z wielu propozycji kształcenia. Oferowanym przez uczelnię zestawem kierunków powinny zainteresować się osoby zastanawiające się nad zdobyciem wiedzy między innymi na temat: biotechnologii, ekoenergetyki, bioinżynierii, technologii rolniczej, inżynierii przemysłu spożywczego, czy inżynierii chemicznej i procesowej. Z racji tego, że przestrzeń kształcenia jest niezwykle zróżnicowana oferuje ona studentom zdobycie wiadomości na liczne tematy. W programach nauczania nie brakuje przedmiotów odnoszących się między innymi do: automatyki miernictwa przemysłowego, waloryzacji i wyceny zasobów środowiska, maszynoznawstwa rolniczego, gospodarki energetycznej, projektowania systemów autonomicznych, inżynierii komórkowej, czy gospodarki odpadami.

Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Kierunki należące do obszaru studiów inżynierskich i technicznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie realizowane są zwykle według dobrze znanego podziału na stopnie. Co to oznacza? Studia pierwszego stopnia, czyli inżynierskie – trwają 7 semestrów, czyli 3,5 roku w formie stacjonarnej oraz 8 semestrów, czyli 4 lata, w formie niestacjonarnej. Studia drugiego stopnia, czyli magisterskie – trwają 3 semestry, czyli 1,5 roku w formie stacjonarnej oraz 4 semestry, czyli 2 lata w formie niestacjonarnej.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Studia inżynierskie i techniczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to przestrzeń, w której występują kierunki realizowane zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Czym charakteryzuje się forma stacjonarna? To forma kształcenia, która często nazywana jest studiami dziennymi, ponieważ polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i uczestniczą w zajęciach, które rozpoczynają się zwykle w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny natomiast przybiera najczęściej formę zaoczną. To forma, które polega na tym, że studenci odbywają zajęcia, które organizowane są w ramach weekendowych zjazdów. Zjazdy te prowadzone są zazwyczaj co dwa tygodnie.

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - kierunki studiów

Inżynierskie i techniczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia

  • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
  • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
  • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski
  • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu