Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie studia – medyczne

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie studia – medyczne

Studia medyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia pierwszego stopnia) oraz studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - studia medyczne 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie: znaleziono 2

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Analityka weterynaryjna

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Dietetyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia medyczne

Z czym kojarzą się studia medyczne? Przede wszystkim z niezwykle szerokim wyborem kierunków kształcenia oraz możliwością przygotowania się do wykonywania zawodów medycznych. Warto podkreślić, że kierunki medyczne oferowane są nie tylko przez medyczne uczelnie. Przykładem uczelni niemedycznej, w której odnajdziemy medyczne propozycje kształcenia jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Obszar studiów medycznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie nie jest gigantyczny, jednak jasno określony, konkretny i pod pewnym względem unikatowy. Należy zacząć od tego, że przestrzeń tych studiów złożona jest z dwóch propozycji kształcenia. Pierwsza z nich łączy w sobie wiadomości z zakresu zasad żywienia z podstawami medycznymi i biochemicznymi oraz technologii gastronomicznych, natomiast druga pozwala pozyskać wiedzę i umiejętności z zakresu kosmetologii oraz projektowania i produkcji biokosmetyków. Nietrudno odgadnąć, że kierunki te znacznie różnią się od siebie programami nauczania. Założeniem pierwszego kierunku – Dietetyki – jest pozyskanie wiedzy z zakresu zasad żywienia człowieka, planowania i przygotowania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet, oceny i kontroli wartości odżywczej i jakości zdrowotnej żywności, organizowania żywienia indywidualnego, zbiorowego i leczniczego, planowania racjonalnego żywienia, zapobiegania chorobom żywieniowo-zależnym oraz prowadzenia edukacji żywieniowej. Celem drugiego kierunku – Biokosmetologii – jest pozyskanie wiedzy na temat właściwości naturalnych surowców kosmetycznych, metod ich pozyskiwania, przechowywania, jak również identyfikacji składników aktywnych, a także nabycie umiejętności opracowywania receptur, sporządzania preparatów kosmetycznych, posługiwania się sprzętem niezbędnym do produkcji biokosmetyków, a także wykorzystywania aparatury do zabiegów kosmetycznych.

Kierunki należące do przestrzeni studiów medycznych charakteryzują się rozbudowanymi programami nauczania. Na ich podstawie studenci uczestniczą w zajęciach, które dotyczą między innymi: anatomii i fizjologii człowieka, psychologii, podstaw żywienia człowieka, receptur kosmetycznych, surowców pochodzenia roślinnego w kosmetyce, fizjologii i patofizjologii skóry, kosmetologii pielęgnacyjnej, czy dietoterapii geriatrycznej.

Zobacz także

studia w Lublinie

studia medyczne w Lublinie

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu studiów medycznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie? Możliwości jest całkiem sporo, a absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: przedsiębiorstwach z sektora produkcji i technologii kosmetyków, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, poradniach dietetycznych, laboratoriach zajmujących się oceną składu i jakości kosmetyków, jednostkach kontrolujących jakość surowców kosmetycznych, instytucjach badawczych, koncernach kosmetycznych zajmujących się produkcją i dystrybucją kosmetyków, zakładach żywienia zbiorowego, organizacjach konsumenckich, placówkach sportowych.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia medyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy nowożytny, biologia, chemia, fizyka, informatyka, matematyka.

 

Ile kosztują studia medyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Studia medyczne możemy podzielić nie tylko ze względu na tematykę poruszaną przez kierunki, ale również ze względu na formę odbywania zajęć. Czemu to tak istotny podział? Ponieważ wpływa on na to, czy kształcenie jest płatne czy bezpłatne. Jak wiemy, w uczelni publicznej, a taką jest omawiany przez nas Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, darmową formę kształcenia stanowią studia stacjonarne. Za naukę w ramach studiów niestacjonarnych należy zapłacić. Ile? Pierwsza rata opłaty semestralnej wynosi 1100 złotych, natomiast druga rata opłaty semestralnej wynosi 1200 złotych.

Zobacz także

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie kierunki

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie rekrutacja

Jak wyglądają studia medyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Obszar studiów medycznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie składa się z dwóch kierunków, które prowadzone są na pierwszym i drugim stopniu, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Wiedza, jaką zdobywają studenci dotyczy w szczególności projektowania i produkcji biokosmetyków, kosmetologii, zasad żywienia oraz technologii gastronomicznych.

Studia medyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia medyczne w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Jak już wspomnieliśmy, do obszaru studiów medycznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie należą dwa kierunki. Pierwszy – Dietetyka – prowadzony jest na studiach licencjackich oraz magisterskich. Studia licencjackie trwają 6 semestrów (3 lata) w formie stacjonarnej oraz 7 semestrów (3,5 roku) formie niestacjonarnej, natomiast studia magisterskie trwają 4 semestry (2 lata) zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Drugi kierunek – Biokosmetologia – realizowany jest na studiach inżynierskich i magisterskich. Studia inżynierskie trwają 7 semestrów (3,5 roku) w formie stacjonarnej oraz 8 semestrów (4 lata) w formie niestacjonarnej, natomiast studia magisterskie trwają 3 semestry (1,5 roku) i prowadzone są wyłącznie w formie stacjonarnej.

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Naukę na studiach medycznych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie można podjąć w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej. Forma stacjonarna często nazywana jest studiami dziennymi, ponieważ polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i uczestniczą w zajęciach, które rozpoczynają się zwykle w godzinach porannych. Forma niestacjonarna natomiast przybiera najczęściej tryb zaoczny, który polega na tym, że studenci odbywają zajęcia, które organizowane są w ramach weekendowych zjazdów. Zjazdy te prowadzone są zazwyczaj co dwa tygodnie.


 

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - kierunki studiów

Medyczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Komentarze (0)